automobiliai

Automobilių naujienos

 

Automobilis yra transporto priemonė, skirta žmonėms ir kroviniams pervežti, naudojant variklį ir ratus. Jis leidžia žmonėms greitai judėti iš vienos vietos į kitą. Automobiliai gali būti skirti asmeniniam naudojimui, verslo tikslams ar viešajam transportui, ir jie dažnai naudojami visame pasaulyje dėl savo patogumo ir lankstumo. Naujausios automobilių naujienos portale tv3.lt.

Svarbu tūkstančiams klientų: atidžiai stebėkite programėlę – galite ne tik prarasti pinigus, bet ir sulaukti antstolių

Dalis gyventojų piktinasi viena didžiausių automobilių stovėjimo aikštelių bendrovių „Unipark“. Žmonės pasakoja susiduriantys su problemomis mėgindami susimokėti už automobilio stovėjimo laiką ir išvykdami iš aikštelių, o, gavus baudas – apie jas sužinoma iš skolų išieškojimo įmonės. Visgi, „Unipark“ atstovai teigia, jog įvykusias klaidas mėgina taisyti, o įvykus nesusipratimui – bauda anuliuojama.

Radviliškio rajone susidūrus automobiliams, į ligoninę dėl traumų pateko du žmonės

Radviliškio rajone ketvirtadienį susidūrus automobiliams, į ligoninę dėl traumų pateko du žmonės, pranešė policija. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, 16 val. 27 min. Grinkiškio mieste, Tilto gatvėje, vyras (gim. 1954 m.), vairuodamas automobilį „Citroen“, neatsižvelgė į meteorologines oro sąlygas, nesuvaldė automobilio ir susidūrė su priešpriešais atvažiuojančiu automobiliu „Volvo“, vairuojamu moters (gim.
Kriminalai 2024-07-12

Pamačius, kaip pastatytas BMW Kaune, atvipo žandikaulis: perspėja visus

Pirmadienio vakarą naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją pasiekė skaitytojo žinutė ir nuotraukos. Jose – vairuotojų pasipiktinimą keliantis vaizdas. „BMW“ automobilio vairuotojas sugalvojo automobilį priparkuoti pagal savas taisykles. „Gal komentatoriai geriau žino. Kęstučio gatvė“, – rašė skaitytojas. Policijos atstovai pabrėžia, kad pastebėjus padarytą kelių eismo taisyklių pažeidimą, žmonės turėtų užregistruoti jį portale ePolicija.

Paaiškino, ką reiškia trumpinys BMW: kiti to nežino

BMW logotipas yra vienas labiausiai atpažįstamų pasaulyje, tačiau paaiškėjo, kad už jo slypi paslėpta prasmė, apie kurią daugelis žmonių galbūt nežino – visa tai susiję su kompanijos paveldu. Logotipus dažnai lengva atpažinti iš pirmo žvilgsnio, tačiau kartais juose slypi paslėpta prasmė – BMW logotipas taip pat ją turi. Prekės ženklo logotipai gali būti vizualus įmonės tapatybės, vertybių ir siekių įsikūnijimas, bandantys perduoti tikslinei auditorijai tam tikrą žinutę.
2024-07-05

Pamačiusi, kas vyksta po langais, kaunietė žodžių į vatą nevyniojo: kreipiasi į visus

Neretai gyvenantiems prie intensyvaus judrumo gatvių naktimis ramybės neduoda garsūs automobilių skleidžiami garsai. Tai kelia iššūkių kokybiškam gyventojų poilsiui ir ramybei. Ne išimtis ir Kaune gyvenanti moteris, kuri nutarė kreiptis į visus. Išsakė, ką galvoja Į naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ kreipėsi kaunietė, kuri turi pasiūlymą gyventojams, o gal sprendimo padės ieškoti ir valdžios atstovai. „Situacija tokia, kad gyvename lygiagrečiai Juozapavičiaus pr.
2024-07-05

Išgirdus, kas Vilniuje daužo automobilių langus, nustemba ir visko matę

Jau trečią kartą per savaitę Šnipiškių gyventojai fiksuoja išdaužtus mašinų langus. Ne, tai ne vagys. Kaltininkas – varnos, kurios nutupia ant mašinų langų ir juos sudaužo. „Trečias atvejis per savaitę,  kai dūžta mašinų langai Šnipiškėse/Žirmūnuose (kiek pastebėjau grupėse). Mūsų mašina nukentėjo praeitą savaitę”, – rašo gyventoja. Apgadino ne vieną automobilį Anot socialiniuose tinkluose pasisakiusių žmonių, varnos tai daro vos ne specialiai.
2024-07-03

Užfiksavo, kas vyksta Vilniuje – varnos it pakvaišusios daužo automobilius, puola gyventojus: „Pats nepatikėjau“

Sostinės gyventojus užklupo netikėta problema – chuliganiškai besielgiančios varnos pradėjo niokoti žmonių turtą. Agresyviai besielgiantys paukščiai gadina viską, kas tik įmanoma – automobilius, namus, baseinus, o kartais užpuola net ir pačius gyventojus. Vilniaus gyventojai gyvena baimėje. Vilnietė Rasa naujienų portalui tv3.lt sutiko papasakoti, kaip ją ir kaimynus puola varnos. „Dar tokios vasaros nebuvo. Varnos tiesiog pakvaišo.

Aktualu parduodant automobilį: ragina neapsigauti, kitaip galite netekti daugiau pinigų

Seniai pardavėte automobilį, bet vis dar gaunate baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus? O gal senutėlė ir nebevažiuojanti jūsų transporto priemonė pardavus taip ir liko neišregistruota? Tai tik dalis problemų, su kuriomis gali susidurti savo automobilį parduoti nusprendę gyventojai, užkibę ant nesąžiningų pirkėjų jauko, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-06-29

Už 1 klaidą daugiabučio kieme gali tekti susimokėti 1100 eurų: įspėja vairuotojus

Daugiabučių kiemai vairuotojams dažnai tampa tikru galvos skausmu. Vargai ieškant laisvos vietos prisiparkuoti, bet kaip ir bet kur pastatyti kitų gyventojų automobiliai. Padėtį apsunkina ir su avariniu signalu trumpam paliktos kurjerių transporto priemonės ar erdvės prasilenkti trūkumas. Visa tai ne tik kelia nemažai streso ir susierzinimo, bet ir eismo įvykių riziką.
2024-06-28

Prabilo prie Baltarusijos sienos gyvenanti moteris, kurios kieme – super automobiliai: „Žmonės neturi, kur padėti“

Lietuvos kaimas vos už kilometro nuo sienos su Baltarusija tapo vieta, kur galima išvysti dešimtis ypač brangių ir madingų automobilių. Nuo „Mercedes-Benz“ prabangių visureigių iki BMW išskirtinių, labai retų ir brangių modelių. Ar kaimo gyventojai laimėjo loterijoje milijonus eurų? Ne, specialistai sako, kad šie automobiliai iš Europos paruošti turtingiems rusams, kurie tokias transporto priemones graibste graibsto, tačiau dėl naujų suvaržymų šios mašinos užstrigo Lietuvos kaime.
REKLAMA
REKLAMA

Smogus karščiams – perspėjimas: kuo skubiau išneškite šiuos daiktus iš automobilio

Šiuo metu Europą, JAV alina rekordinės karščio bangos. Karštis jau pareikalavo aukų. Karščio neišvengia ir Lietuva – šią savaitę prognozuojami ir 30 laipsnių siekiantys karščiai. Temperatūra itin aktuali turintiems automobilius, mat ant saulės pastatyti automobiliai gali virsti tikra pirtimi. „Business Insider“ kiek anksčiau pateikė sąrašą dalykų, kurių karščių metu jokiu būdu nereikėtų palikti automobiliuose.
52 2024-06-25

Pamatytas vaizdas gatvėje išgąsdino kaunietį: perspėja visus

Naujienų portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas Giedrius pasidalijo vaizdu iš Kauno Taikos prospekto, kur užfiksavo matomumą užstojančius augalus ir priminė, kad tai – labai rimta problema, kuri gali sukelti net tragiškas avarijas. Giedrius parodė, kokie augalai gali sukelti rimtą bėdą kelyje. Pranešė apie problemą „Norėčiau pranešti apie jau nuo praeitų metų nuskambėjusią problemą, tik kitoje Taikos prospekto vietoje.
2024-06-12

Prašo skubiai patraukti šiuos automobilius: pasitikrinkite

Vilniaus miesto savivaldybė ragina neeksploatuojamų (nenaudojamų), be priežiūros paliktų transporto priemonių savininkus jomis pasirūpinti ir kuo skubiau jas pašalinti iš bendrojo naudojimo vietų. Be priežiūros paliktos stovėti transporto priemonės ne tik apriboja kitų vairuotojų galimybes naudotis bendromis vietomis automobiliams statyti, bet ir yra opi problema aplinkosauginiu požiūriu.
2024-06-10

Už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą siūloma bausti iki 90 eurų bauda

Už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą siūloma numatyti nuo 30 iki 90 eurų siekiančias baudas ir priverstinį tokios transporto priemonės nuvežimą. Trečiadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė tai numatančioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms. Už projektą balsavo 5 komiteto nariai, 3 susilaikė.
2024-06-05

Gyventojai pyksta dėl paliktų nenaudojamų automobilių, užimančių vietą – savininkai pasigailės

Vilniuje, senų daugiabučių aikštelėse, rasti automobiliui stovėjimo vietą gali tapti neįmanoma misija. Automobilių vairuotojai piktinasi, kad tvarka aikštelėse nerūpi ir patiems gyventojams. Vis dar atsiranda tokių žmonių, kurie kelis mėnesius ar metus daugiabučių aikštelėse laiko nevažiuojančius automobilius. Tačiau savivaldybė įspėjo, kad iš tokių gyventojų gali atimti automobilius ir liepti sumokėti 300 eurų baudą. Vilnietis Povilas panašia situacija pasidalijo socialiniame tinkle.
2024-06-01

„Tesla“ atšaukia virš 125 tūkst. automobilių: avarijos metu gali kilti pavojus

„Tesla“ atšaukia JAV daugiau kaip 125 tūkst. automobilių dėl saugos diržų įspėjimo sistemos gedimo, kuris gali sukelti pavojų avarijos metu, praneša „Reuters“. Teigiama, kad iš viso tokių transporto priemonių yra 125 227. Remianti JAV Nacionalinio kelių eismo saugumo administracijos, „Tesla“ automobiliai neatitinka federalinių saugos reikalavimų, nes saugos diržų lemputės ir garsinis signalas gali neįsijungti, kai vairuotojas nėra prisisegęs saugos diržo.
2024-05-31

Rusų „AvtoVAZ“ perėjo prie sovietinio gamybos modelio: dėl sankcijų šiuolaikiškai dirbti nebegali

Rusijos automobilių pramonė ir toliau patiria skausmingus Vakarų sankcijų smūgius. Po pranešimų apie rinką vis agresyviau užvaldančius kinų gamintojus „AvtoVAZ“ paskelbė perėjusi prie sovietinio gamybos modelio: kuo daugiau detalių sandėliuojama, kad vėliau nebūtų gamybos trikdžių. Toks „sovietinis“ darbo modelis vadinamas patikimesniu, tačiau ne tokiu efektyviu.
190 2024-05-30

JK naujų automobilių rinka augo 21-ą mėnesį iš eilės

Naujų lengvųjų automobilių pardavimai Jungtinėje Karalystėje praėjusį mėnesį, palyginti su pernai balandžiu, padidėjo 1 proc. iki 134,3 tūkstančio. Rinkos metinis augimas užfiksuotas 21-ą mėnesį iš eilės, pažymi duomenis pateikusi JK Automobilių gamintojų ir prekybos atstovų organizacija (SMMT). Elektromobilių pardavimai balandį per metus ūgtelėjo 10,7 proc. iki 22,7 tūkst., o jiems tenkanti visos rinkos dalis – iki 16,9 procento. Paprastų hibridinių automobilių paklausa augo 16,7 proc.
2024-05-28

Vairuotojus įspėja, jei tai pastebėjote važiuodami: pavėlavus – dideli nuostoliai

Automobilio pakaba ir vairavimo sistema suprojektuotos taip, kad transporto priemonė nesunkiai išlaikytų tiesią trajektoriją net paleidus vairą. Automobilio traukimas į dešinę arba į kairę nėra natūralus reiškinys, tad jis turėtų galvoje įžiebti raudoną įspėjimo lemputę. Šio reiškinio priežastis nebūtinai yra automobilio gedimas, tačiau tokių požymių negalima ignoruoti. Ką daryti, jei automobilį traukia į dešinę? Automobilių remonto paslaugų paieškos platformos motointegrator.
2024-05-25

Rusai giriasi „atnaujinę“ automobilių „Volga“ gamybą: kaip 2 vandens lašai su kiniškais

Rusai mėgsta girtis jų pagamintas, sukurtas vienas ar kitas dalykas „neturi analogų pasaulyje“. Tačiau tai vargiai pasakytina apie naujus automobilius „Volga“, kurie Sovietų Sąjungoje buvo laikomi prestižiniais. Antradienį rusų žiniasklaida skelbia, kad po dvejų metų nesėkmingų bandymų GAZ automobilių gamykla Žemutiniame Naugarde, kuris yra keli šimtai kilometrų į Rytus nuo Maskvos, atnaujina „Volgos“ gamybą.
2024-05-21

Svarbiame Lietuvos kelyje – dideli remonto darbai: įspėja apie eismo pokyčius, prašo kantrybės

Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda bendrovė „Yit Lietuva“. Automagistralės tvarkymo darbų vertė – daugiau kaip 9 mln. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai. Magistralė A1, jungianti Vilnių, Kauną ir Klaipėdą – pagrindinis ir intensyviausias Lietuvos kelias.
2024-05-18

Tai žino retas vairuotojas: galite gauti ir 2 tūkst. eurų

Netikėtai patekus į eismo įvykį kaltininko draudimo bendrovė atlygina nukentėjusiojo automobilio remonto išlaidas. Tam tikrais atvejais gali būti atlyginami ir automobilio prarastos prekinės vertės nuostoliai, tačiau daugelis apie šią galimybę nežino. Kas gali kreiptis dėl šios kompensacijos ir kokiais atvejais ji suteikiama – pasakoja specialistai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-05-07

Vairuotojus įspėja, ką reikia padaryti automobiliui pavasarį: štai 4 pagrindiniai dalykai

Šylantys orai kartu reiškia ir ilgesnes keliones, todėl rūpestis automobiliu – svarbus kaip niekada. Ekspertai pataria pavasarį išnaudoti automobilio patikrai ir dalinasi trimis esminėmis užduotimis, kurios padės užtikrinti automobilio patvarumą ir saugumą, rašoma pranešime žiniasklaidai. Nors pirmieji keisti padangas suskumba vairuotojai, žiemą važinėję dygliuotomis žieminėmis padangomis, kurie jas turėjo pasikeisti dar balandžio mėn.
2024-04-29

Vienoje iš sostinės gatvių nuo pirmadienio įvedami eismo ribojimai

Dėl šilumos tinklų rekonstrukcijos, sostinės V. Šopeno gatvės atkarpoje tarp Šv. Stepono ir Sodų gatvių nuo pirmadienio įvedami eismo ribojimai.  Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, eismas bus ribojimas iki birželio 7 dienos.  Eismas minėta V. Šopeno gatvės atkarpa bus leidžiamas tik autobusams, troleibusams ir aptarnaujančiam transportui, ribojimai taip pat nepalies pėsčiųjų ir dviratininkų.
2024-04-29

Automobilių deficitas Rusijoje: rusai masiškai persėda už senų mašinų vairo

Kylančios kainos ir automobilių trūkumas verčia rusus vis dažniau rinktis naudotus automobilius, rašo „The Moscow Times“. Anot analitinės agentūros „Avtostat“, kovo mėnesį naudotų automobilių rinka Rusijos Federacijoje vėl pradėjo augti – per mėnesį parduota 502 100 automobilių, ketvirtadaliu daugiau nei vasarį, o pusės milijono riba viršyta pirmą kartą per šešis mėnesius.
2024-04-17

Svarbu žinoti visiems: valdžia svarsto keisti mašinų taršos patikros tvarką

Dėl aplinkosaugininkų planuojamų mašinų taršos patikrų sulaukę vairuotojų pasipiktinimo lavinos, valdantieji jau ruošiasi keisti patikrų tvarką. Už padidintą oro taršą siūlo leisti mašiną susitvarkyti ne per 2 paras, o per visą mėnesį. Paskelbęs kovą taršiems automobiliams aplinkos ministras ilgesniam techninės pažiūros galiojimui neprieštarauja, tačiau Susisiekimo ministerijos valdininkai kraipo galvas, kad aplinkosaugininkams jau pasiruošus tikrinimams, politikai ima tvarką keisti.

Atšaukia tūkstančius šios markės automobilių: ar tokį vairuojate ir jūs?

Vokietijos automobilių gamintoja „Mercedes-Benz“ atšaukia apie 341 000 modelių GLE ir GLS automobilių, pagamintų nuo 2017 m. iki 2023 m., nes egzistuoja rizika, kad jie gali užsidegti, ketvirtadienį pranešė Vokietijos automobilių licencijų išdavimo tarnyba KBA. Pranešime nurodoma, kad 48 voltų įžeminimo laido kontaktas gali būti brokuotas, todėl egzistuoja rizika, kad automobilis gali užsidegti.
2024-04-11

Seimo komitetai rengia bendrą posėdį dėl automobilių keliamos taršos tikrinimo

Seimo Aplinkos apsaugos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai pirmadienį rengia bendrą posėdį, kuriame bus svarstomas klausimas dėl aplinkos apsaugos pareigūnų vykdomos transporto priemonių į aplinką išmetamų teršalų valstybinės kontrolės. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) keliuose prevenciškai tikrina automobilių keliamą taršą jau nuo balandžio mėnesio.

Įspėja vairuotojus: Lietuvoje keliai daugiausia drėgni, naktį vietomis pranašaujamas rūkas

Lietuvoje pagrindiniai keliai daugiausia drėgni, vietomis yra sausų kelių ruožų, informuoja Eismo informacijos centras. Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai taip pat daug kur šlapi ir drėgni. 16.00 val. duomenimis, šalyje be kritulių. Oro temperatūra siekia nuo 6 iki 11, pietų Lietuvoje – iki 13 laipsnių šilumos. Naktį žymesnio lietaus nenumatoma, tačiau vietomis formuosis rūkas. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 3–8 m/s, oro temperatūra sieks 2–7 laipsnius šilumos.
Aktualijos 2024-04-06

Rusijoje skambinama pavojaus varpais: kinų gamintojai nestato gamyklų, tik veža pigius automobilius

Kinija nėra suinteresuota statyti Rusijoje automobilių gamyklas, pirmenybę teikia eksportuoti į šalį automobilius, kuriuos patys pagamina, „The Moscow Times“ cituojamas Rusijos automobilių gamintojų lyderių „AvtoVAZ“ vadovas Maksimas Sokolovas. Maža to, jo teigimu, taikoma kainodara yra itin agresyvi, todėl rusų gamintojai patiria nuostolių.
2024-04-05

Vairuotojai, nepamirškite: nuo balandžio 1 d. įsigaliojo pakeitimai – važiuosime kitaip

Balandžio mėnesį įsigalioja nemažai eismo pakeitimų šalies keliuose – didinamas leidžiamas transporto priemonių greitis greitkeliuose ir automagistralėse, būtina atsisakyti dygliuotų padangų. Naujienų portalas tv3.lt primena, ko vairuotojai gali tikėtis balandžio mėnesį – dalis pokyčių įsigalios nuo balandžio 1 d. – antrąją Velykų dieną. Pirmiausia, vairuotojams reikėtų prisiminti, jog nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. automagistralėse bus leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val.

Šiemet padaugėjo automobilių vagysčių – įtaria, kad suaktyvėjo gaujos

Pavasarį bundant gamtai, prabunda ir ilgapirščiai, kurie taikosi į automobilius. Apie suaktyvėjusius vagis perspėja ir policija, ir draudikai. Esą būtent kovas – rekordinis automobilių vagių mėnuo, o populiariausi tarp ilgapirščių BMW, „Toyota“, „Mercedes-Benz“ automobiliai ir jų detalės. Viena didžiausių šalies draudimo bendrovių skaičiuoja žalų sumas – pernai vien kovą vagys pavogė automobilių dalių ir įrangos už daugiau kaip 100 tūkstančių eurų. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Ekspertas – tiesiai šviesiai apie naują tvarką: niekas neturi „alkotesterio“ tikrinti mašinai, ar ji tarši

Prieš ir per Velykas daugeliui planuojant keliones į kitus Lietuvos miestus, aplinkos ministras Simonas Gentvilas ramina – nors buvo žadama, kad aplinkosaugininkai automobilius gatvėse pradės tikrinti dar iki Velykų, patikrinimų pradžia nukeliama į gegužės mėnesį, o ir dėl baudų planuojama surasti optimalų sprendimą.

Tūkstančiams vairuotojų – svarbi ministro žinia: štai kas keičiasi dėl automobilių taršos tikrinimo

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas skelbia, kad keliuose aplinkosaugininkai vairuotojus pradės stabdyti vėliau nei planuota. Aplinkos apsaugos inspektoriai anksčiau teigė, kad prieš pat Velykas arba iškart po jų, nusistovėjus šiltesniems orams, pradės ilgai žadėtus automobilių išmetamųjų dujų tikrinimus keliuose. Ministras S. Gentvilas tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ sako, kad automobilių tikrinamas bus pradedamas gegužės mėnesį.

Aplinkosaugininkams pradėjus stabdyti automobilius – ironija ir pasipiktinimas: „Reikia stabdyti šitą „durnystę“

Aplinkosaugininkams pradėjus stabdyti automobilius ir tikrinti jų išmetamą teršalų kiekį, o jam viršijus normą, naikinti techninę apžiūrą, vieni nepraleido progos iš naujos tvarkos pasijuokti, o kiti ne juokais įtūžo – net planuoja protestą. „Tik Lietuvoje (stebuklų šalyje) galima bus pamatyti eigulį, lakstančiu gatvėmis su OBD2 skaneriu ir stabdančiu mašinas“, – socialiniuose tinkluose ironizavo gyventojas.

Į Vilniaus sankryžas grįžo žalios rodyklės: paaiškino, kodėl tai užtruko 4 metus

Prieš daugiau nei ketverius metus valdžia panaikino, o dabar Vilnius grąžina – į sankryžas sugrįžta lentelės su žaliomis rodyklėmis, leidžiančiomis sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Vilniaus valdžia tikisi, kad dabar spūstys mieste sumažės. Tik štai vairuotojai tokius valdžios manevrus vertina skeptiškai ir klausia, kam apskritai reikėjo lenteles naikinti, o vėliau vėl uždėti.

Vairuotojams – nauji pokyčiai: su tokiais automobiliais važiuoti uždraus, bet ekspertai pliekia naują tvarką

Nuo 2025 m. liepos įsigalioja pokyčiai pagal praėjusiais metais priimtą įstatymų pakeitimą – nuo šiol automobilio techninės apžiūros metu užfiksuotas ridos klastojimas bus laikomas dideliu trūkumu ir dėl to automobilis teigiamos apžiūros išvados gauti negalės. Ekspertai perspėja, jog šis pokytis padarys daugiau žalos nei naudos, mat vairuotojai neretai nusiperka automobilius su jau pakeista rida, to nežinodami.

TV3 Žinios. Rusijos prezidento rinkimų spektaklis; Meilės romanas Panevėžio savivaldybėje; Tragiška nelaimė Kėdainiuose

Rusijos prezidento rinkimų spektaklis Lietuvoje – keli šimtai rusų nuo ryto skuba prie balsadėžių Rusijos ambasadoje Vilniuje. Kai kurie žmonės vardija, kad atėjo tam, jog sugadintų balsalapį arba balsuotų už bet ką, bet ne už trečią dešimtmetį Rusiją valdantį Putiną. Vis dėlto nemažai žmonių Vilniuje rėžia, kad balsavo už Putiną vien dėl to, kad karo metu prezidento keisti nereikėtų. Tiesa, kai kuriems balsuoti atėjusiems rusams kalbėti nesinori visai ne apie Putiną, o Ukrainą.

Kurį automobilį reikia pašalinti, kad eismas vyktų sklandžiai? Atsako akyliausi

Nauja optinė iliuzija meta iššūkį vairuotojams išspręsti chaosą sankryžoje. Tik akylūs vairuotojai gali išsiaiškinti, kurį iš septynių paveikslėlyje pavaizduotų automobilių reikia pašalinti, kad eismas vėl vyktų sklandžiai. Socialiniame tinkle „X“ patalpintas paveikslėlis sukėlė aršias tinklo vartotojų diskusijas. Jame pavaizduoti septyni keturšalėje sankryžoje įstrigę įvairiaspalviai automobiliai.
152 2024-03-14

Nuo šiandien – permainos automobilių savininkams: Lietuva konfiskuos automobilius su rusiškais numeriais

Nuo pirmadienio, kovo 11 dienos, Lietuvoje įsigalioja nauja tvarka, pagal kurią šalyje nebeleidžiama būti automobiliams su rusiškais numeriais, antraip jie bus konfiskuojami, perspėja Lietuvos muitinė. Lietuvos teritorijoje vis dar yra žmonių, kurie nesiėmė jokių veiksmų, susijusių su artėjančiais apribojimais, ir toliau važinėja kaip ir anksčiau. Muitinė jiems rekomendavo perregistruoti transporto priemones Lietuvoje arba išvykti iš ES.

Baigiantis perregistravimo terminui šalyje gali būti apie 50 rusiškų automobilių

Lietuvoje dar gali būti apie 50 automobilių rusiškais numeriais, teigia muitinė. Pirmadienį baigsis terminas, iki kada Rusijoje registruotų transporto priemonių savininkai turėjo jas perregistruoti Europos Sąjungoje (ES). „Muitinės duomenimis, Lietuvoje yra kelios dešimtys dar važinėjančių automobilių su Rusijoje registruotais numeriais. Labai apytikslis skaičius – apie 50“, – BNS informavo Muitinės departamento atstovė Irmina Frolova-Milašienė.

Už automobilio plovimą galite gauti ir 1,2 tūkst. eurų baudą: įspėja to nedaryti

Nusiplauti purvus ar dulkes nuo savo automobilio nuosavame ar daugiabučio kieme neatrodo kaip nusikaltimas. Vis tik tą daryti yra draudžiama dėl aplinkos taršos. Savivaldybių teigimu, transporto priemonių negalima plauti tam neskirtose vietose, vadinasi, leidžiama tik plovyklose. Net už plovimą tik su vandeniu galima gauti baudas iki 600 eurų, o už mašiną, blizginamą chemija, – iki 1200 eurų.
2024-03-09

Perspėja gudraujančius: už tai galite sulaukti VMI dėmesio

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad netrukus beveik 260 gyventojų ir 100 įmonių, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo kyla klausimų, pasieks informaciniai pranešimai. Pranešimus gavę asmenys raginami įvertinti įformintą pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaracijose deklaruoti tikrąją transporto priemonių pardavimo kainą.
2024-03-06

JK naujų automobilių pardavimai vasarį buvo solidžiausi per du dešimtmečius

Jungtinės Karalystės naujų lengvųjų automobilių rinka vasarį per metus ūgtelėjo 14 proc., augimas užfiksuotas 19-ą mėnesį iš eilės. Praėjusį mėnesį šalyje užregistruota 84,89 tūkst. naujų automobilių – daugiausiai vasarį per pastaruosius du dešimtmečius, skelbia JK Automobilių gamintojų ir prekybos atstovų organizacija (SMMT). Elektromobilių, neskaitant hibridinių automobilių, pardavimai ūgtelėjo 21,8 proc., tuo tarpu dyzelinu varomų – sumažėjo 7,4 proc., o benzinu – padidėjo 13,3 procento.
2024-03-05

Nuo kitos savaitės Lietuva pradės konfiskuoti automobilius rusiškais numeriais

Automobiliai su rusiškais registracijos numeriais turi išvykti iš Lietuvos iki kovo 11 d., kitaip jie bus konfiskuoti, perspėja Lietuvos muitinė. Lietuvos teritorijoje vis dar yra žmonių, kurie nesiėmė jokių veiksmų, susijusių su artėjančiais apribojimais, ir toliau važinėja kaip ir anksčiau. Muitinė jiems rekomendavo perregistruoti transporto priemones Lietuvoje arba išvykti iš ES.
2024-03-04

Prienų rajone užsiliepsnojo automobilius gabenęs tralas

Šeštadienį Prienų rajone užsiliepsnojo automobilius gabenęs tralas, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD). PAGD duomenimis, 00.26 val. gautas pranešimas Prienų raj., Išlaužo sen., Šaltupio k., Šaltupio g. dega tralas su pakrautais 8 automobiliais, dega 2 automobiliai. Atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė autovežis „Volvo“ su priekaba, kurioje buvo vežami 6 automobiliai. Sudegė priekabos visos degios detalės.
Kriminalai 2024-03-03

Tyrimas: pernai Lietuvoje įregistruota daugiausiai naujų automobilių Baltijos šalyse

Pernai Lietuvoje įregistruota 30,8 tūkst. naujų automobilių, rodo Lietuvos naujų automobilių rinkos analizė. Nors tai didžiausias įregistruotų naujų lengvųjų transporto priemonių skaičius Baltijos šalyse, Lietuvos rinka per metus augo mažiausiai – 6,2 proc. Latvijoje ir Estijoje augimas siekė po 11 proc. Tyrimo duomenimis, 2023 metais šalyje įsiregistruoti 30 834 automobiliai, 58 proc. jų įsigyta lizingu.
2024-03-03

Konkurencijos taryba ragina keisti automobilių techninės apžiūros tvarką

Tris dešimtmečius galiojanti techninės apžiūros tvarka riboja konkurenciją ir turėtų būti tobulinama bei įtvirtinta įstatyme, teigia Konkurencijos taryba.  Pasak jos, pagal Susisiekimo ministerijos 1993 metais parengtą tvarką Lietuva suskirstyta į 10 zonų, iš jų kiekvienoje veikia po vieną techninės apžiūros įmonę, o jos visos šiuo metu valdo 68 techninės apžiūros centrus ir stotis.

Atskleidė, kokie automobiliai dažniausiai vagiami Latvijoje

Latvijoje 2023-aisiaisi daugiausiai buvo pavogta BMW, „Volkswagen“, „Audi“ ir „Toyota“ markių lengvųjų automobilių, pranešė Latvijos policija. Dažniausiai buvo vagiamai trečiosios ir penktosios serijos BMW, „Volkswage Golf“, „Audi A6“, „Toyota RAV4“, taip pat  „BMW X5“ modelių automobiliai. Latvijos policija pernai užfiksavo 250 automobilių vagysčių. Tokių nusikaltimų užpernai skaičius siekė 287, 2021-aisiais – 305, o ankstesniais metais automobilių vagystės buvo dar dažnesnės.
2024-02-23

„Coface“: JK automobilių pramonė rodo atsigavimo ženklus

Apžvelgus Jungtinės Karalystės automobilių pramonės 2023 metų duomenis, išryškėja atsigavimo tendencija bei palankios sąlygos tolesnio augimo perspektyvai, sakoma naujoje tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ rizikų apžvalgoje. Atsigavimo ženklus indikuoja JK automobilių gamintojų ir prekybos atstovų organizacijos SMMT (Society of Motor Manufacturers and Traders) paskelbti naudotų automobilių pardavimo šalyje bei automobilių registracijos 2023-iųjų duomenys.
2024-02-21
Į viršų