„Sodra“ įspėja gyventojus: sumokėti liko mažiau nei mėnuo, vėliau imsis priemonių

Iki liepos turėjo ne tik deklaruoti pajamas už praėjusius metus, bet taip pat sumokėti mokesčius ir įmokas „Sodrai“. Tačiau dešimtys tūkstančių gyventojų to dar nepadarė. Dalis jų dar turi laiko iki rugpjūčio vidurio, tačiau kitiems jau dabar gresia sankcijos ir pinigų išieškojimas.

Kaip portalą tv3.lt informavo „Sodra“, ji neturi duomenų, kiek gyventojų, deklaravusiųjų pajamas už 2019 metus, nesumokėjo valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų.

„Matome bendrą skaičių įsiskolinusių pagal jų veiklos rūšį – pavyzdžiui, individualią veiklą vykdančiųjų, verslo liudijimus turinčiųjų, tačiau jų įsisikolinimas gali apimti ilgesnį laikotarpį“, – rašoma „Sodros“ komentare.

Jame teigiama, kad, pavyzdžiui, ūkininkų, nesumokėjusių VSD įmokų, šiuo metu yra per 4400. Bendra jų įsisikolinimų sumą artėja prie 5 mln. eurų.

Skolininkų, vykdančių individualią veiklą, yra per 43 tūkst. Bendra jų nesumokėta VSD įmokų suma – per 23 mln. eurų.

Beveik 19 tūkst. gyventojų, dirbančių pagal verslo liudijimus, taip pat iki šiol nesumokėjo VSD įmokų. Jų bendra skola siekia 242 tūkst. eurų.

„Jeigu savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie laiku nesumokėjo VSD įmokų, yra Valstybinės mokesčių inspekcijos sudarytuose Covid-19 paveiktų draudėjų sąrašuose, išieškojimas nevykdomas dar du mėnesius nuo karantino pabaigos, t.y., iki šių metų rugpjūčio 17 d.“ – primena „Sodra“.

Draudėjai, kuriems susidarė VSD skola, turi galimybę kreiptis į „Sodra“ dėl įmokų atidėjimo supaprastinta tvarka – skolai nebus taikomos palūkanos. 

Iki rugpjūčio 17 dienos „Sodrai“ per elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą užtenka pateikti paprastos formos prašymą, kuriame nurodoma atidedama suma, atidėjimo terminas (iki 1 metų) ir skolos sumokėjimo terminas (iki 4 metų nuo mokėjimo pradžios).

Pagal naujausius duomenis dėl Covid-19 įmokų mokėjimas atidėtas 859 fiziniams asmenims, atidėta suma – 1,248 mln. eurų.

REKLAMA

„Be to, visi verslo liudijimus turintys, individualią veiklą, individualią žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai (įskaitant ir tuos, kurie nėra patyrę neigiamos Covid-19 poveikio) už laikotarpį nuo karantino pradžios iki ekstremalios situacijos pasibaigimo dienos, gali nemokėti mėnesinių PSD įmokų. Įmokas už šį laikotarpį be palūkanų jie gali sumokėti per dvejus metus.

Vis dėlto, jei iki šių metų rugpjūčio 17 dienos draudėjai nesikreips dėl įmokų atidėjimo, jiems bus siunčiami raginimai dėl skolos sumokėjimo. Jei  per  raginime nustatytą terminą asmuo nepadengs įsiskolinimo ir nesikreips dėl atidėjimo, bus teikiami mokėjimo nurodymai, o vėliau taikomos ir kitos priemonės (turto areštas, hipoteka, kreipiamasi į antstolius)“ – nurodo „Sodra“.

Jeigu įsiskolinę gyventojai nėra VMI sudarytuose Covid-19 paveiktų draudėjų sąrašuose, „Sodros“ skyriai siunčia jiems raginimus dėl skolos sumokėjimo.

Jei per raginime nustatytą terminą gyventojai nesumokės skolos ir nesikreips dėl atidėjimo, bus teikiami mokėjimo nurodymai, o vėliau taikomos ir kitos priemonės (antstoliai, turto areštas, kreipiamasi į antstolius).

Vien per šių metų kovą – gegužę „Sodra“ negavo beveik 157 mln. eurų planuotų lėšų. Tiesa, birželį buvo surinkta 53 mln. eurų daugiau nei planuota.


Rašyti komentarą...
E
Ema
2020-07-20 08:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
REIKALAUTI MOKA,O SUMOKETI NE,KUR ISMOKOS
Atsakyti
-3

N
Nuomonė
2020-07-20 09:05:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai vėluoja šie ponai su išmokom, delspinigių neišmoka klijento naudai, bet kai klijentas vėluoja susimokėti, tai delspinigius išskaičiuoja. Kada valdžia pradės dirbti liaudžiai? Laikas trumpėja jų apsisprendimo, paskui bus bėda......
Atsakyti
0

T
Ta
2020-07-20 06:52:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Genocidad
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų