Nepatikėsite, kas vis dažniau Lietuvoje apsigyvena ant stogų

Kaune – nepaprastos įkurtuvės. Ant penkiaaukščio verslo centro stogo įkurdintos dvi bičių šeimynos. Pasak žinomo bitininko Algirdo Amšiejaus, naujieji namai didmiestyje darbštuolėms turėtų net labai patikti, o jų suneštas medus – gal bus net geresnis nei kitų, apgyvendintų dirbamų laukų pašonėje.

Vienas po kito į aukštybes, ant verslo centro stogo atnešami du aviliai, kuriuose knibždėte knibžda bitučių. Akimirka kita ir ant penkiaaukščio pastato Kaune prasideda neeilinės įkurtuvės. Čia apsigyvens pati ramiausia, vienuolių išvesta, bičių veislė.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Bitės mieste

O kad po kelionės jos nesipiktintų ir nepultų gelti, atliekama speciali procedūrą. 

Pasak Algirdo Amšiejaus, kuo arčiau saulės, tuo bitei geriau, kaip pats juokauja, bitė aukščio nebijo, tad ant stogo jos turėtų jaustis puikiai, o visus kitus patogumus čia jai gali sukurti žmogus.

„Avilys šiltas, nepraleis saulės spindulių, neįkais. Vėjas… į vėją mažiausiai reaguoja, nebent šoniniai vėjai, tada bites bloškia. Bet aš manau, kad sodelis dar suaugs, čia galima dar ažūrinę tvorelę pastatyt“, – sakė bitininkas Algirdas Amšiejus.

Įmonės darbuotojai žada pasirūpinti bitelėmis patys, na o jei prireiks konsultacijų kreipsis į specialistus.

„Bites prižiūrės mūsų įmonių darbuotojai, turime bičių entuziastų, bičiulių, kurie sutiko prisidėti prie šios iniciatyvos ir mes neabejojam, kad bitėmis bus tinkamai pasirūpinta“, – tikino SBA viceprezidentė Jolanta Grašienė.

Vien nuo šio verslo centro Kaune kasdien į nektaro paieškas išskris apie šimtą tūkstančių darbštuolių. Skraidūnės pasklis po Kauną, ieškoti žiedų, o jų, pasak bitininkų, čia apstu.

REKLAMA

„Tai yra medaus sandėlinis aukštas, kurį mes dėsime gal už dešimt dienų, gal už penkiolikos, ir ypač kai Žaliakalnyje pradės žydėti liepos. Dar žydės akacijos ojojoj, liepos ojojoj, šiaip yra parkuose labai gerų augalų“, – tikino bitininkas.

Ar miesto bitučių pagamintas medus bus tinkamas naudojimui? Bitininkas sako, kad taip.

„Šiandien dienai miestai jau tapo švaresni, aišku, ne ten Amaliai ar Petrašiūnai, kur pramoninis, kur dūmas rūksta. bet, tarkime, čia, kur centras. Tai kad čia švariau nei laukuose. Ar matėte čia purkštuvą kokį nors, važiuojantį tokį 17 metrų išskėstą“, – tikina bitininkas A. Amšiejus.

Verslo centro atstovai, tikina, kad medų pirma ištirsią, o vėliau juo greičiausiai vaišinsis patys, dovanos bičiuliams ir partneriams.

„Mes tikrai neplanuojame sukti medaus pramoniniu būdu, pirmiausia, medų mes ištirsime, ar jis yra saugus, o po to dovanosime“, – tikina SBA viceprezidentė.

Bitės taip pat apgyvendintos ir Klaipėdoje, žadama, kad artimiausią mėnesį bitutės dūgs jau ir Visagine, Utenoje, Raseiniuose, Šilutėje. Tokia miestų bitininkystė itin populiari Prancūzijoje, Amerikoje, Anglijoje ar Kanadoje.

 


Rašyti komentarą...
N
Neziniukas
2019-05-21 18:50:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
SBA pliusą.dedasi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų