Gali būti, kad jau nuo kitų metų alkoholio mylėtojams sekmadieniais neteks į parduotuvę bėgti akis išdegus, norint degtinės ar alaus nusipirkti iki trijų dienos. Socialdarbietis Petras Čimbaras siūlo įstatymo pataisas, kurios leistų prekybą alkoholiu šventą dieną pailginti iki aštuntos vakaro. Pasak siūlytojo, trumpesnis prekybos alkoholiu laikas apčiuopiamos naudos neduoda. Tačiau dalis seimūnų tokio siūlymo kratosi.

Prieš vidurdienį statybininkas Romas kartu su kolega laisvą minutę atskuba į vieną prekybos centrą alaus. Tiesą sako ar ne, bet abu vyrai nusipirktą alkoholį žada saugoti penktadieniui arba šeštadieniu. O sekmadienis abiem diena išvis be alkoholio:

„Todėl, kad sekmadieniais aš blaivas. Penktadieniais ir šeštadieniais išgeriu, ir viskas.“

Ne į kamerą vyras paantrina, kad niekam nesinori grūstis į parduotuvę sekmadienį dar ir dėl to, kad alkoholio galima nusipirkti tik iki trečios valandos dienos:

„Pritarčiau, kad prekiautų iki aštuonių. Būtų daug geriau.“

Kiti pirkėjai ir pritaria, ir alkoholiui savaitgalį iš viso sako griežtą ne:

„Kad išvis neprekiautų. Neprekiautų išvis išeiginėmis dienomis, nes labai daug geriančių.“

„Galbūt ne iki aštuonių, ne iki devynių, bet iki septynioliktos tai taip. Būtų ir neblogai.“

„Tada žmonės į „taškus“ nebeeitų. O dabar gi „taškai“ yra?“

Kaip tik tokie siūlymai – alkoholio prekybą sekmadieniais ilginti jau Seime. Idėjos autorius socialdarbietis Petras Čimbaras sako pats alkoholio vartojantis mažai. Bet politikas įsitikinęs, kad draudimas sekmadieniais alkoholiu prekiauti nuo po penkioliktos valandos alkoholio vartojimą tik skatina.

REKLAMA

„Prieš penkioliktą valandą sekmadieniais, jeigu jūs buvot, pažiūrėkit, kas darosi prie alkoholinių skyrių. Tai praktiškai visi žmonės bando prisipirkti kuo daugiau. O jeigu žmogus prisiperka kuo daugiau, reiškia ir suvartoja kuo daugiau. O jeigu vartojimas būtų toks, koks nuo pirmadienio iki penktadienio, tai jis nusipirktų tiek, kiek jam reikia“, – sako socialdarbietis Petras Čimbaras.

Štai todėl P. Čimbaras siūlo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios leistų prekybą ir sekmadienį iki aštuntos vakaro, taip kaip yra kitomis savaitės dienomis. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis prieš tokį siūlymą. Politikias įsitikinęs, P. Čimbaro pataisos Seime patirs fiasko.

„Nežinau Seimo nario motyvų, ar tai noras įsiteikti apygardos rinkėjams, ar kažkokiems konkretiems rinkėjams, bet Seimas tikrai tokios tvarkos nekeis, aš esu tuo tikras“, – valstiečių žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Yra daug kvailysčių, pavyzdžiui paplūdimio kavinėse draudžiama vyno taurę išgert, lyg ten pijokai rinktųsi, ten sportininkai, poilsiautojai, kultūringi žmonės renkasi. Čia yra nesąmonė, o šitas dalykas apribojimas sekmadieniais tik iki trečios mano manymu yra visai neblogas“, – mano Liberalų sąjūdžio vadovas Eugenijus Gentvilas.

„Statistika sako, kad gėrimų mažėja. Mažėja visokių apsinuodijimų ir panašiai. Kita vertus ekonomiką tai veikia neigiamai iš tikro. Ir prie Latvijos tiksliau už sienos jūs rasite lietuviškai kalbančias pardavėjas, viskas lietuviams skirta. tai alkoholio parduotuvės, na, tai ne kažin kas“, – pasakoja konsevatorius Kęstutis Masiulis. 

REKLAMA

Tačiau, patys valdantieji dėl siūlomos naujovės nėra vieningi. Tvarkiečių lyderis sako, kad prekyba alkoholiu sekmadieniais turi būti ilginama iki aštuntos vakaro ir dėl ekonomikos, ir dėl šešėlinio verslo plitimo, prie kurio neretai prisideda ir taksistai.

„Tai šiandiena taksisto iškvietimas kainuoja penkis eurus, atveža įvairaus alkoholinio gėrimo kokio tik jūs norite, plius du eurai už papildoma tą vadinamą butelį. Plius du eurai, tiek užsideda tą vadinamą antkainį“, – sako Remigijus Žemaitaitis.

R. Žemaitaitis sako, esą trumpesnis laikas parduotuvėse didina ne tik nelegalią prekybą alkoholiu. Didina ir burnos skalavimo skysčio bei odekolono pardavimus:

„Tai burnos skalavimo skysčiai ir tie visi troinoj, jie nėra apmokestinti akcizų, mano skaičiavimais, buvo 16 mln. apyvarta iš jų užpraeitais metais. Tai ką, norit pasakyti, visi naudoja troinoj odekoloną po skutimosi? Paklausykit vyrai, kuris naudojat? Aš pažiūrėčiau, ar bobos jus įsileistų į miegamą, kai duotų lauk per duris.“

Idėjos siūlytojas nepritariantiems jo sumanymui ilginti prekybos alkoholiu sekmadieniais laiką sako, jeigu nebūtų pritarta idėjai, sieksiąs prekybos valandų ilginimo bent daliai svaigiųjų.

„Tegu siūlo. Tegu mes uždraudžiam stipriuosius. Tegu. Uždrauskim, aš nieko prieš. Bet silpnuosius… Vyną pavyzdžiui, silpną alų. Kitus gėrimus, mes galim juos palikti, diskutuotkim“, – mano P. Čimbaras.

Laisvosios rinkos institutas teigia, kad valdžios skaičiavimai, jog vartojančių alkoholį per dvejus metus po draudimų sumažėjo, neatitinka tiesos. Esą ir dabar degtinę ar alų sekmadienį parduodant trumpiau, pirmadienio rytą girtų darbe nesumažino. Tai rodo patikrinimas alkotesteriais.

REKLAMA

„Tokie sektoriai, kaip pavyzdžiui logistika, transportas, statybos, ten privalomas testavimas, ar pūtimas į alkotesterį. Kaip buvo tokių žmonių apie trečdalį procento, ar pusę procento, kurie pirmadienį ateina su kvapeliu, tai tiek pat jų ir dabar liko. Faktas, kad tas laikas neišgydo nuo priklausomybių“, – mano LLRI ekspertė Ieva Valeškaitė.

Jeigu vis tik Seimas pritartų prekybos alkoholiu sekmadieniais ilginimui iki dvidešimtos valandos, jis įsigaliotų nuo kitų metų pradžios.

Eda
2019-08-23 16:36:12
Tegu geria kas nori. Pilni taskai gerimu. Kazkas uzsidirba nelegaliai, tai kam tie draudimai. Valstybe tik praranda nemazai pinigu. Draudimais tautos neisblaivinsi.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Tevs 2019-08-25 09:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nori valstieciai isleleist.istatyma uzdraust moklei iams isgert rugssjo 1 ir 2 diena..geriau istatymu uzdraustu moksleiviam gert alhoholi visys mokslo metus!   ATSAKYTI
Lietuvis 2019-08-25 09:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Skvernelis netapo prezidentu irdar prakisosavo350000euru vien todel kad po 3val ipike zmones aktyviau nuejo ir nubalsavo uz valsticiu priesus. Nuejo daug taip nubalsuoti tokiu kas butu tingeje nueiti ir svente ri kimus prie butelio. Valstieciai kaip paskutiniai kvailiai uzlipo ant savo greblio. Tiek jie atitru,e nuo zmoniu kad net nesupranta kaip zmones balsuoja kokiais motyvais... kokiomis emocijomis vadovaujasi rinkimuose. Visai proto neturejo surengt rinkimus sekmadieni kai po 3val tiek keiksmu valstieciu adresu. Socialdemokrataiirgi kvailiausiai pralaimejo rinkimus todel kad pries pat rinkimus isleido istatyma kad net pensininkas turejo rodyti pasa kad nusipirkti alaus. Kie keiksmu buvo girdeti pardutuvese valdzios ir socialdemokratu adresu. Kiek valdantiesiems buvo svaiciojimu galvose kad toki dalyka sugalvoti dar ir pries rinkimus ! Visiskas gy enimo nesupratimas ir gyvenimas svaiciojimu pasaulyje. Kaip valstieciai dabar. Aisku per rinkimus zmones balsuos uz valsticiu priesus. Valstieciai dare ir daro viska kad niekada nebebuti valdzioje.   ATSAKYTI
[email protected] 2019-08-24 17:17:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sekmadienį kad išvis būtų uždrausta priekiauti būtų gerai nes pirmadienį ateina pusiau girti ypač statybininkai   ATSAKYTI
Romui 2019-08-25 10:05:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pacilpkbbi  
Jo 2019-08-23 21:24:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuva bagotas ķrastas maistą alkoholį statybinės medžiagos drabužius galima nusipirkti Lenkijio ,Latvijio ten pigiau Lietuvos mafijozai tagu draudze kam jiems stengtis jie savo algoms iš vargšų minimalių atlyginimų issisunke izgamos ,,,   ATSAKYTI
Kardas 2019-08-23 20:49:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Sekmadienį tegu šitie bedieviai į bažnyčią dažniau vaikšto,jokios prekybos išvis nereikia,o tuo labiau alkoholio.   ATSAKYTI
Kardui 2019-08-25 08:46:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eik tu nhui  
Jan 2019-08-23 19:52:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
As nesuprantu turbut i kisene gavo ir reikia pakeisti as ir sestadieni padaryciau iki 15 val .Matomai dideli magnatai neisgyvena nera apyvartos .Skandinkites lietuvele snapse o jie rankas trina.   ATSAKYTI
Pritariu 2019-08-23 17:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
100 procentu pajamos lietuvai ,o nelenkam.....   ATSAKYTI
Vitas 2019-08-23 17:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Alkoholiu reik prekiaut kaip bet kokia prekia,tai demokratijos pagrindas.ateina karbauskei ir vel iseina atei demokratija visem laikam.amerikonai jau pasimoke,daugiau jokiu sausi istatymu
   ATSAKYTI
Vitui 2019-08-25 08:50:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jei siauges turintis zmogaus teises negali nusipirkti kai tik nori tai jau nebe demokratija o keikiama tironija  
Eda 2019-08-23 16:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegu geria kas nori. Pilni taskai gerimu. Kazkas uzsidirba nelegaliai, tai kam tie draudimai. Valstybe tik praranda nemazai pinigu. Draudimais tautos neisblaivinsi.    ATSAKYTI
Dirbantis vilnietis 2019-08-25 09:43:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai uzeina noras ir geriu. Permokejes keikiu valstiecius. Ok ka darbininkui veikt po darbo parejus. Pusle ir televizorius. Pro langus matos visur toks vaizdas. Odar geriau butelis ir zakuska prie lovos. Isgeri uzkandi papisi paziuri tele izoriu numiegi ir vel isgeri... sekmadieni ir visa diena taip. Atsikeles dar nueini nusipirkt. Tenkaprisipirkti daugiau kad nepritruktu ir neriketu eit pas taksistus pri kolonkes pri kkonservatoriu valdzios kolonkej galejai nusipirkt ir 2 val nakties. Ba
lsuosiu uz konservatorius tie buvo normalus zmones ne beprociai kaip sitie. Tegu tik prizada panaiminti visus kvailus draudimus ir sumaznt akcizus. Ir is rusyno importuoja pigia Prima. Nhuj man brangios cigaretes su fitru sveikata manes nsdomina noiu uztrauk ir traukiu balkone lr traksiu balkone. Bet sikart pries zmoniu priesus balsuot nueisiu  
Danute 2019-08-23 16:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Uždrausta, tai kam vėl grįžti atgal. Kas čia neturi kuo užsimti...   ATSAKYTI
Dangutė 2019-08-23 16:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas gėrė, tie ir gers. Ir visai nesvarbu kada bus prekiaujama. Sekmadieniais girtuoklių pilna. Matyt reikia kitokių priemonių mažinant alkoholizmą.   ATSAKYTI
Dangutei 2019-08-25 09:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tau bldpzda susimazink  
Elena 2019-08-23 15:50:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
seimunai kaip galedami pataikauja verslininkams - alkoholio prekeiviams ir aisku ne uz dyka. mes visi dabar puikiai zinome, kad i seimo vietas :portfeliai yra perkami"....is isores stebint, tai seimo VISAS DARBAS priimti istatymus, o po puses metu juos visus atsaukti ir vel truk uz vadziu ir viska nuo pradziu....   ATSAKYTI
Elenai 2019-08-25 09:57:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Teisingai masto tovarisce.. Valtieciai paeme pris rinkimus pinigu is kontrobados karaliu nusipirkt valdzia tai ir puole tuo ir kainas akcizais didinti ir draudimus uzdejo kad kontrobandos karaliai dar daugiau turetu pelno. Visisupranta kam valstieciai tarnauja  
Elenai 2019-08-25 10:03:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Na gal valsticiai jau grazino skola uz rinkimus ir jau gali kontrobandininkus pasiust nhui. Ir nuimt dradimus ir sumazi t kainasdegtinei. Kitap visam laokui isskris is valdzios  

Top Video

Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
REKLAMA
(nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Pastaruoju metu nemažai diskutuojama, ar nereikėtų Lietuvoje keisti atostoginių skaičiavimo ir išmokėjimo tvarką. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija neatmeta, kad tai ...
Pinigai (Fotobankas)
Į neįvykusį koncertą bilietus įsigijęs vyras pasijuto neviltyje. Panoręs susigrąžinti sumokėtus pinigus jis tikino buvęs priverstas eiti kone kryžiaus žygius. „Rugsėjo 12 ...
Eurai (nuotr. Fotodiena.lt)
Daliai bankų toliau perkeliant grynųjų pinigų operacijas iš skyrių į savitarnos erdves, kredito įstaigų atstovai padėtį aiškina ir kintančiais klientų poreikiais.  ...
Kas laukia šilauogių augintojų Lietuvoje – ar jų ne per daug? (nuotr. TV3)
Dar prieš keletą metų labiausiai Lietuvoje populiarėjo remontantinių bei vasarinių aviečių ir braškių auginimo ūkiai, tačiau šiemet į priekį išsiveržė šilauogės. Pastaraisiais ...
Taros supirkimo punktas (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Prie nuo 2016-ųjų veikiančios taros užstato sistemos visuomenė jau spėjo priprasti, o taromatuose surenkamų pakuočių statistika byloja apie tokios sistemos naudą – vien per ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų