Sinkevičius: į eksportą nukreipta ekonomika kelia nerimą

Laukiant galimos antrosios koronaviruso CIVOD-19 krizės bangos baimių dėl vidaus vartojimui skirto verslo nėra daug, nes jos metu ketinama taikyti tik tikslines ribojančios priemones, tuo metu į eksportą nukreipta Lietuvos ekonomikos dalis kelia didesnį nerimą, tvirtina ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Rimantas Sinkevičius (nuotr. Fotodiena/Domantas Pipas)

„Situacija čia labiausiai priklausys nuo padėties, kokia susiklostys eksporto rinkose. (...) Todėl esame numatę skirti gana solidžią sumą prekinio kredito draudimui, tai padėtų eksportuojančioms įmonėms išgyventi galimus sunkesnius laikus“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė R. Sinkevičius.

Jo teigimu, pirmuoju etapu prekinio kredito draudimui planuojama skirti 90 mln. eurų, antruoju – iki 500 mln. eurų. Naują paramos priemonę šiuo metu derina „Invega“, ji turėtų pradėti veikti iki antrosios rudens pusės.

Sprendimo dėl Ekonomikos ir Energetikos ministerijų sujungimo nėra

Ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius savo, kad siekiant sujungti Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijos ministerijas būtinas politinis sprendimas, kurio šiuo metu nėra.

„Nemanau, kad dabartinė Vyriausybė dėl to apsispręstų. Vadinasi, naujas kabinetas po rinkimų bus formuojamas dar su dviem atskirais ministrais. O tada jau naujoji Vyriausybė ir priims politinį sprendimą, ar jungti šias ministerijas“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė R. Sinkevičius.

REKLAMA

BNS primena, kad Energetikos ministerija kovo mėnesį Seime registravo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos panaikinimo įstatymo projektą, taip pat kitų su pertvarka susijusių įstatymų pataisas. Ekonomikos ir inovacijų ministeriją siūloma prijungti prie Energetikos ministerijos, jai perduodant ir dalį Aplinkos ministerijos funkcijų.

Premjeras Saulius Skvernelis kovo pradžioje teigė, kad naujai ministerijai galėtų būti perduotos šiuo metu Aplinkos ministerijai pavestos funkcijos, susikusios su pastatų renovacija, žaliąja energetika.

Ministerijų sujungimą planuota užbaigti iki šių metų spalio 1 dienos. Užbaigus pertvarką nauja institucija vadintųsi Darnios ekonomikos, energetikos ir klimato ministerija.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų