Neįprastas pasiūlymas NT rinkoje: perki butą sostinėje, o dovanų gauni BMW

Neįprastas pardavimas nekilnojamojo turto (NT) portale – nusipirkus butą Vilniuje, dovanų galima gauti BMW visureigį. 

Parduodamas butas Vilniuje (nuotr. Aruodas.lt/„Urban estate“).
6

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parduodamas butas Vilniuje

Parduodamų nekilnojamojo turto objektų portale Aruodas.lt galima rasti daugybę skelbimų, tačiau vienas jų išsiskiria tuo, kad, nusipirkus butą Fabijoniškių mikrorajone, dovanų galima gauti BMW X3 visureigį, kurio vertė siekia 3 tūkst., tad bendra pirkinio vertė siekia 83 tūkst. eurų.

Siūlomą butą parduodanti nekilnojamojo turto agentūros „Urban estate“ brokerė Loreta Gaižauskaitė naujienų portalui tv3.lt teigė, kad idėja gimė juokaujant kartu su NT objektą parduodančiais savininkais.

„Iš pradžių su savininkais pajuokavome, paskui nusprendžiau, kad reikia visgi pabandyti, taip ir gavosi“, – kalbėjo L. Gaižauskaitė.

Pasiūlymas nesusijęs su karantino laikotarpiu

Brokerė L. Gaižauskaitė tikina, kad darbinėje praktikoje panašių atvejų kaip šis pasitaikydavo, tačiau dažniausiai dovanos pirkėjams būdavo kiek kitokios.

„Taip, būna, bet faktas, kad ne visą laiką. Kad su automobiliai būtų susiję, tai yra buvę atvejų ir ne vienas. Su kolegomis kalbame, kad prieš kelis metus ar prieš metus yra buvę tokių atvejų, bet tai nėra dažnas dalykas.

REKLAMA

Dažnesnis dalykas, ką patys brokeriai siūlo iš savo pusės pirkėjų naudai, tai būna buto vertinimas arba dalinis ar pilnas notaro padengimas.

Kad sandoris įvyktų, tai būna ir tokių niuansų, kad pirminėje rinkoje, kai pardavinėjame objektus, dovanojame buitinę techniką“, – teigė pašnekovė.

L. Gaižauskaitė pasakoja, kad dabartinė šiuo atveju šeimininkai automobilį dovanoja dėl to, nes išvyksta į užsienį, tad tai nėra susiję dėl per karantiną kiek sulėtėjusių NT rinkos pardavimo sandorių.

„Ne dėl karantino. Karantinas pačius pirkimus buvo šiek tiek sustabdęs balandžio pradžioje, viduryje, bet ir tai ne 100 proc., buvo gal apie 40 proc. sustojimas. Rinka tikrai judėjo, buvo ir įvykdyti dideli sandoriai. Būtent šis pasiūlymas nėra susijęs su karantinu, tiesiog savininkai išvyksta į užsienį ir nori parduoti tiek kilnojamąjį, tiek nekilnojamąjį turtą“, – tvirtino brokerė.

Brokerė Loreta Gaižauskaitė

Dovanos buvo populiarios ir anksčiau

Tuo metu nekilnojamojo turto rinkos ekspertas Mantas Mikočiūnas tvirtina, kad panašūs sprendimai, kuomet yra sudaromi sandoriai, yra buvę ir anksčiau. Tiesa, pašnekovas tikina, kad jeigu žmonės perka butą, jie supranta, kad papildoma dovana nėra didelė vertė.

„Anksčiau galbūt dovanodavo dažniau, bet po to viskas vis tiek išvirsdavo į finansinę sumą, nes žmonės, jeigu ateina pirkti buto, tai jie puikai supranta, kad, pavyzdžiui, dovanojama kelionė ar televizorius, automobilis jiems nėra tame kontekste kažkokia didelė pridėtinė vertė, nes jie vis tiek perka butą. Ir galiausiai viskas išvirsdavo į tos dovanos finansinį įvardijimą ir tos sumos nuolaidą. 

Tai buvo labai populiaru prieš kokius 7–8 metus, bet būtent po paskutinės krizės. Tai dabar galbūt vėl grįžta tos pačios mados“, – pastebėjo M. Mikočiūnas.

Bandymas pritraukti pirkėją

NT ekspertas atmeta pasakymo pagrįstumą, kad taip yra elgiamasi dėl karantino laikotarpio ir dalinai sumažėjusių pardavimų. Pasak M. Mikočiūno, pirmiausiai vertėtų įvertinti skirtingą pardavimų segmentą.

„Nepasakyčiau, kad ta paklausa yra labai stipriai kritus, čia galbūt kainų atžvilgiu pardavėjai lankstesni šiai dienai turėtų būti ir yra. Segmentas nelygus segmentui, galbūt reikėtų vertinti iš investicinės pusės. Pirkėjai, kurie butus perka ne sau gyvenimui, o nuomai, tai tas segmentas yra sustojęs, bet tie, kurie perka sau, jie pakankamai aktyviai tai daro ir nepasakyčiau, kad ten yra kažkokių didelių pokyčių.

Parduodamas butas Vilniuje (nuotr. Aruodas.lt/„Urban estate“).

Aš manau, kad čia yra labiau brokerio išmonė, kaip pritraukti pirkėjų dėmesį, ir, sakykim, įdomiau galbūt kažkaip suteikti tą pardavimo paslaugą pačiam savo klientui, tai yra pardavėjui. Galbūt tai toks variantas, kai žmonės išsikrausto, išvažiuoja kažkur ir jiems tas automobilis nereikalingas, tai dėl to jie nori dabar jį parduoti. Tačiau, kaip jau ir minėjau, pastarąjį penkmetį tokios akcijos nėra būdingos“, – pastebėjo M. Mikočiūnas.

Vakarų valstybėse tai įprasta

Pasak Lietuvos nekilnojamojo turto brokerių asociacijos (LTNTBA) vadovo Artūro Daubaro, toks atvejis nėra eilinis, tačiau tokia praktika yra įprasta užsienio valstybėse.

„Iš tiesų, čia yra išskirtinis atvejis, atkreipiantis dėmesį, tai marketingo veiksmas. Jeigu tu įsigiji ir gauni papildomai premiją, produktą, tai vakarų šalyse tai yra įprasta praktika. Jeigu tu perki bet kokią ten prabangią mašiną ar butą, kompanija tau visada gali suteikti papildoma priedą, dovaną, kažkokias lengvatas. 

Pas mus galbūt brokerių aplinkoje nėra įprasta, kad prie buto siūlytų mašiną, bet kodėl gi ne“, – svarstė A. Daubaras.


Rašyti komentarą...
T
Tadas
2020-06-20 12:49:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug geriau merga dovanų
Atsakyti
-2

o
omg
2020-06-30 23:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bandymas pritraukti pirkėją su sena suskilusia gelda...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų