Rusija švelnina sankcijas Ukrainai – panoro gerinti ekonominius ryšius

Ukrainos prorusiškos partijos „Opozicijos platforma“ politinio vykdomojo komiteto pirmininkas Viktoras Medvedčukas pareiškė, kad po derybų su jų partijos atstovais Maskva panaikino dalį sankcijų Kijevui ir leido per savo teritoriją tranzitu gabenti į sankcijų sąrašą įtrauktas prekes iš Ukrainos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (nuotr. SCANPIX)

Pasak V. Medvedčuko, 2019 metų birželio 24 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakeitė savo 2014 metų rugpjūčio 6 dienos ir 2018 metų spalio 22 dienos įsakus dėl atsakomųjų sankcijų, leisdamas uždraustų prekių iš Ukrainos tranzitinius pervežimus.

„Šių sankcijų panaikinimo klausimas buvo aptartas mano ir Jurijaus Boiko 2019 metų kovo 22 dieną Maskvoje įvykusiame susitikime su Rusijos vyriausybės vadovu Dmitrijumi Medvedevu ir „Gazprom“ valdybos pirmininku Aleksejumi Mileriu. Be dujų kainos mažinimo ir dujų transportavimo konsorciumo steigimo klausimų taip pat buvo kalbėta apie abiems šalims naudingų ekonominių santykių atkūrimą, įskaitant Ukrainos krovinių tranzitą per Rusijos teritoriją“, – sakė V. Medvedčukas.

REKLAMA

Pasak politiko, šis Rusijos vadovybės sprendimas rodo, kad ji nori gerinti Rusijos ir Ukrainos ekonominius ryšius.

„Esu įsitikinęs, kad būtent tiesioginės Ukrainos ir Rusijos Federacijos vadovų derybos, už kurias pasisako „Opozicijos platforma“ ir kurias, remiantis sociologinių tyrimų rezultatais, palaiko 75 proc. ukrainiečių, leis išspręsti ir kitus svarbius mūsų šalių santykių klausimus ir apginti Ukrainos nacionalinius interesus“, – pridūrė jis.

„Tranzitinių pervežimų atkūrimas paskatins tarptautinių pervežimų iš Ukrainos automobiliniais keliais ir geležinkeliais atsigavimą, krovinių gabenimų į trečiąsias šalis plėtrą, bendrą gamybos atsigavimą ir tūkstančių darbo vietų atsiradimą šalies viduje“, – patikino politikas.

Kijevas ir jo sąjungininkės Vakaruose nuo 2014 metų yra paskelbusios ekonominių sankcijų Rusijai už Maskvos įvykdytą Krymo aneksiją ir paramą Rytų Ukrainoje veikiantiems prokremliškiems separatistams. Rusija savo ruožtu ėmėsi atsakomųjų priemonių.


Rašyti komentarą...
V
Volodia Ulijanivas Pirdunas
2019-06-26 02:00:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip tu vkadymyrai vladymyroviciau gali su fasystais targavoti. Jie juk savi fasystinius vaikus prie kryziaus kala. Neisduok sventos rosyjos nea visi keliausit i dangu ... ta kuriame teka lava.
Atsakyti
-2

x
xxL
2019-06-26 12:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei maskoliai nori Ukrainos zmoniu atleidimo ir santykiu gerejimo, pirmiausiai nykstukas putinas turi isvesti prusoku armija is Ukrainos ir grazinti Kryma, o taip pat viesai atsiprasyti Ukrainos zmoniu uz agresija.
Atsakyti
-4

r
rusai geri vyrai
2019-06-26 12:25:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
leido badaujanciai ukrainai,chaholiska suda gabenti per Rusija.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų