Graikijos policija susirėmė su studentais, protestuojančiais prieš verslo reformą

Graikijos dviejuose didžiausiuose miestuose ketvirtadienį vyko policijos pareigūnų susirėmimai su studentais, protestuojančiais prieš naujosios konservatorių vyriausybės numatytą verslo reformą.

Graikijoje protestuoja studentai (nuotr. SCANPIX)

Atėnuose vienas studentas buvo sužeistas per studentų susirėmimus su pareigūnais prie šalies parlamento. Pareigūnai demonstrantus vaikė ašarinėmis dujomis.

Susirėmimai taip pat kilo per studentų protestą šiauriniame Salonikų mieste. Apie areštus pranešimų nėra. 

Prieš tris mėnesius prie valdžios vairo stojęs ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis sako, kad reformos supaprastins verslo tvarką ir paskatins investavimą, Graikijai vaduojantis iš užsitęsusios finansų krizės. 

K. Micotakis siekia paskatinti ekonomikos augimą, imdamasis agresyvesnės verslui palankios politikos, ir žada kitais metais 2,8 proc. ekonomikos augimą. Europos Komisija savo ruožtu prognozavo Graikijai 2,2 proc. augimą.

Jo vyriausybė tikisi, kad pradėtos reformos padės įtikinti Europos skolintojus sušvelninti Graikijai skolų grąžinimo sąlygas.  

REKLAMA

Tačiau profesinės sąjungos tvirtina, kad šios reformos pažeis senas darbuotojų teises, įskaitant teisę tartis dėl darbo užmokesčio sudarant kolektyvines sutartis su darbdaviais. Taip pat kritikuojamas privataus sektoriaus teikiamų paslaugų naudojimas vietos vyriausybės institucijose, būgštaujama, kad reformos gali kelti grėsmę valstybei priklausančių universitetų studijų kokybei.

Antrą dieną vykstantis savivaldybių darbuotojų streikas sutrikdė šiukšlių išvežimą ir kitų paslaugų teikimą Atėnuose ir kitose miestuose.

Daugiau nei 2 tūkst. savivaldybių darbuotojų susirinko protestuoti prie Graikijos parlamento. Per demonstraciją protesto organizatoriai nešė tuščią karstą ir buvo užsidėję kaukes.

Protestuotojai trumpam surėmė policijos pareigūnais, kai pabandė prasiveržti po parlamento pastatą juosusią užkardą.

Vėliau ketvirtadienį prieš numatomą balsavimą dėl įstatymo projekto parlamente protestuotojai planuoja surengti dar dvi eisenas.

Manoma, kad parlamentas patvirtins pateiktą reformos įstatymą, nes vyriausybė turi 158 įstatymų leidėjų palaikymą 300 vietų parlamente.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų