Lietuvoje sumažėjo kiaulių supirkimo kaina

Kiaulių supirkimo kainos antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje bei daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių mažėjo, tačiau prognozuojama, kad artimiausiu metu kainos turėtų stabilizuotis. 

Kiaulės

Lietuvos skerdyklose antrąjį ketvirtį paskersta 219,9 tūkst. kiaulių – 3,1 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu, pagaminta 17,9 tūkst. tonų skerdenų – 7,1 proc. daugiau, skelbia žemės ūkio leidinys „Agrorinka“.

Kiaulių supirkimo kaina pagal skerdenas Lietuvoje vidutiniškai buvo 163,3 euro už 100 kilogramų – 7,5 proc. pigiau nei pernai antrąjį ketvirtį. Latvijoje kaina mažėjo 7,2 proc., Lenkijoje – 8,2 proc., o Estijoje padidėjo 6,9 procento.

Vokietijoje ir Ispanijoje, kurios yra didžiausios kiaulių augintojos ES, kainos sumažėjo atitinkamai 2,6 proc. ir 0,8 procento. „Agrorinkos“ ekspertų teigimu, tam įtakos turėjo ne tik afrikinis kiaulių maras Azijos šalyse, bet ir koronaviruso krizė, kuri turėjo pasekmių visai kiaulienos tiekimo grandinei.

Vidutinė kiaulių supirkimo kaina pagal gyvąjį svorį Lietuvoje siekė 120,4 euro – 7,9 proc. mažiau nei prieš metus.

Kiaulienos supirkimo kainų lygis Lietuvoje priklauso nuo kainų užsienio rinkose ir importo. 


Rašyti komentarą...
F
Fredis
2020-07-28 08:06:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ispustas burbulas , ta korona patys kinieciai isrado kad savu sumazint , o paleido per visa pasauli !!!! Tai jie patys kaip kaip kiaules !!!!!!!
Atsakyti
0

k
kostmosas
2020-07-28 10:13:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
zmones na negi nera kas valgyt ? Valgot kazkokias kiaules, vaikam duodat...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų