Lukašenka: Rusija ketina dujų kainą Baltarusijai didinti penktadaliu

Rusija nori gamtinių dujų kainą Baltarusijai nuo 2020 metų kilstelti penktadaliu iki 152 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų, pareiškė Baltarusijos prezidentas.

Aleksandras Lukašenka (nuotr. SCANPIX)

„Aš dažnai kritikavau Rusijos vyriausybę: jūs iškeliate šiuos klausimus į prezidentų lygmenį, ir mes, naujų metų išvakarėse, vietoj to, kad susitiktume su mano artimu draugu Vladimiru Vladimirovičiumi Putinu, pakeltume taurelę degtinės ar naminės (aš jos atvežčiau iš Belovežo girios), išgertume ir paspaustume vienas kitam ranką, mes pradedame rietis. Kaip galima sustyguoti ekonomiką, jei mums sakoma: dujos turi kainuoti 152 dolerius“, – Rusijos radijo „Echo Moskvy“ eteryje kalbėjo A. Lukašenka.

Šiemet Baltarusija rusiškas dujas perka po 127 dolerius už tūkstantį kubų.

A. Lukašenka pridūrė, jog Minskas siūlė Maskvai už dujas atsiskaityti Rusijos rubliais, tačiau toks pasiūlymas atgarsio nesulaukė.

„Mes dujas iš jūsų perkame už JAV dolerius. Jūs kalbate apie bendrą valiutą, ir mes siūlėme tarpusavio prekyboje atsiskaityti rubliais. Atsakymo nesulaukėme. Labai keistai tai atrodo. Norima JAV dolerių. Štai tokia mūsų valiutų sąjungos esmė“, – kalbėjo A. Lukašenka.

REKLAMA

Baltarusija anksčiau ilgai bandė išsiderėti, kad rusiškos dujos jai kainuotų tiek, kiek jos kainuoja kaimyniniams Rusijos regionams, tai yra bemaž perpus mažiau nei dabar, nes tai esą atitiktų šalių integracijos, bendros rinkos kūrimo principus. Maskvai tokį Minsko norą ignoravus, A. Lukašenka šio mėnesio pradžioje pareiškė, jog Baltarusiją tenkintų rusiškų dujų kainos sumažinimas maždaug 15 procentų.

Dabartinė Rusijos ir Baltarusijos dujų sutartis baigs galioti šių metų pabaigoje, ir, likus vos kelioms dienos iki 2020-ųjų, naujos sutarties kol kas nėra.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų