fima

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „fima“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „fima“.

Teismas: geležinkelio pervažų atnaujinimo konkursą „Fima“ laimėjo pagrįstai

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) antrinė infrastruktūros valdymo bendrovė „LTG Infra“ neturi iš naujo skelbti Vilniaus–Klaipėdos linijos prioritetinių pervažų modernizavimo konkurso bei atmesti jo laimėtojos inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ pasiūlymo, nusprendė teismas.
2024-04-26

Žmonių aptikimo įrangą VSAT už 0,5 mln. pirks iš „Fimos“

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vilkikuose ir kituose automobiliuose pasislėpusių žmonių aptikimo įrangą už 0,52 mln. eurų pirks iš Lietuvos inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“. Sutartis su bendrove pasirašyta balandžio pabaigoje, įrangą tikimasi gauti iki liepos vidurio, skelbia centriniame viešųjų pirkimo portale pateikta ataskaita. Konkurse taip pat dalyvavo Estijos „Eurosec“, įrangą siūliusi už 1,5 mln.
2023-05-16

„Fimai“ vadovauti paskirtas Vytenis Pinaitis

Lietuvos inžinerinių sprendimų bendrovei „Fima“ vadovauti paskirtas Vytenis Pinaitis. Jis pakeitė įmonei laikinai vadovavusį Marių Puškorių. Šis pareigas laikinai ėjo nuo gruodžio, kai iš jų pasitraukė ankstesnis bendrovės generalinis direktorius Jonas Jablonskis, pranešė „Fima“. „Sveikiname Vytenį prisijungus prie „Fima“. Tikime, kad jo vertinga ankstesnė darbinė patirtis, lyderystė ir orientacija į žmones yra tai, kas padės užtikrinti darbuotojų gerovę ir tvarų bendrovės augimą“, – sako...
2023-01-12

Lietuvoje įrengs 112 greičio matuoklių: nustatys ne tik greitį

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos pasirašė rangos darbų sutartį dėl 112 (56 ruožų) vidutinio greičio matavimo sistemų (VGMS) įrengimo valstybinės reikšmės keliuose. Sutartis, kurios vertė 1,9 mln. eurų, sudaryta su UAB „Fima“. Minėtus VGMS planuojama įrengti per 7 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo.
2020-08-13

Teismas: Vilniaus oro uosto bagažo tvarkymo konkursas nutrauktas teisėtai

Valstybės valdoma bendrovė Lietuvos oro uostai teisėtai nutraukė Vilniaus oro uosto bagažo tvarkymo sistemos modernizavimo konkursą, nutarė teismas. Lietuvos apeliacinis teismas rugpjūčio 22 dieną atmetė inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ ieškinį – įmonė prašė panaikinti sprendimą nutraukti konkursą. Teismas paliko galioti birželio 21 dienos Vilniaus apygardos teismo nutartį.
Aktualijos 2019-09-03

Viršijantiems greitį patiks: stoja vidutinio greičio matuoklių įrengimo konkursas

Teismas sustabdė Kelių direkcijos skelbtą 2,6 mln. eurų (su PVM) vertės 100 vienetų vidutinio greičio matuoklių įrengimo konkursą. Vilniaus apygardos teismas rugpjūčio 21 dieną Latvijos ir Lietuvos kapitalo bendrovės „Belam LT“ prašymu pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir sustabdė konkurso procedūras, BNS pranešė teismo atstovė Lina Nemeikaitė. Anot teismo, kitu atveju bus pažeistas viešasis interesas, susijęs su sąžininga konkurencija ir efektyviu valstybės lėšų panaudojimu.
2019-08-23

Papasakojo visą tiesą – to apie greičio matuoklius nežinojote

Šiais metais kelių priežiūrai ir plėtrai skiriama per 563 mln. eurų, skelbė Susisiekimo ministerija. Kaip teigia ministerija, 2018 metais ne tik užbaigta daugiau projektų, bet ir sutaupyta 70 mln. eurų.  Visgi, dar vasario viduryje valstybinės reikšmės keliuose buvo išjungti 139 momentiniai greičio matuokliai, o nutraukta sutartis su paslaugos tiekėjais iki šiol neatnaujinta.

Rengės ruožo atstatymas: geležinkeliui iš Mažeikių į Latviją – Rusijos šešėlis

  Strateginių įmonių sandorius tikrinančiai vyriausybinei komisijai suabejojus „Lietuvos geležinkelių“ skelbto ruožo iš Mažeikių į Rengę Latvijoje atstatymo rangovo konkurso skaidrumu bei jo laimėtojos vadovų bei akcininko galimais ryšiais Rusijoje, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareiškė, kad viešasis pirkimas buvo skaidrus, todėl ji neatliks išsamaus jo vertinimo.

Vardina, kas pakeis išjungiamus greičio matuoklius

Mėgėjai greitai lakstyti automobiliu gali džiaugtis. Jau kitą savaitę bus išmontuoti visi užmiestyje įrengti stacionarūs greičio matuokliai – vadinamieji inkilai. Tiesa, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir kelių policija sako, kad vairuotojai neturėtų atsipalaiduoti – keliuose lieka nežymėti policijos automobiliai, vidutinio greičio matuokliai, o jeigu reikės, pakelėse ims stovėti ir policijos pareigūnai su radarais rankose.

Netikėti pokyčiai keliuose – neliks greičio matuoklių?

Vasario 11 dieną bus išjungta per šimtą užmiestyje esančių greičio matuoklių, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Baigiasi 139 stacionarių ir dar 11 mobiliųjų greičio matuoklių paslaugos teikimo sutartis, o nauja nėra sudaryta. „Iki sutartos datos mes turime teikti paslaugas ir esame už tai atsakingi. Bet nuo vasario 11 dienos sutartis pasibaigs.
REKLAMA
REKLAMA

Teismas sustabdė greičio matuoklių konkursą

Teismas laikinai sustabdė Policijos departamento skelbtą 1,372 mln. eurų preliminarios vertės greičio matuoklių konkursą. Inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ prašymu Vilniaus apygardos teismas spalio 23 dieną taip pat įpareigojo departamentą nepasirašyti sutarties su konkurso laimėtoju, o jei ji pasirašyta – sustabdyti jos vykdymą.
Aktualijos 2018-10-26

„Lietuvos geležinkelių“ vadovas su energetikos ministru aptars svarbų klausimą

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška penktadienį susitinka su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu. „Lietuvos geležinkelių“ atstovas spaudai Mantas Dubauskas BNS teigė, kad ministrui bus pristatyta naujausia įmonės ilgalaikė strategija, taip pat aptarti geležinkelio ruožų elektrifikavimo projektai. „Lietuvos geležinkeliai“ praėjusią savaitę visuomenei pristatė įmonės strategiją iki 2030 metų, pagal ją per 12 metų numatoma investuoti 7 mlrd.
Aktualijos 2018-07-13

Teismas sustabdė Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukciją

Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos darbai negali būti pradėti, nusprendė Lietuvos apeliacinis teismas, praėjusią savaitę tenkinęs Vilniaus inžinerinių tinklų bendrovės „Versina“ skundą ir taikęs laikinąsias apsaugos priemones. „Byloje nėra įrodymų, kurie leistų spręsti, kad stadiono būklė kelią tokią grėsmę aplinkos ar visuomenės saugumui bei sveikatai, dėl ko egzistuotų būtinybė kuo skubiau pradėti grėsmes galinčius pašalinti statybos darbus.
2018-07-09

Ruošia staigmeną vairuotojams – iš tolo atpažinti neįmanoma

Laikas nuo laiko policija Ukmergės gatvėje atlieka dar nematyto greičio matuoklio testavimo darbus. Tačiau kas tai per matuoklis bei kokias jis funkcijas atlieka – policija neatskleidžia. Apie naująjį matuoklį jau kuris laikas sklando kalbos. Vairuotojai yra ne kartą pastebėję, jog Ukmergės g., „Kemi“ autoserviso aikštelėje, policininkai ir inžinieriai atlikinėja kažkokius darbus.

Svarbu vairuotojams: nauji greičio matuokliai – netikėtose vietose

Sostinės Konstitucijos prospekto ir Lvovo gatvės sankryžoje įrengtas ir kelis mėnesius testuotas modernus greičio matuoklis šią naktį bus perkeliamas į naują vietą – kelio skiriamąją juostą, rašoma portale autobanas.lt. Atlikus visus įrangos derinimo bei programavimo darbus, greičio kontrolės sistema bus įjungta į policijos pažeidėjų duomenų registrą ir pažeidėjai, atvažiuojantys nuo Edukologijos universiteto žiedo, bus pradėti bausti.

Lietuvoje tik trečdalis įmonių viešai skelbia apie kovą su korupcija

Apie pastangas išvengti korupcijos skelbia kas trečia gynybos srityje veikianti Lietuvos įmonė, pirmadienį pranešė su korupcija kovojančios tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius. Tyrimo metu vertinta, kiek dėmesio korupcijos klausimams skiria kai kurios viešuosius pirkimus gynybos ir saugumo srityje 2014 – 2015 metais laimėjusios įmonės.
Aktualijos 2017-06-12

KSU kuriama interneto inžinerijos laboratorija

Bendrovė FIMA pranešė pasirašiusi paramo sutartį su Kazimiero Simonavičiaus universitetu (KSU). Pagal ją FIMA perduoda universitetui įrangos paketą, kuris taps svarbia KSU studentų laboratorinių darbų ir mokslinių tyrimų dalimi. Pasak bendrovės atstovų, Lietuvoje analogo neturinti KSU interneto inžinerijos programa išsiskiria internetu paremtomis modernių informacijos technologijų (IT) studijomis. Jos sulaukia vis daugiau IT bendrovių dėmesio ir palaikymo.
2015-04-30

Išmaniojo elektros tinklo privalumus pajusime visi

Nuo 2010 metų intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė FIMA aktyviai dalyvauja modernizuojant Lietuvos elektros pastotes – valdymo sistemas keičia moderniomis dispečerinių valdymo ir ryšių sistemomis SCADA. Pernai įdiegus tokias sistemas Jonavos ir Kaišiadorių rajono elektros pastotėse baigtas visų elektros skirstymo bendrovės LESTO dispečerinių valdymo centrų modernizavimas. Atnaujintų pastočių eksploatacija ženkliai efektyvesnė.
2015-03-03

„Lietuvos geležinkeliai“ pradeda prekiauti elektroniniais bilietais

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ ketvirtadienį pradeda prekiauti elektroniniais bilietais. Iki šiol keleiviai bilietus galėjo įsigyti tik traukinių stotyse arba traukiniuose. Geležinkelių atstovas Vidmantas Gudas BNS sakė, kad elektroninių bilietų sistema turėtų startuoti sklandžiai, tačiau šiuo metu dar atliekami kai kurie programavimo darbai. Jo teigimu, pradėjus prekiauti elektroninais bilietais, jie bus pigesni - dvi pirmąsias savaites - 50 proc., o vėliau - 5 procentais.
2015-02-26

„Teo LT“ į duomenų centrą Vilniuje investuos 10 mln. litų

Didžiausia Lietuvoje integruotų telekomunikacijų, IT ir televizijos paslaugų teikėja „Teo LT“ kitų metų antrąjį pusmetį Vilniuje ruošiasi atidaryti naują duomenų centrą. Projekto, į kurį planuojama investuoti 10 mln.
2014-12-11

Latviai geležinkeliui modernizuoti pasitelkė ir lietuviškus inžinerinius sprendimus

Savo geležinkelius atnaujinantys latviai investuoja į naujų kelių tiesimą, modernias traukinių eismo valdymo sistemas bei šiuolaikišką duomenų perdavimo tinklą. Prie Latvijos geležinkelių infrastruktūros atnaujinimo prisidės ir Lietuvos bendrovės FIMA antrinė įmonė Latvijoje SIA FIMA. Jos komanda dalyvauja atnaujinant Liepojos geležinkelio stoties infrastruktūrą bei modernizuojant pagrindinį Latvijos geležinkelių duomenų perdavimo tinklą, sakoma FIMA pranešime.
2014-09-16

„Fima BR“ Minske baigė pažangių eismo reguliavimų sistemų diegimą

Baltarusijoje veikianti intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ dukterinė įmonė „Fima BR“ sėkmingai baigė įgyvendinti kelis eismo infrastruktūros atnaujinimo projektus šalies sostinėje Minske. Judriose miesto gatvėse įdiegtos pažangios eismo reguliavimo sistemos leis efektyviau valdyti transporto srautus bei užtikrinti pėsčiųjų saugumą.
2014-02-13

„Siemens“ laimėjo ketverius metus trukusią bylą

Pirmaujančios Lietuvos ir Baltijos šalių advokatų kontoros LAWIN atstovaujama Vokietijos inžinerinė bendrovė „Siemens“ šių metų lapkritį laimėjo ketverius metus trukusią netesybų bylą prieš bendroves „Urbico“ ir „Fima“. Šių metų lapkričio 18 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panaikino Vilniaus apygardos ir Lietuvos apeliacinio teismo sprendimus, kuriais jie buvo nurodę „Siemens“ sumokėti milžiniškas 50 mln. litų baudas dėl tariamai neteisėtai nutrauktos Jungtinės sutarties.
2013-11-25

Kataro investiciniame projekte Minske inžinerines sistemas diegs Lietuvos įmonė

Lietuvos elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ dukterinė įmonė Baltarusijoje diegs inžinerines sistemas viename didžiausių sporto ir poilsio kompleksų, šiuo metu statomų Minske. Komplekso statybas miesto centrinėje dalyje finansuoja Kataro investicinis fondas. Moderniame, daugiau negu 64 tūkst. kvadratinių metrų ploto užimančiame komplekse po vienu stogu veiks 3 tūkst.
2013-10-02

Minsko vandens pramogų parką padės įrengti „Fima“

Minsko centrinėje dalyje, netoli Svisločės upės, kyla naujas vandens pramogų parkas „Dreamland“, kurio lankytojų saugumą ir apskaitą užtikrins Lietuvos kompanijos „Fima“ dukterinės įmonės diegiami elektroniniai inžineriniai sprendimai. „Fimos“ specialistų vertinimu, tai bus pirma tokio sudėtingumo elektroninė lankytojų apskaitos sistema, įdiegta Baltarusijoje. Vandens pramogų parkas kuriamas po atviru dangumi maždaug 9 hektarų teritorijoje.
2013-08-13

G. Juknevičius: vadovams mokama ne už žinojimą

„Fimoje“ vėzdais niekas nesišvaisto, bet jos vadovas Gintaras Juknevičius puikiai išnaudoja vyriškąjį pradą – vėzdus pakeitė telefonais, sutartimis, suteikė sąlygas konkuruoti, ir jaunieji bendrovės darbuotojai verčia kalnus. „Fima“ yra intelektualinių inžinerinių sprendimų lyderė Baltijos šalyse, tačiau su jos generaliniu direktoriumi G. Juknevičiumi susitinkame nedideliame ir kukliame jo kabinete, Vilniuje esančiame Žirmūnų verslo centre, kur įsikūrusi pagrindinė bendrovės būstinė.
2012-09-21

Bus modernizuotas kelių oro sąlygų stotelių tinklas

Šiemet Lietuvos keliuose bus modernizuota 50 kelių oro sąlygų stotelių – dėl to dar labiau pagerės surenkamų duomenų apie eismo sąlygas patikimumas, pranešė bendrovė „Fima“. Šių stotelių modernizavimas ir įjungimas į praėjusį rudenį startavusią Eismo informacijos sistemą garantuos geresnį vairuotojų informavimą apie kelio dangos būklę, matomumą, kritulių intensyvumą ir kitus svarbius klausimus, kylančius kelyje, teigiama bendrovės pranešime.
2012-02-07

Klaipėdos jūrų uoste laivai švartuosis saugiau

Klaipėdos jūrų uoste laivų eismas bei švartavimasis nuo šiol bus saugesnis, pranešė  bendrovė „Fima“. Netoli uosto vartų įdiegtas pirmasis horizontalus vandens srovių matuoklis leis laivų eismo valdymo tarnybai gauti tikslią informaciją apie vandens srautus visame uosto laivybos kanalo plotyje. Matuoklio gaunami realūs duomenys bus nuolat atvaizduojami laivų eismo valdymo tarnybos darbo vietose.
2012-01-02

„Baltic Data Center“ plečia debesų kompiuterijai pritaikytą duomenų centrą

Bendrovė „Baltic Data Center“ pranešė plečianti vieną iš Vilniuje veikiančių duomenų centrų. Šis vienas ekologiškiausių Europoje duomenų centrų, kuriame taikoma moderni serverių vėsinimo technologija „Kyoto Cooling“, bus naudojamas debesų kompiuterijos (cloud computing) paslaugoms plėtoti, teigiama bendrovės pranešime.
2011-05-24

Už svarbią informaciją apie greičio matuoklio vagystę – 10 tūkst. litų

Lietuvos keliuose įdiegusi ir prižiūrinti greičio matuoklius bendrovė „Fima" žada atlygį piliečiams, kurių suteikta informacija padės išaiškinti matuoklius niokojantį vandalą. Už svarbią informaciją apie Kaišiadorių rajone siaučiantį greičio matuoklių niokotoją bendrovė skirs 10 tūkst. litų. Pastaruoju metu netoli Kauno įrengti greičio matuokliai yra nuolat niokojami, o vasario 17–osios naktį vienas įrenginys buvo pavogtas.

Įpusėtas pirmasis Kelių eismo informacinės sistemos diegimo etapas

Įpusėtas pirmasis Kelių eismo informacinės sistemos diegimo etapas – šalies keliuose jau įdiegta pusė naujų oro sąlygų stotelių. Dvigubai didesnis šių stotelių tinklas padės vairuotojams tiksliau įvertinti eismo sąlygas, o kelininkams – efektyviau valyti ir prižiūrėti kelius.
2010-11-11

Lietuvoje – pirmasis 3 patikimumo lygio duomenų centras

Bendrovė „Fima“ pranešė projektuosianti vieną didžiausių ir patikimiausių duomenų centrų Lietuvoje. Planuojama, kad šis „Baltnetos komunikacijų“ duomenų centras bus pirmasis šalyje, atitinkantis itin aukštą – trečiąjį – patikimumo lygį. Į jo statybas ir įrengimą bus investuota 10 mln. litų, teigiama bendrovės pranešime. „Tai bus vienas didžiausių ir pažangiausių duomenų centrų mūsų šalyje, kuriam keliami itin aukšti patikimumo ir energijos efektyvumo reikalavimai.
2010-10-14

Būsimoje VU bibliotekoje gaisras knygų nesunaikins

Vilniaus universiteto steigiamas Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras (MKIC) – būsima europietiškiausia šalies biblioteka. Modernioms technologijoms čia skiriamas nemenkas dėmesys – statinyje pirmą kartą Lietuvoje bus panaudota aukšto slėgio ugnies gesinimo rūku sistema. Ji beveik du milijonus leidinių gaisro atveju leis išsaugoti nesugadintus, teigiama bendrovės „Fima“ pranešime. „Per istoriją ugnis sunaikino ištisus kultūros lobynus.
2010-09-07

FIDI šventėje – šiuolaikinis menas iš inžinerinės įrangos

Rytoj, balandžio 10 dieną, sostinėje griaudės bene didžiausia studentų šventė – FIDI. VU fizikų bei visų miestiečių atrakcija tapęs renginys kasmet susilaukia palaikymo ir iš verslo įmonių, teigiama bendrovės „Fima“ pranešime. Pasak bendrovės atstovų, šiemet „Fima“ studentams atidavė senos įrangos – šie renginyje ją pavers  šiuolaikinio meno kūriniais. „Kiekvienos įmonės sandėlyje susikaupia vadinamųjų „nelikvidų“ bei brokuotų prekių, kurių pataisyti neįmanoma.
2010-04-09

Internete – duomenys apie kelių būklę

Ar neužpustyti keliai į sodybą Rokiškyje, ar neslidu autostradoje Vilnius - Panevėžys? Atsakymus į panašius klausimus ateityje sužinosime internete. Lietuvos automobilių kelių direkcija neseniai paskelbė, jog bus kuriama Eismo informacinė sistema. Ją diegs inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ su partneriais, teigiama bendrovės išplatintame pranešime. „Nors Lietuva nėra didelė šalis, joje kelių – virš 21 tūkstančio kilometrų.
2010-03-05

„Lietuvos geležinkeliai“ įsirengė modernų duomenų centrą

Valstybės įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ šiandien pristatė modernų duomenų centrą. Jį diegusi bendrovė „Fima“ panaudojo dar netaikytus Baltijos šalyse inžinerinius sprendimus, dėl kurių duomenų centras atitinka aukščiausius patikimumo reikalavimus, o įranga veikia taupiai naudodama elektros energiją, teigiama „Lietuvos geležinkelių“ pranešime.
2010-03-02

Pradėti kloti naujo Lietuvos elektrinės bloko pamatai

Lietuvos elektrinė (LE) pranešė apie įsibėgėjusius devintojo bloko statybos darbus – statybų aikštelėje įgręžti pirmieji pamatų poliai. „Lietuvos elektrinės istorijoje atsiveria naujas puslapis – vietoj įrengtų dviejų 150 megavatų (MW) neefektyvių blokų, bus pastatytas naujas modernus kombinuoto ciklo 455 MW energijos gamybos įrenginys, kuriame kuro išlaidos vienai energijos kilovatvalandei gaminti bus mažesnės net 30 proc.
2009-11-17

„Fima“ tapo Amerikos prekybos rūmų nare

JAV kapitalo valdoma, intelektualių inžinerinių sprendimų lyderė Lietuvoje bendrovė „Fima“ tapo Amerikos prekybos rūmų nare. „Priklausydami JAV kapitalo bendrovei ir aktyviai bendradarbiaudami su amerikiečiais investuotojais nusprendėme svariau atstovauti jų nuomonę Lietuvos verslo aplinkoje“,- sako Gintaras Juknevičius, bendrovės „Fima“ generalinis direktorius.
2009-10-16

Lietuvos ateitis – „protingi“ elektros tinklai?

Iš Vakarų pasaulio šalių noriai perimame alternatyvių elektros šaltinių naudojimo patirtį – Lietuvoje kai kurie namų ūkiai jau pradeda ar svarsto galimybę naudoti tokius elektros energijos šaltinius kaip vėjo elektrinės, saulės baterijos, elektros energiją gaminantys dujų katilai. Kadangi tokių alternatyvių elektros energijos šaltinių ateityje daugės, Lietuvos neišvengiamai laukia elektros tinklų struktūrinis pertvarkymas.
2009-09-30

JAV investuotojai tiki investicijų sėkme Lietuvoje

JAV ambasadoje buvo priimti  amerikiečių investicinio fondo „MVC Capital“ ir jo valdomos intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovės „Fima“ atstovai. Susitikime buvo aptarta verslo situacija Lietuvoje, amerikietiško kapitalo investicijos ir jų plėtros perspektyvos. „Lietuva yra svarbus politinis JAV partneris bei ekonomikos požiūriu patraukli Baltijos regiono šalis, todėl ją iš esmės palankiai vertina investuojančios amerikiečių kompanijos.
2009-09-25

„flyLAL“ bandė kilti ant VSD sparnų

Atsiranda vis daugiau įrodymų, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai, laiminami aukščiausios savo vadovybės, tarnauja jau ne valstybės, o privačių bendrovių interesams. Todėl ir dygsta VSD vadovų kotedžai iš valdiškų algų.

„flyLAL“ bankrotas – mįslių labirintuose (papildyta)

Politikai Seime kol kas nėra linkę komentuoti daugelio partijų finansinio rėmėjo Gedimino Žiemelio pasirodymo žiniasklaidoje.  Su pastarojo vardu siejamas kompanijos „flyLAL – Lithuanian Airlines“ veiklos stabdymas ir galimas bankrotas. Žiniasklaidoje teigiama, kad su verslininku G. Žiemeliu susijusios įmonės yra įvairių politinių jėgų rėmėjos. Kaip jau rašė „Balsas.

Lietuviai perka ne vieną partiją

Jei Lietuvos politinės partijos būtų akcinės bendrovės, kai kurios Lietuvos verslo kompanijos turėtų bemaž kiekvienos iš jų akcijų. Vartant Vyriausiosios rinkimų komisijos skelbiamus aukotojų partijoms sąrašus matyti, kad verslo struktūros mielai vienu metu finansuoja aršiai viešumoje konfrontuojančius politikus.

„flyLAL“ žlugimas privertė sunerimti ore ir žemėje

Šią savaitę pasirodžiusioje „Balsas.lt savaitėje“ - avialinijų „flyLAL“ veiklos išskaidymas ir pastarojo pusmečio finansinė veikla verčia galvoti, kad bankrotui buvo ruošiamasi nuo „Lietuvos avialinijų“ privatizavimo.  Būtent tai praėjusią savaitę aiškinosi susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio sudaryta darbo grupė. Ministras žadėjo, jei pateiktos išvados kels bent kiek abejonių skrydžių bendrovės veikla, teisėsaugos institucijoms paves išsiaiškinti, ar jos žlugimas nebuvo surežisuotas.
2009-01-26

Kameros kiemuose: tolimos ateities vizija

Sėdėti savo bute ir, pavyzdžiui, kompiuterio monitoriuje stebėti, kas vyksta kieme, o išvydus ką įtartino kviesti policiją. Taip netolimoje ateityje jau galės elgtis kauniečiai, o klaipėdiečiams, kad ir kaip jie norėtų, teks laukti dar ilgiau. Reikia pripažinti, kad daugiabučių namų kiemai - ne pačios saugiausios vietos. Juose gana dažnai apiplėšiami žmonės, apvagiami automobiliai, siautėja chuliganai, neretai įsibraunama į gyventojų sandėliukus.

Lietuvos keliuose greitį fiksuoja dar 10 naujų greičio matuoklių

Lietuvos keliuose automobilių greitį nuo gruodžio pradžios pradėjo fiksuoti dar 10 naujų radarų. Iš viso užmiesčio keliuose jų dabar yra 22, o iki metų pabaigos greičio matuoklius įrenginėjanti intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“ ketina sumontuoti kitus 45 pirmojo projekto etape numatytus greičio matuoklius. „Greičio matuokliai jau įrengti avaringiausiuose šalies valstybinės reikšmės kelių ruožuose.
2008-12-10

Ūkio ministerija apdovanojo inovatyviausias įmones

Šiais metais nacionaliniam konkursui „Inovacijų prizas“ buvo pateiktos 76 paraiškos. Įmonės varžėsi dėl 15 prizų, „Inovatyvios įmonės“ ir „Inovatyvaus produkto“ kategorijose.
2008-12-03

Prekybos centre – nauja automobilių srautų valdymo sistema

Į šiuolaikinį laisvalaikio ir prekybos centrą „Panorama“ automobiliais atvykę vilniečiai ir miesto svečiai statydami automobilius požeminėje aikštelėje taupys savo laiką.
2008-10-16

Tvarką Klaipėdoje padės užtikrinti stebėjimo kameros

Klaipėdą palaipsniui apraizgys stebėjimo kamerų tinklas, kurio tikslas - padėti policijai užtikrinti tvarką mieste. Sumaniusieji atsigaivinti alumi ar kitokiais svaigiaisiais gėrimais ant suolelio, sulaužyti į akį kritusią miesto puošmeną ar kitaip sutrikdyti viešąją tvarką ar padaryti žalos turtui turėtų nepamiršti, kad juos visą parą stebi budrios kamerų akys.

Nuo viešbučio stogo per pratybas bus evakuojami žmonės

Vilniuje pirmą kartą rengiamos pratybos, kurių metu imituojamas gaisras viešbučio „Reval Hotel Lietuva“ 23-iajame aukšte. Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniais nuo stogo bus evakuojami žmonės. Šios pratybos ant vieno aukščiausių sostinės pastatų vyks trečiadienį. Pagal pratybų scenarijų, iš 23-iojo viešbučio aukšto lango veržiasi dūmai, o ant pastato stogo pagalbos šaukiasi žmonės. Sraigtasparnio įgulai juos evakuoti padės ugniagesiai aukštybininkai.
Į viršų