Naudoti automobiliai: patarimai perkant bei jau įsigijus

Įsigijus tiek naują, tiek naudotą automobilį daugelio šeimų kasdienybė palengvėja. Greičiau nuvažiuojama nuo vieno taško iki kito, jaučiamas komfortas, o laisvalaikis tampa kur kas turiningesnis, kadangi sugalvojus, kur norima nuvykti, tereikia sėsti prie automobilio vairo ir vos po kelių valandų kelio galite atsidurti prie jūros ar kitoje norimoje vietovėje. Taip pat nuosavas automobilis gali būti ta transporto priemonė, kuria ne tik keliausite į darbą, laisvalaikio praleidimo vietas, vešite vaikus į darželį ar mokyklą, bet ir kurios dėka su šeimos nariais ar draugais vyksite aplankyti užsienio šalis. Jeigu esate įsigiję naudotą automobilį, prieš išvykstant į didesnę kelionę rekomenduojama pristatyti transporto priemonę į autoservisą, kuriame ši būtų patikrinta ir apsaugota nuo galimų gedimų. Gali prireikti pakeisti tam tikras automobilio detales naujomis tam, kad planuojama tolimesnė kelionė būtų saugi ir patikima. O jeigu turite planų naudotą transporto priemonę pakeisti nauja, internetiniame puslapyje yra pateikiama informacija apie galimus finansavimo būdus, pritrūkus santaupų automobiliui įsigyti. 

Naudoti automobiliai

REKLAMA

Taigi, keliaujant ne nauja transporto priemone, išlieka šiek tiek didesnė jos gedimų tikimybė. Tai reiškia, jog tokių automobilių savininkai turi reguliariai apsilankyti autoservise tam, kad visos kelionės, tiek artimesnių atstumų, tiek tolimesnių, vyktų sklandžiai ir svarbiausia – saugiai. Vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų, galinčių daryti neigiamą įtaką naudotam automobiliui – korozija. Korozija dažniausiai linkusi atsirasti automobilio kėbule, todėl į tai specialistai pataria atkreipti dėmesį ne tik prieš perkant naudotą automobilį, bet ir jį turint. Rekomenduojama atidžiai apžiūrėti automobilio dugną, vietas ties ratais, durelėmis. Kai kurie naudotų automobilių pardavėjai korozijos pažeistas vietas yra linkę slėpti šias vietas uždažydami. Patariama dar prieš perkant naudotą automobilį ne tik atkreipti dėmesį į galimą koroziją ar kitus transporto priemonės defektus, bet ir įvertinti, ar įsigijus tokį automobilį dar didesnės pinigų sumos nereikės įvairiems taisymo, dažymo darbams, detalių keitimui ir pan. 

Kiekvienas naudoto automobilio pirkėjas taip pat turi įvertinti techninę transporto priemonės būklę ir objektyviai vertinti tai, ką apie automobilį pasakoja jo dabartinis savininkas pardavimo metu. Dažnu atveju pardavėjai siekia kuo greičiau parduoti automobilį ir gauti pinigus, todėl netikėkite kiekvienu išgirstu žodžiu ir paprašykite pardavėjo leisti norimą įsigyti transporto priemonę apžiūrėti mechanikui, profesionaliai išmanančiam apie automobilių subtilybes. Taip pat specialistai pataria ilgesnėje perspektyvoje įvertinti, kaip keisis transporto priemonės vertė bėgant metams. Niekam ne paslaptis, jog naujo automobilio vertė ženkliai sumažėja tik jam išriedėjus iš salono, todėl nesant tikriems, kokį automobilį įsigyti: naują ar naudotą, patariama konsultuotis su profesionaliais specialistais, galinčiais šiuo klausimu patarti, įvertinant abiejų variantų pranašumus bei trūkumus, juk dažniausiai automobilio įsigijimas nėra spontaniškas pirkinys. Priešingai – detaliai apgalvotas. 

Kadangi ne kiekvienas vairuotojas gali sau leisti įsigyti naują automobilį, būtent naudoti automobiliai tampa pasirinkimu, atitinkančiu turimą finansų kiekį. Taip pat naudoti automobiliai yra ne tik pigesni negu įsigyti iš salono, bet ir reikalaujantys mažiau atverti piniginę tokioms paslaugoms kaip draudimas, remontas. Dar vienas patarimas naudotų automobilių savininkams – susidūrus su techninėmis bėdomis ir nežinant kaip jas spręsti, informacijos ieškoti internete. Didelė tikimybė, jog su panašiomis situacijomis bus susidūrę kiti vairuotojai, turintys tokios pačios markės, modelio automobilį, todėl atrasti situacijos sprendimo būdą ar patarimus taps kur kas paprasčiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų