Lietuvoje įrengs 112 greičio matuoklių: nustatys ne tik greitį

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašė rangos darbų sutartį dėl 112 (56 ruožų) vidutinio greičio matavimo sistemų (VGMS) įrengimo valstybinės reikšmės keliuose.

Eismas (Fotobankas)

Sutartis, kurios vertė 1,9 mln. eurų, sudaryta su UAB „Fima“. Minėtus VGMS planuojama įrengti per 7 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo.

„Greičio viršijimo pasekmės gali būti itin skaudžios, todėl kompleksiškai, kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba, Lietuvos transporto saugos administracija, savivaldybėmis, diegiame saugaus eismo prevencines priemones, kurios padeda ugdyti vairuotojų įpročius važiuoti saugiu greičiu ir prisideda prie eismo įvykių mažinimo“, – sako laikinai  vykdantis Kelių direkcijos direktoriaus funkcijas Remigijus Lipkevičius.

Naujieji matuokliai matuos ne tik greitį, bet ir tikrins techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą ir t.t.

Šiuo metu, pagal anksčiau pasirašytas sutartis, valstybinės reikšmės keliuose jau įrenginėjama 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių ir 100 VGMS (50 ruožų). 

Greičio matuoklių įrengimo vietos nustatomos atsižvelgus į kriterijus, nustatytus Kelių direkcijos parengtose greičio matuoklių įrengimo eiliškumo nustatymo metodikose. Vieni svarbiausių kriterijų yra vidutinis metinis paros eismo intensyvumas ir eismo įvykių skaičius. Momentinių ir vidutinio greičio matuoklių prioritetinę eilę sudaro pagal nustatytus kriterijus atrinkti valstybinės reikšmės kelių ruožai, kuriuose eismo saugos požiūriu tikslingiausia būtų diegti greičio kontrolės sistemas. 

Metų pradžioje Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikė 50 VGMS, kurie greitį matavo 25-iuose ruožuose.  


Rašyti komentarą...
X
Xxx
2020-08-13 13:53:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
KGB Laisvė. Viską sekti, klausyti ir bausti bausti bausti bausti. O kur žmonių auklėjimas, kur elgesio sąžinės kultūros pavyzdys (čia liečia seimą, vyriausybę, tarnautojus). Dievais apsimeta, vage ir nebijo. Savi uab teismai, uab spec tarnybos ir polocija. Ko bijot. Na o žmogelis jau ir į gatvę bijo išlyst, bauda 500-1500 eur lauke už kampo viruso pavidalu. Geriau jau tupėt namie ir mirt ramiai nuo infarkto insulto vėžio, nei drumst ramybę daktarėliui. Kainuos daug pinigų ir nervų, o dėl naudos neaišku. Gerovės valstybė šventiem žulikam ( sąžiningiem patriotam).
Atsakyti
-5

G
G.
2020-08-13 13:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pradžiai adekvačiai pažiūrėkit į greičio ribojimus. Pilna nelogiškai mažo greičio ribojimo ženklų kur danga ir matomumas geras, formuojasi kamsčiai, aplink mažai arba nėra gyventojų ir pesčiųjų dviratininkų judėjimo. Jei ten kur laisvai gali važiuot 70-80km/h, o ženklas 50km/h, matuokliai nepadės. Technika ir saugumo technologijos tobulėja, žmonės moka didelius pinigus už saugesnius automobilius. O greičio ribojimai ir kvailai reguliuojami eismo srautai dusina miestus ir žmones CO2....
Atsakyti
-1

Ženeta
2020-08-13 13:40:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar,ką,pades
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų