Karantino metu itin išaugo prekių pristatymo į namus poreikis, padidėjo ir šioje srityje dirbančių žmonių krūvis. Visgi elektroninės parduotuvės „Barbora“ darbuotojai nuogąstauja, kad karantino metu jiems neužtikrinamos būtinos saugumo sąlygos, o per pusę paros trunkančią pamainą ne visada gaunama pietų pertrauka. Bendrovė atsiprašo, teigia vertinanti kiekvieną darbuotoją ir daro viską, kad nieko panašaus nebūtų.

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Į portalo tv3.lt redakciją kreipėsi „Barboroje“ kurį laiką dirbanti Lina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Ji pasakoja, kad daugiausiai darbo buvo karantino metu, kai visi darbuotojai turėjo laikytis bent 2 metrų atstumo.

„Nežinau, kokio dydžio turėtų būti sandėlis, kad būtų išlaikytas rekomenduojamas 2 metrų atstumas tarp „Barboros“ ir „Maximos“ darbuotojų.

Nuolatos prasilenkiam vieni su kitais, pavyzdžiui, surinktas prekes išskirstant į užsakymus. Vieni kitiems lipdavome ant galvų, nes vietos prasilenkti nebūdavo, jau net nekalbu apie privalomą bent 2 metrų atstumą“, – sako Lina.

REKLAMA

Visgi anot jos, baisiausia dar yra ne tai. Ji tikina, kad darbuotojų teisės šioje įmonėje yra pamirštos.

„Pamaininis fizinis darbas trunka po 12 valandų, per šį laiką turime tik vienos valandos pertrauką, tačiau niekada nežinai, ar galėsi eiti pavalgyt ar ne – gali tekti dirbti be pertraukos.

Taip pat nežinai, kada baigsi darbą. Atidirbus 12 valandų pamainą, pamainos vadybininkai nepaklaus, ar gali pasilikti ilgiau, jie tiesiog pasakys, kad lieki ir niekam neįdomu, pavargai tu ar ne, ar turėjai pietų pertrauką, ar ne“, – sako mergina.

Lina pasakoja, kad pamainos vadybininkai skaičiuoja, kiek kartų darbuotojai nueina į tualetą ar atsigerti vandens, o dėl karantino valgykloje sudarytas valgymo grafikas – nurodyta, kada ir kas eina valgyti. Tačiau ji atkreipia dėmesį, kad nepaisant šio grafiko, į pietų pertrauką per pusę paros trunkančią darbo pamainą ne visada leidžiama išeiti arba reikalaujama grįžti po 15 minučių.

„Po 8 darbo valandų paprašius eiti pavalgyti, kai dirbi nuo 6 valandos ryto ir neturėjai kada prisėsti ir pailsinti kojų, o visi tavo vizitai į tualetą buvo suskaičiuoti, iš pamainos vadybininkų sulauki atsako: „Kokį valgyt..!? Reikia dirbti, nes mes vėluojam.“

Galiausiai po 20 minučių pamatai juos pačius kartu su kurjeriais biure valgant picą, kai karantino metu kurjeriai net negali įeiti į vidaus patalpas“, – teigia darbuotoja.

Įvykis žinomas

Tokių atvejų egzistavimas darbovietėje įmonės vadovams nėra naujiena, tačiau, jų teigimu, daroma viskas, kad tokie įvykiai nebesikartotų.

REKLAMA

„Pirmiausia, norime atsiprašyti šio darbuotojo. Vertiname kiekvieno darbuotojo pastangas ir indėlį į sėkmingą įmonės veiklą, ypač šiuo sunkiu periodu. Todėl mums svarbu, kad būtų laikomasi nustatyto darbo ir poilsio režimo. Apgailestaujame, kad šiuo atveju tai nebuvo užtikrinta.

Tačiau noriu pabrėžti, kad į tokias situacijas žiūrime labai rimtai. Šis įvykis mums yra žinomas, su atsakingais asmenimis spręsime, ką daryti, kad tokios situacijos daugiau nepasikartotų“, – komentuoja elektroninės maisto ir kasdienių prekių parduotuvės „Barbora“ komercijos vadovas Andrius Jurgelevičius.

Jis tikina, kad įmonė labai atsakingai žiūri į darbo saugos bei darbo ir poilsio režimo laikymąsi, o darbas organizuojamas vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis.

„Tikimės, kad šis pavyzdys ateityje užkirs kelią tokioms situacijoms ir darbuotojai dar atsakingiau vertins ne tik savo, bet ir kolegų darbą bei poilsį.

Suprantame, kad šiuo laikotarpiu visi mūsų darbuotojai dirba didesniu intensyvumu nei įprastai. Esame dėkingi darbuotojams, kad jie, negailėdami savo jėgų, su dideliu atsidavimu visą šį laikotarpį stengėsi užtikrinti kuo daugiau žmonių galimybę saugiai apsipirkti iš namų“, – sako A. Jurgelevičius.

Parduotuvės komercijos vadovas teigia, kad toliau rūpinsis darbuotojų ir klientų saugumu. Ir nors karantino sąlygos švelnėja, tačiau patalpų viduje vis dar laikomasi griežtų saugos ir prevencijos reikalavimų.

Anot jo, darbuotojai yra aprūpinti visomis apsaugos priemonėmis, kiekvieną rytą jiems matuojama temperatūra, ne rečiau kaip du kartus per dieną dezinfekuojamos darbo priemonės ir patalpos. Siekiant mažinti galimų kontaktų skaičių, toliau paliekamos atskirtos prekių surinkėjų ir kurjerių darbo ir poilsio patalpos, o darbas pamainomis organizuojamas taip, kad skirtingos pamainos neturėtų fizinio kontakto.

REKLAMA

Dėl „Barboros“ Darbo inspekcija jau sulaukė skundų

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) nurodė, kad nuo šių metų sausio 1 d. jau sulaukta 3 skundų dėl bendrovės „Barbora“. Du skundai nepasitvirtino, vienas nenagrinėtas, nes pateiktas anonimiškai. Taip pat buvo gautas vienas prašymas nagrinėti darbo ginčą, tačiau jis buvo atmestas.

VDI pabrėžia, kad Darbo kodekse yra nustatyti maksimalaus darbo laiko ir minimalaus poilsio laiko reikalavimai. Darbo laiko režimas negali pažeisti šių reikalavimų.

„Darbo laikas, įskaitant viršvalandžius ir darbą pagal susitarimą dėl papildomo darbo, per darbo dieną ar pamainą negali būti ilgesnis kaip 12 valandų, neįskaitant pietų pertraukos, ir 60 valandų per kiekvieną septynių dienų laikotarpį.

Per darbo dieną darbuotojui suteikiamos pertraukos pagal darbuotojo poreikį ir specialios pertraukos, dirbant lauko sąlygomis, dirbant sunkų fizinį ar didelės protinės įtampos reikalaujantį darbą.

Ne vėliau kaip po 5 valandų darbo darbuotojams turi būti suteikta pietų pertrauka, skirta pailsėti ir pavalgyti. Šios pertraukos trukmė negali būti trumpesnė negu 30 minučių ir ne ilgesnė kaip 2 valandos. Per pietų pertrauką darbuotojas gali palikti darbovietę“, – nurodo VDI atstovė.

VDI taip pat atkreipia dėmesį, kad kasdienio nepertraukiamojo poilsio tarp darbo dienų ar pamainų trukmė negali būti trumpesnė kaip 11 valandų iš eilės, o per septynių paeiliui einančių dienų laikotarpį darbuotojui turi būti suteiktas bent 35 valandų nepertraukiamojo poilsio laikas.

REKLAMA

Jeigu darbuotojo darbo dienos trukmė yra daugiau kaip 12 valandų, bet ne daugiau kaip 24 valandos, nepertraukiamojo poilsio tarp darbo dienų laikas negali būti mažesnis negu 24 valandos.

„Darbdavys privalo organizuoti darbą taip, kad būtų užtikrinti minimalūs poilsio ir maksimalūs darbo laiko reikalavimai. Tuo atveju, jeigu darbdavys pažeidžia Darbo kodekso nuostatas ar viršija savo įgaliojimus, darbuotojai turi teisę kreiptis su rašytiniu skundu į VDI dėl situacijos identifikavimo ir poveikio priemonių darbdavio atžvilgiu pritaikymo“, – sako VDI atstovė.

Taip pat nurodoma, kad darbdavys taip užtikrinti sveikas ir saugias darbuotojų darbo sąlygas. Darbuotojas turi teisę atsisakyti dirbti, jeigu yra pavojus jo saugai ir sveikatai, taip pat jeigu neįrengtos kolektyvinės apsaugos priemonės ar jis neaprūpintas reikiamomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Pavyzdžiui, nėra dezinfekcinio skysčio, apsauginių kaukių, papildomai nedezinfekuojamos patalpos ir pan.  Dėl galimų pažeidimų darbuotojai gali kreiptis į VDI.

Yra priimtas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėl COVID-19 ligos valdymo priemonių prekybos ir paslaugų teikimo vietoms. Dėl šio sprendimo pažeidimų reikia kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Prasidėjus karantinui išaugo darbuotojų skaičius

„Sodros“ duomenimis, prieš prasidedant karantinui, kovo 15 d., „Barboroje“ dirbo 516 darbuotojų, kovo 31 d. čia jų buvo jau 400 daugiau – 933 darbuotojų.

REKLAMA

Naujausiais „Sodros“ duomenimis, šiuo metu „Barboroje“ dirba 676 žmonės.

2020 m. kovo mėnesį įmonėje „Barbora“ vidutinis visų darbuotojų atlyginimas buvo 988,49 euro neatskaičius mokesčių.

Palyginti su 2020 m. vasario mėnesio vidutiniu atlyginimu, jis sumažėjo 22 proc. (vasarį vidutinis atlyginimas siekė 1270 eurų).

Vidutinis atlyginimas gali sumažėti dėl įvairių priežasčių – pavyzdžiui, dėl to, kad daugiau naujų darbuotojų dirba mažiau valandų ir per mėnesį uždirba mažesnę algą. 

Kažkada dirbau ten
2020-05-24 17:05:23
Nereikia tik meluoti visiems, visada taip maximoje buvo ir bus. Niekam neįdomus paprastas darbuotojas. Greičiau jis išeis nei jų vadybininkai. Neturi maximos darbuotojas jokių socialinių garantijų, nei profesinės sąjungos, nieko.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Mekekionė 2020-05-28 19:31:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
VDI kaip visada neįgalus!!! kokio velnio skelbia,kad gali išlikti anonimu. VDI ir VMI nagrinėja tik nelegalius darbuotojus, tik spėk stukačint!


   ATSAKYTI
2020-05-26 20:34:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi,nėra teisybės...Patikėkit.Viršininkai nesiskaito nei su,,Barboros",nei su,,Maximos"darbuotojais.Drąsesnis pasako savo žodį,tai lieka priešu.Geri darbuotojai neatlaiko,išeina lauk.   ATSAKYTI
Agurkas 2020-05-26 18:14:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Viskas ispusta nes ne visur nesamones vyksta taip gal kartais ir tenka pabuti ar ilgeliau ar panasiai bet valanda pietu gaunam bent kiek as dirbau o jei kas ka pasako laisvai galima atsisakyti nes nepriklauso dirbti daugiau negu pagal grafika plius valanda tikrai iseina atsedeti pietu tiesiog reikia bendraut kaip zmogus su zmogumi ir zinoti savo teises beto daugelyje darbu situacija buna ir blogesne teko bent man asmeniskai padirbeti barboroje   ATSAKYTI
PARASYSIU AIŠKIAI 2020-05-26 07:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
PATYS ESAT MUŽIKAI.DEL POROS-TRIJŲ MENESIŲ UŽDARBIO PUOLAT VIENAS KITAM PER GALVĄ,KAD TIK KITAS BUTŲ KVAILESNIS.TODEL IR NAUDOJASI TOKIAIS DURNELIAIS.SUSITARTŲ ZMONES,NEITŲ Į TĄ ,;BARBĘ"DIRBTI IR APSI.ŠIKTŲ TIE VADOVAI GUDRUCIAI,JUK MATOT,KAD IR ATLYGINIMĄ DERINA PRIE ZMONIŲ SSKAICIAUS.O JUK JEI ZMONIŲ DAUG, VADINASI IR UŽSAKYMŲ NE MAZIAU.VADINASI PELNĄ KRAUNASI NETIK IŠ UZSAKYMŲ. BET LIETUVOJ AR PENSININKAI,AR NEĮGALIEJI YRA IGNORUOJAMI IR VISI UZSIDARĘ TYLI.UZSIENY BUTŲ SEIMA,VYRIAUSYBĘ NUVERTĘ.IR PREZIDENTAS,KUR GAUNA GERĄ ATLYGINIMĄ,TIEMS SIULO PRIDETI,O PENSININKAMS,NEĮGALISIEMS-NEREIKIA.MAT JAM 9-10M.BERNIUKAS NELIEPE AR NESUTIKO TO BERNIUKO,O PATS,BUDAMAS EKONOMISTAS, NESUPRANTA AR NEZINO KOKIOS PENSIJOS.PASKUI KALBA,KAD JIS MATAI,DARĄS KAS PRIKLAUSO PREZIDENTUI PAGAL PAREIGAS.ARBA VISAS VERSLAS ATSIGAVĘS(KAIMO TURIZMAS,VIESBUCIAI),DAKTARAI NEAIŠKU UZ KA TA PRIEDA GAUS.POLIKLINIKOSE DAKTARAI IRGI PRAKTIŠKAI DIRBA KAIP R HIPONAI.O KUR HIPOKRATO PRIESAIKA.CIA GALIMA RASYTI ROMANUS APIE TOKIAS KVAILYSTES.

   ATSAKYTI
Buves barboros darbuotojas 2020-05-26 02:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai rašo, pats dirbau barboroje kurjeriu. Jie tik deklaruoja kad tu dirbi 12valandų. Viską sudėjus su pietum pertraukom gaunasi mim 14valnadų per dieną. Ir jeigu barbora vėluoja surinkti prekes turi vežti kad ir bus jau 23h o tu dirbi nuo 7:30. Buvo atveju kai kurjeriai prekės vežė nuo 7:30 iki 3h nakties. 4h nuėja miegoti 7:30h jau darbe turėjo būti. Va tau ir barbora.   ATSAKYTI
Lietuvė 2020-05-25 13:18:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tegul tas vadybininkas eina ir padeda dirbti ,užuot, skaičiuojant kiek kartų į toalėtą eina. Nepasiduokit tiems išnaudotojiems, kai patys padirbs, tai ir supras, ką tai reiškia   ATSAKYTI
sara 2020-05-25 10:12:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
skundas nenagrinėtas, nes pateiktas anonimiškai (!) jie ten savam prote?! O koks durnius skųsis ne anonimiškai? Apšiks taip, kad paskui išvis jokio darbo nesusirasi   ATSAKYTI
Olia 2020-05-25 18:45:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vusiska tiesa
Ten teko dirbti, su darbuotojais visiskai nesiskaito. Kazkokia vergija, beliko, kad tik botagais per pecius. Pavanotu
  
Lulu 2020-05-25 09:56:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Asmeniškai dirbau Barboroj visai nesenai, tikrai buvo atsižvelgiama į tai, kad darbuotojai nekeltų sunkiai, žinoma dėl pertraukų buvo pasakyta jei nespėjam būkit geras pakentėkit po to isleisim. Jei tekdavo užsilikti darbe ilgiau kitą dieną į darbą galėdavai ateiti vėliau. Žinoma didelį pasipiktinima kėlė tai kad buvo pasakyta, kad atsižvelgsim, kurie gerai dirba, o kurie blogai ir tuos atleisim, tačiau atleidziami buvo gerai dirbantys asmenys, o tie kurie, kaip sakant lysdavo į šikną, eidavo rukyt su vadybininkais ir tt. Tie liko. :)   ATSAKYTI
.. 2020-05-25 08:44:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nieko tokio. Barbora pakabins plakatus mieste, koks didelis "AČIŪ" vergams, kurie pas juos dirba :)   ATSAKYTI
em 2020-05-25 08:43:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pirmo lygio vadovai - žemiausios kvalifikacijos vadovai. Jei savo egzistavimą bando pateisinti nuolatiniu pavaldinių sekimu, persekiojimu, skaičiavimu kiek nueinama į tualetą ir tt
.
Net nesuvokia pirmo lygio vadoviukas (-ė), kad jo elgesys turės ilgalaikes pasekmes. Jo poros mėnesių rezultatai, gal priverst išeit iš darbo kelis žmones   ATSAKYTI
Teko susidurti 2020-05-25 08:04:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jau esu rašiusi apie pirmą darbo dieną tada dar Vilniaus prekybos mažmenoje, kuri vėliau pervadinta į Maximą. Girdžiu, parduotuvės pamainos viršininkė šaukia ant kasininkių: "Jūs man, bl..t, šiksit kasoj, myšit kasoj, bet iš kasos neišeisit!" Pasirodo, viena kasininkė išėjo į tualetą, kita parūkyti, liko kasose viena, ir per tas 5 min. susidarė eilė. Taip kad Maximose kaip buvo požiūris į darbuotoją kaip į vergą prieš 20 metų, taip ir liko.   ATSAKYTI
Mk 2020-05-25 07:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Melagiai ir is naudotojai. Nieko jie nevertina. Nei žmogaus darbo nei pastangų. Jai galėtų užkrauti viską ant vienu pečių. Reikalavimai kaip is žmogaus su aukštuoju o alga juokinga. Žiniasklaidai tik ir pasakoja kokie jie dėmesingi. Melas ir dar kartą melas. Patikėkit žinau sistema nuo ir iki.    ATSAKYTI
Zero 2020-05-25 06:11:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Niekas nekaltas kada savo noru vergaujat, aplink yra normaliu darbų už normalu atligi ir poilsi   ATSAKYTI
Taigi 2020-05-25 05:51:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Stai kas ivyko per 30m. SAziningi zmones tapo vergais, o vagys tapo oligarchais.   ATSAKYTI
Daiva 2020-05-25 02:12:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O dievuliau,pasibaisetina,galvoju gryzt i lietuva ir isidarbint kokioj parduotuvej bet gal ne kazkas baisaus,mano darbas 8 val pradedu 15val 45 min,po 17val 10 min jau mane isleidzia i toleta,o pietu pertrauka man 18val 30 min ir pertrauka puse va gryztu 19 val ir 21val vel i toleta o darbas baigiasi 23val 55 min bet jei nori dirbi virval bet aisku tada dar karta isleidzia i toleta.tai kai ne uz kalnu 60 tai abejoju ar imanoma dar dirbt lietuvoj su tokiom baisiom salygom   ATSAKYTI
0000 2020-05-25 19:53:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėriau negryžk  
Q 2020-05-24 23:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nustokit zysti,tai vergo dejavimas.Jei save gerbiat tai ir spjaukit i toki darba ir kitiem pasakykit kad tokioj imonej tik vergai gali dirbti,o normalus zmogus is saves taip neleidzia tyciotis.Tada ir paziuretu tie tipo darbdaviai kaip ju biznis klesti.Pirmiausia reikia atsibusti zmonem kurie ir krauna turtus tiem tipo darbdaviam(jie jokie ne darbdaviai,o tik darbu organizatoriai,tik labai sugedusios morales ir gobsus)   ATSAKYTI
Valdone 2020-05-24 23:24:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur mano komentaras???    ATSAKYTI
Valdone 2020-05-24 23:12:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vadybininkams pasiūlyti paprasto darbuotojo darbą arba atleisti iš darbo. Tada gal supras jog savo įgaliojimų viršyti negali.    ATSAKYTI
Algis 2020-05-24 21:57:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokius sefus pakarti už geros vietos arba juos priversti sandėlį dirbti nuo šešių ryto iki vakaro aštuonių be pietų ir toleto tada gal pradės vertinti zmogu   ATSAKYTI
As 2020-05-24 21:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Dirbu Barboroje, negaliu nė vieno blogo žodžio pasakyti, vadybininkai draugiški ir labai supratingi.    ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Autobusas (Linos Jakubauskienės nuotr.)
Maždaug trečdalį tarptautinių maršrutų atnaujinę šalies vežėjai sako, kad keleivių srautai dar tik artėja prie pusės pernykščio lygio. Pasak jų, sumažėjo autobusais ...
Alytaus meras Nerijus Cesiulis (nuotr. Raimundo Maslausko)
Alytuje planuojama statyti dengtą futbolo maniežą, rašo alytausgidas.lt.  „Tikimės, kad ateityje mes turėsime dengtą futbolo maniežą“, – Alytaus apskrities futbolo ...
Kapinės. E. Genučio nuotr.
Nuolat lankyti ir prižiūrėti artimųjų kapus gali ne visi, todėl daugėja žmonių, kurie samdo kapų prižiūrėtojus. Šie tikina, kad karštomis vasaromis darbo netrūksta. Žmonės ...
 (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Artėja liepos 6-oji – Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, kai ant visų pastatų turės būti iškelta valstybės vėliava. Jei jos neturite ir pirmadienį neiškelsite – gresia bauda. ...
Šventinės dienos Lietuvoje: vieni nori daugiau, kiti – mažiau, bet geresnių (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Lietuva kiek viršija Europos šventinių dienų vidurkį, šiemet laisvadienių sąrašą papildė lapkričio 2 d., o kitąmet į darbą gali nereikėti eiti ir dar vieną dieną. Kol vieni ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų