EK patvirtino Lietuvos 30,5 mln. eurų pagalba žemės ūkiui

Europos Komisija pirmadienį pranešė patvirtinusi 30,5 mln. eurų Lietuvos valstybės pagalbą nuo koronaviruso epidemijos nukentėjusiems galvijų produktų ir pieno gamintojams. 

Ūkis (nuotr. 123rf.com)

„Europos Komisija padarė išvadą, kad Lietuvos priemonė yra būtina, tinkama ir proporcinga valstybės narės ekonomikos dideliems sutrikimams atitaisyti. (...) Tuo remdamasi Europos Komisija patvirtino priemones pagal ES valstybės pagalbos taisykles“, – rašoma EK pranešime. 

Galvijų augintojams bus skirta 12 mln. eurų, o pieno gamintojams 18,5 mln. eurų. Parama ūkininkams ir įmonėms skiriama tiesioginių dotacijų forma. Tikimasi, kad paramą gaus maždaug 28 tūkst. galvijų produktų gamintojų ir tiek pat pieno gamintojų.

Paramos schema buvo patvirtinta pagal kovo 19 dienos Europos Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą su pakeitimais, padarytais balandžio ir gegužės mėnesiais. 

BNS skelbė, kad, norėdama mažinti neigiamas koronaviruso krizės ir karantino sukeltas pasekmes, Vyriausybė gegužės 27 dieną skyrė 174 mln. eurų paramos ūkininkams ir žemės ūkio produkcijos perdirbėjams. 

REKLAMA

Daugiausia lėšų pieno sektoriui – 120 mln. eurų: perdirbimo įmonėms skirta 101,5 mln. eurų, o pieno gamintojams – 18,5 mln. eurų.

Be kita ko, numatyta ir parama kiaulių augintojams, ji siekia 3,5 mln. eurų, 12 mln. eurų atiteks galvijų augintojams už parduotus galvijus, o daržovių ūkiams – 2 mln. eurų. 

20 mln. eurų bus skirta paukštynams, 8 mln. eurų – galvijienos perdirbėjams. 8,5 mln. eurų skirta kompensuoti prarastas žemdirbių pajamas dėl 2018 metų sausros. Pinigai juos turėtų pasiekti šį ketvirtį.

Žemės ūkio ministerija paskelbė, kad trys priemonių schemos bus pradėtos taikyti jau šį birželį, visoms valstybės pagalbos schemoms dar turės būti suteiktas oficialus Europos Komisijos patvirtinimas.

Kiek anksčiau žemės ūkiui buvo skirta dar 52 mln. eurų. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų