Karantino švelninimas atsirūgo: su tuo siejamas susirgimų Covid-19 šuolis

Ištisas savaites pamažu švelnintas karantinas neapsiėjo be pasekmių – pastarosiomis dienomis fiksuojamas kiek išaugęs susirgimų Covid-19 skaičius. Epidemiologai susirgimų šoktelėjimą tiesiogiai sieja su švelnesniu karantinu – leidimu rengti šventes bei atnaujinti skrydžius.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti šeši nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1720, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Per savaitgalį užfiksuota dar 20 naujų susirgimų.

„Logiška būtų sieti su atlaisvėjusiomis įvairiomis veiklomis. Taip pat su skrydžiais iš kitų šalių, nes atvyksta vis tiek nemažai, po kelis šimtus žmonių kas dieną. Taip, galima sakyti, tą tikrai siejame, nes iki tol nebuvo jokių švenčių organizuojama“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Optimizmas turėtų būti santūrus

Tačiau, jos teigimu, epidemiologų susirgimų šuolis nenustebino, jo buvo tikėtasi. Kur kas didesnę nuostabą specialistams sukėlė neatsakingas žmonių požiūris į karantiną.

„Tikėjomės, kad atvėrus sienas įvežtinių atvejų gali padaugėti. Bet, kas mus nustebino, tai susirgimai švenčių dalyvių tarpe ir susijusių asmenų. Šitoje vietoje tikrai negalvojome, kad taip atsipalaiduosime ir organizuosime renginius esant pakankamai rizikai dar“, – stebėjosi R. Lingienė.

Vis dėlto, pasak R. Lingienės, pavojaus varpais skambinti dar nereikia, tik būti atsargiems.

„Kaip minėjau, susirūpinimą kelia žmonių atsipalaidavimas, švenčių organizavimas. Gal tai sutapimas dėl šių švenčių, bet vis tiktai tai buvo mums netikėta. Prieš organizuojant tokius renginius reikia įsivertinti riziką sau, šventės svečiams ir tų svečių draugams ir giminėms. Situacija valdoma, bet optimizmas turėtų būti santūrus“, – patarė epidemiologė.

Karantiną siūlys nutraukti netrukus

Po beveik tris mėnesius trukusio karantino Vyriausybė trečiadienį spręs, ar karantiną atšaukti nuo birželio 17 dienos. Tokiu atveju šalyje liktų galioti ekstremalioji situacija.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį pranešė, kad ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija (VESK), ir COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitetas pritaria, kad karantinas Lietuvoje galėtų galioti iki birželio 16 dienos imtinai.

„Ir komitete, ir komisijoje yra nuspręsta teikti siūlymą Vyriausybei dėl to, kad šią savaitę Vyriausybė galėtų apsispręsti dėl karantino atšaukimo nuo birželio 17 dienos. Kokios sąlygos liktų ir kas būtų nustatyta valstybės lygio ekstremaliojoje situacijoje, bus ir apsispręsta trečiadienį“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Veryga.

Ministro teigimu, atšaukus karantiną išliktų dalis apribojimų, susijusių su gydymo įstaigomis, masiniais renginiais ir kelionėmis.

„Tam tikras ribojimas judėjimo, sienų kontrolė, ypač, kai kalbam apie trečiąsias šalis ir šalis, kuriose sergamumo rodiklis viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, turėtų išlikti. Taip pat turėtų išlikti apribojimai, susiję su masiniais renginiais, kurių dalyvių skaičiaus didinimas jau anksčiau pristatytas. Taip pat rekomendacijos dėl planinių paslaugų, dėl gydymo įstaigų veikimo, tai tam tikros rekomendacijos, ką reikėtų daryti“, – sakė A. Veryga.

Portalas tv3.lt primena, kad savaitgalį pranešta iš viso apie 20 naujų koronaviruso atvejų, epidemiologams nerimą kelia situacija dėl koronaviruso plitimo tarp Vilniaus rajone esančiuose Kalveliuose vykusios šventės dalyvių ir su jais susijusių asmenų, iš viso nustatyta 150 sąlytį turėjusių žmonių.


Rašyti komentarą...
A
Audra
2020-06-08 15:30:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit jus su ta korona-negi manot,kad visi tokie patiklus ir tuom tiki-ne korona varo i kapus,o jus besmegeniai,uzdare gydymo istaigas-zmones pagalbos nesulaukia ir mirsta,o ne isgalvotas virusas!
Atsakyti
-12

N
Nemira
2020-06-08 15:28:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juk jie dar ne visus euriukus isplove,daro kad butu antra banga.Avinu banda
Atsakyti
-8

L
Lina
2020-06-08 15:45:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kasnikovskaja ,išsiplauk galvą.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų