Prekybos įmonių asociacija kreipiasi į „Sodrą“: prašo ilgiau atidėti įmokas

Lietuvos prekybos įmonių asociacija prašo „Sodros“ pratęsti atidėtų mokesčių mokėjimą nuo koronaviruso krizės nukentėjusioms įmonėms. 

Asociacijos teigimu, daugelio prekybos įmonių pajamos per trijų mėnesių karantiną smarkiai sumažėjo, todėl apyvartinių lėšų trūksta beveik visiems verslams.

„Mūsų pasiūlymas yra suvienodinti („Sodros“ ir VMI mokesčių atidėjimą – BNS), nes „Sodros“ įmokos sudaro reikšmingą dalį, o kadangi verslai buvo uždaryti ir atsigavimas yra neįvykęs, yra apyvartinių lėšų problema, kadangi pavasario-vasaros kolekcijos nebuvo parduotos“, – BNS sakė asociacijos vadovė Rūta Vainienė. 

 Pasak R. Vainienės, labiausiai apyvartinių lėšų trūksta nemaisto prekių pardavėjams. Anot jos, didelė prekybos įmonių dalis yra įtraukta į VMI sudarytą nukentėjusių nuo Covid-19 sąrašą. Iš viso jame yra daugiau nei 50  tūkst. įmonių.

Vyriausybės kovą priimtu sprendimu dabar „Sodra“ neskaičiuoja skolų ir netaiko sankcijų įmonėms, įtrauktoms į krizės paveiktų įmonių sąrašą, – įmokos atidėtos iki rugpjūčio 17 dienos – tai yra du mėnesius po karantino pabaigos. Tuo metu VMI renkamus mokesčius valstybei galima atidėti iki ekstremalios situacijos pabaigos ir dar du mėnesius po jos. Ši situacija kol kas neatšaukta.  

Kovo 16 dieną įvedus karantiną, buvo uždaryta didžioji dalis parduotuvių, išskyrus maisto, vaistines, maistu prekiaujančias turgavietes. 

Nemaisto parduotuves, išskyrus esančias didžiuosiuose prekybos centruose, vėl leista atidaryti po mėnesio – balandžio 15-ąją. Dar po savaitės veiklą atnaujino ir drabužių, avalynės bei kitos nemaisto parduotuvės prekybos centruose. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų