Karantinui tęsiantis, daliai tautiečių vis dar tenka aiškintis su kelionių organizatoriais dėl pinigų grąžinimo arba kelionės datos pakeitimo. Štai į Turkiją turėjusi vykti šeima atsidūrė akligatvyje. Tautiečiai, sumokėję pradinę įmoką, nori nutraukti su kelionių organizatoriumi sutartį ir susigrąžinti pinigus. Tačiau šis nesutinka ir siūlo vykti į kelionę vėliau.

Asociatyvi nuotr. (stop kadras)

Asociatyvi nuotr. (stop kadras)

Į portalą tv3.lt kreipėsi skaitytoja Jolanta (tikrieji vardas ir pavardė redakcijai yra žinomi). Moteris pasakojo, kad gegužės 19 dieną su šeima turėjo vykti į Turkiją. Jolanta kelionių organizatoriui „Tez Tour“ buvo sumokėjusi 270 eurų avansą.

„Supratusi, kad kelionė neįvyks, paprašiau kelionių organizatoriaus nutraukti sutartį ir grąžinti pinigus. Tačiau iš bendrovės gavau neigiamą atsakymą. Kelionių organizatorius tikina, kad kelionė įvyks ir prašo sumokėti likusią 2500 eurų sumą.

Įmonė tvirtina, kad karantinas tęsiasi iki gegužės 11 dienos ir mes privalome susimokėti visą sumą. O jeigu žadame nutraukti sutartį turėsime susimokėti 20 proc. sutarties nutraukimo mokestį.

REKLAMA

Tada susisiekiau su viešbučiu Turkijoje, kuriame turėjome apsistoti. Jo atstovai patikino, kad viešbutis uždarytas ir šiuo metu neketina atsidaryti. Taip pat ir lėktuvai neskraido į Turkiją. Tad nėra galimybių, kad gegužės 19 d. galėsime vykti atostogauti“, – pasakoja moteris.

Pasak Jolantos, panašioje situacijoje atsidūrė daugelis įmonės klientų.

„Daug žmonių negali susigrąžinti sumokėtų avansų. Įmonė reikalauja sumokėti visą kelionės sumą ir vykti atostogauti vėliau. Todėl vieni žmonės taip ir daro. Kiti pinigus „užšaldo“ iki šių metų gruodžio 31 dienos, kiek leidžia kelionių bendrovė, ir svarsto ką daryti toliau.

Mano šeima sulaukė pasiūlymo vykti atostogauti į Turkija rugsėjį, tačiau kelionė rudenį jau 1000 eurų brangesnė“, – teigia moteris.

Kelionių organizatorius tikina, kad įsivėlė klaida

Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė tikina, kad šioje situacijoje moteriai, ko gero, buvo suteikta netinkama informacija.

„Pagal kelionės sutartį, įsigijus keliones pagal išankstinio pirkimo sąlygas, pradinė įmoka privalo būti apmokėta sutarties sudarymo dieną, o likusi kainos dalis turi būti sumokėta likus 21 dienai iki išvykimo.

Įprastai, suėjus mokėjimo terminui, kelionių agentūra gauna priminimą ir apie tai turi informuoti keliautoją. Kadangi kelionės nuo gegužės 12 dienos nėra atšauktos, tokie priminimai gaunami automatiškai.

Tačiau suprasdami sudėtingą situaciją ir ateities neapibrėžtumą, nereikalaujame, kad keliautojai sumokėtų visą sumą. Tokiais atvejais siūlome klientams keisti nemokamai kelionės datą į vėlesnę arba rašyti prašymą nutraukti sutartį netaikant baudos“, – aiškina R. Aukštuolytė.

REKLAMA

Keliautojams siūlomos galimybės

Pasak kelionių organizatoriaus atstovės, šiuo metu keliautojams, kurie jau yra apmokėję visą kelionės kainą ir turėjo vykti atostogauti kovo 13 – gegužės 11 dienomis, siūloma nemokamai pasikeisti kelionės datą už tą pačią kelionės kainą. Taip pat keliautojai gali pasirinkti kuponą kitai kelionei, kuris galioja 12 mėnesių.

„O keliautojams, kurie išvykti turėjo gegužės 12 - birželio 30 dienomis irgi siūlome nemokamai pasikeisti kelionės datą arba rašyti prašymą dėl kelionės sutarties nutraukimo netaikant baudų. Tai siūloma tiems keliautojams, kurie dabar negali apsispręsti dėl tolimesnės kelionės datos.

Tokiu atveju kelionės sutartis yra nutraukiama, keliautojui nereikia mokėti likusios kelionės kainos, o įmokėta pradinė įmoka bus skirta naujos kelionės apmokėjimui. Dėl naujos kelionės datos ar krypties, keliautojas turės apsispręsti iki gruodžio 31. O vykti atostogauti klientai gali visomis datomis, kuriomis jau yra suplanuotos kelionės, net ir 2021 metų vasarą“, – siūlomas alternatyvas vardija R Aukštuolytė.

Laukia palankių valdžios sprendimų

Paklausus apie pinigų gražinimą už neįvykusias keliones, specialistė teigia, kelionių organizatorius laukia, šiuo metu vis dar besitęsiančio, teisinio reguliavimo procesų pabaigos.

Seimo priimtas sprendimas dėl prezidento veto, kuriuo įteisinami kelionių kuponai ir paliekamas galioti 14 dienų pinigų grąžinimo terminas už atšauktas keliones, yra ne galutinis. Šiuo metu atsakingoms institucijoms pateikti nauji siūlymai dėl įstatymų pataisų korekcijos.

REKLAMA

„Nuo pat krizės pradžios bendraujame su Seimu, ekonomikos komitetu, teikiame jiems siūlymus, bandome paaiškinti itin sudėtingą situaciją.

Mūsų siūlomas sprendimas – ilgesnis nei įprasta pinigų grąžinimo terminas už atšauktas keliones būtų kompromisas, naudingas ir keliautojams, ir mūsų valstybei, ir turizmo verslui, ir visai ekonomikai. Tikimės, kad reikalingi sprendimai bus priimti kuo greičiau“, – tvirtina R. Aukštuolytė.

Siūlo ieškoti galimybių susitarti

Komentuodama šią situaciją vartotojų teisių tarnyba teigia, kad nutraukti sutartį, ir susigrąžinti pinigus netaikant sutarties nutraukimo mokesčio vartotojas gali tik dėl tų kelionių, kurios atšauktos dėl ekstremalios situacijos. Taip pat vartotojas turi teisę nekeliauti ten, kur pateiktos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos nevykti.

„Nesant minėtoms aplinkybėms, vartotojas irgi gali bet kuriuo metu iki organizuotos turistinės kelionės pradžios nutraukti kelionės sutartį. Tačiau jis turės sumokėti atitinkamą ir pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį.

Tačiau atšaukus organizuotą turistinę kelionę dėl šiuo metu šalyje esamų apribojimų, vartotojams pirmiausia patariame kreiptis į kelionių organizatorių ir ieškoti galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį. Siūlome ir priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą, pavyzdžiui, kelionės kuponą.

Jeigu susitarti nepavyksta, vartotojas turi teisę raštu kreiptis į kelionių organizatorių ir prašyti grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus. Jeigu jo prašymas nepatenkinamas, tada vartotojas turi teisę kreiptis į vartotojų teisių tarnybą“, – rašoma portalui tv3.lt atsiųstame komentare.

Orchidėja
2020-05-03 16:38:08
Žulikai,melagiai sukčiai "TEZ TOUR",nesinaudokit nes visada apgaus !
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Turkija 2020-05-04 21:24:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ir yra kaip rašo, turėtume skristi į Turkiją gegužės 20 d. tai mums pasiūlė užpildyti pinigų grąžinimo prašymą ir laukti atsakymo iš Tez Tour... vakar užpildžiau, laukiu atsakymo.   ATSAKYTI
regina 2020-05-08 16:34:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kur jūs radote prašymą pinigų grąžinimui   ATSAKYTI
DuvDug? 2020-05-04 01:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gd yv.    ATSAKYTI
DuvDug? F 2020-05-04 01:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gd yv.    ATSAKYTI
DuvDug? F 2020-05-04 01:56:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gd yv.    ATSAKYTI
Antoska 2020-05-03 19:51:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu grini yra durniai kurie deda minusa, ar rasineja nesamones, kaip neuprasti kad kiekvienam yra naudingas kievienas 1eur. Del sukciu kreiptis tik i teisma, ir dar su kompensacijomis. Saziningi mokes isspresti klausima net kalbeti nereikia. As uzjauciu tuos zmones kur kencia nuo parazitu. Vien i Egipta bilietas gali buti nuo 3000 eur. o jei nuo kiek vieno tai kiek iseitu paskaiciokim. Apgailetina   ATSAKYTI
Klaipedietis 2020-05-03 19:10:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu bet pagalvokim gal tie zmones uzsisake bilietus, kai nebuvo to viruso prakeikto. Tikrai patyre nuostolius   ATSAKYTI
jo 2020-05-03 19:02:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Niekas tu pinigu gražinti Jums nesiruošia,geriau firma kitu vardu perregistruos ir tie patys veikejai toliau šienaus pinigelius,juk ne paskutini atidavet lengvai paaiškina...   ATSAKYTI
Vadimas 2020-05-03 18:40:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar issivaizduokite jei sukcius is jusu pinigus isviliotu ar liksite laimingi?!!!   ATSAKYTI
Remigijus 2020-05-03 18:54:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikrai kad ne ir kreiptis tik į teisma del parazitu, ir per anstolius išsireikalauti, jie yra kalti   ATSAKYTI
2020-05-03 18:09:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O tai kur dingo komentaras. Ar praleidžiate, tik neadekvačius....
   ATSAKYTI
Zita 2020-05-03 17:41:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jie neturi teisės negrąžinti pinigų.   ATSAKYTI
Aha 2020-05-03 18:05:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tu visiškai teisus> Cha, Cha , cha................   ATSAKYTI
Keliautojas 2020-05-03 17:21:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiaip tai galėtų teztour ir bankrutuoti, nes vis tiek geri žulikai. Turėjau reikalų, tai daugiau į tą pusę net neatsisuku.    ATSAKYTI
Orchidėja 2020-05-03 16:38:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žulikai,melagiai sukčiai "TEZ TOUR",nesinaudokit nes visada apgaus !   ATSAKYTI
Raima 2020-05-03 16:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ko lauk atiduokit pinigus    ATSAKYTI
Tai va 2020-05-03 16:30:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mes tūrėjom išvykti balandžio 6d , bet dėl pandemijos kelionė neįvyko ir pinigū neatgauname ir nebetikiu, kad atgausim, nes ir seimūnai yra padakę - jei LT pilietis gali sau leisti išsipirkti kelionę, tai jis gali ir tuos pinigėlius paaukoti turistinėms agentūroms, kad šios nebankrutuotų. Ir nesvarbu, kad galbūt žmogus kelionei taupė kelis metus...   ATSAKYTI
O 2020-05-03 16:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
man visai nekeista. Už surinktą avansą avansu jau sumokėta užskrydžius, už poilsį esančioje šalyje ir t.t. be to dar reikia mokėti atlyginimus dirbantiesiems, nuomos mokestį už patalpas ir t.t . Kai jūs visi manote, kad surinko iš jūsų avansinį mokestį ir pasidėjo į stalčių. O dabar grąžins. Jei ta firma neatsigaus ir ji, galbūt dėl jūsų spaudimo neturės galimybių atsigauti, tai skųskitės nors ir pačiam Dievuliui   ATSAKYTI
... 2020-05-03 16:54:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia kalba apie sazine, kas dar nepradejo tas laimingesnis yra. Pinigus reikia uzdirbti o neimti kaip panorejus suprantate(i) ir nkelti savu saligu, man nerupi kas issilaikys, ar ne   ATSAKYTI
Ir 2020-05-03 18:08:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
aš taip sakau, kad tau rūpi tavo sąžinė ir visai nesvarbu aplinka. Tai ir tos sąžinės, kaip ir nebėra... O aš ir nesu tos įmonės atstovas. Aš esu, tik eilinė mąstanti buhalterė ir net ne kelionių agentūrų, ir pinigus užsidirbu, bet ir dar mąstau...   ATSAKYTI
Stefanija 2020-05-03 18:25:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu geras pinigus, pinigus pajamame, ir viskas kitus galime statyti ragus nu tiesiog saunu ka masto parazite. Apgailetina pasislikstejimas.   ATSAKYTI
Bet 2020-05-03 21:08:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
tikrai, kad čia mąstančių nėra. Duok, atiduok, eik kur nors ir t.t.    ATSAKYTI
ATSAKYMAS 2020-05-06 15:20:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagal Jus išeina, jei aš iš pažįstamo pasiskolinau pinigų kažkokiai prekei nusipirkti, ir mane pardavėjas apgavo ir prekės neatvežė, tai aš ir tam pažįstamam, iš kurio skolinausi, skolos atiduoti nebeturiu. Nes aš sumokėjau už prekę, kurios negavau   ATSAKYTI
£¥£¥£¥€¥ 2020-05-03 16:16:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu kad dar atidetu, tiek to nu bet nenorejimas grazinti pinigu kas jau nenori atidenineti yra neteisinga, nors kreipkis i teisma, ir del neturtines zalos atliginimo grazinimo, nors per anstolius.    ATSAKYTI
Lina 2020-05-03 16:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jau galvokit ne apie užsakymus, o atrėjančią vergovę ponai! Žuranalistai toj pačioj valtyje, o mūsų seimūnai kasdami duobę mums, patys gaus vergo statusą.   ATSAKYTI
Jomajo 2020-05-03 15:58:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Po tokių baerių nukris užsakimų    ATSAKYTI
Evelina 2020-05-03 15:54:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Zaurai keista.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Siekiant persiorentuoti į inovatyvias veiklas ir taip prisitaikyti prie koronaviruso krizės sukeltų aplinkybių, 325 turizmo paslaugas teikiančios įmonės ir turizmo verslo ...
Lėktuvai (nuotr. Fotodiena.lt)
Dėl padidėjusio koronaviruso protrūkio Bulgarijoje kelionių organizatoriams sustabdžius keliones į šią šalį, kelionių organizatorė „Tez Tour“ pranešė didinanti skrydžių skaičių ...
Kovoje su COVID-19: lietuvio sukurtas robotas ir dar didesnės ambicijos
Susipažinkinte su sėkminga Europos Sąjungos struktūrinių fondu investicija į pažangias technologijas, dėl kurios medikai turi dar vieną ginklą kovoje su Covid-19. Vos per dvi ...
Europos Sąjungos vėliava (nuotr. SCANPIX)
Europos Sąjungos biudžeto projektą atnaujinęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas pasiūlė palikti Lietuvai kompensaciją dėl emigracijos atneštų nuostolių. Tai rodo ES vadovų ...
Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Internetinę parduotuvę hush.lt valdančiai bendrovei „Odomena“ Vartotojų teisių apsaugos tarnyba skyrė 9,7 tūkst. eurų baudą už vartotojų klaidinimą skelbiant apie akcijas ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų