Trumpas dėlioja taisykles Kinijai – įves naujus muitus, jei praleis G20 susitikimą

Vašingtonas įves naujus importo muitus maždaug 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms, jeigu Kinijos prezidentas Xi Jinpingas neatvyks į birželio pabaigoje rengiamą Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimą, interviu televizijos kanalui CNBC pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

Paklaustas, ar tuo atveju, jeigu Kinijos prezidentas praleis aukščiausiojo lygio susitikimą, muitai bus įvesti nedelsiant, D. Trumpas atsakė: „Taip, bus. Ir aš manau, kad jis atvyks, esame numatę susitikimą. Mūsų santykiai yra puikūs, jis nuostabus vyrukas, puikus žmogus, labai stiprus, labai protingas, bet jis yra už Kiniją, o aš – už Jungtines Valstijas.“

„Kinija sudarys prekybos susitarimą, nes jiems teks tai padaryti“, – pridūrė D. Trumpas.

JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas kiek anksčiau pareiškė, jog dėl naujų muitų įvedimo kiniškoms prekėms D. Trumpas apsispręs po susitikimo su Xi Jinpingu, kurį planuojama surengti per G20 aukščiausiojo lygio susitikimą Osakoje birželio 28–29 dienomis.

Gegužės mėnesį D. Trumpas daugiau kaip dukart – nuo 10 iki 25 proc. – padidino 200 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms taikomus importo muitus, nors tuo metu vyko eilinis dvišalių derybų dėl prekybos ratas.

JAV prezidentas taip pat liepė pradėti rengtis įvesti importo muitus dar 300 mlrd. JAV dolerių vertės kiniškoms prekėms, tai yra visai likusiai Kinijos eksporto į Jungtines Valstijas daliai.

Pekinas ėmėsi atsakomųjų priemonių ir šis prekybos santykių paaštrėjimas tapo didžiausiu neigiamu veiksniu, su kuriuo pastaruoju metu susidūrė pasaulio rinkos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų