• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Žiniasklaida skelbia vyro, paleidusio šūvius į Slovakijos premjerą, tapatybę (nuotr. SCANPIX)

Trečiadienį po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio pašautas Slovakijos premjeras Robertas Fico (59 m.). Žiniasklaidos duomenimis, pasikėsinimą įvykdė 71-erių Jurajus Cintula, aktyvistas, žinomas slovakų rašytojas iš Levicės miesto.

9

Trečiadienį po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio pašautas Slovakijos premjeras Robertas Fico (59 m.). Žiniasklaidos duomenimis, pasikėsinimą įvykdė 71-erių Jurajus Cintula, aktyvistas, žinomas slovakų rašytojas iš Levicės miesto.

REKLAMA

Oficialūs teisėsaugos šaltiniai šios informacijos nepatvirtino.

Anot slovakų portalo „Dennik N“, įtariamasis anksčiau dirbo apsaugos darbuotoju prekybos centre. Prieš aštuonerius metus jis internete paskelbė, kad renka parašus politinei partijai – judėjimui prieš smurtą – įkurti.

„Smurtas dažnai yra žmonių reakcija, kaip eilinio nepasitenkinimo esama padėtimi išraiškos forma. Būkime nepatenkinti, bet ne smurtaujantys!“ – tuomet rašė jis.

Iškart po įvykio užfiksuotuose vaizduose matyti, kaip išpuolį prieš R. Fico įvykdęs vyras guli ant žemės priremtas pareigūnų, yra surakintas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasikėsinimas į R. Fico

Kaip praneša, R. Fico trečiadienį buvo sužalotas šaunamuoju ginklu po išvažiuojamojo vyriausybės posėdžio, jo gyvybei gresia pavojus, pranešė vyriausybė, pavadinusi incidentą pasikėsinimu nužudyti.

REKLAMA

Jis buvo pašautas ir skubiai nugabentas į ligoninę. Užpuolikas sulaikytas įvykio vietoje.

„Šiandien, po vyriausybės posėdžio Handlovoje, buvo pasikėsinta į Slovakijos Respublikos ministrą pirmininką Robertą Fico“, – sakoma vyriausybės pranešime socialiniuose tinkluose.

„Šiuo metu jis sraigtasparniu gabenamas į Banska Bystricą gyvybei pavojingos būklės, nes kelionė į Bratislavą užtruktų per ilgai dėl  skubios intervencijos būtinybės“, – sakoma jame.

REKLAMA
REKLAMA

Į 59-erių R. Fico, vadinamą Kremliui draugišku populistu, buvo šauta kelis kartus, sakoma pranešime jo oficialiame „Facebook“ puslapyje.

„Patvirtiname, kad buvo įvykdytas išpuolis prieš ministrą pirmininką“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas Matejus Neumannas.

Apie 150 km į šiaurės rytus nuo sostinės esančios Handlovos ligoninės direktorė Marta Eckhardtova sakė, kad „R. Fico buvo atvežtas į mūsų ligoninę ir gydomas mūsų kraujagyslių chirurgijos klinikoje“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji nedetalizavo R. Fico, prie vyriausybės vairo stovinčio nuo praėjusių metų, patirtų sužalojimų.

Dienraštis „Dennik N“ teigė, kad jo reporteris girdėjo kelis šūvius ir matė, kaip apsaugininkai pakėlė premjerą nuo žemės ir įkėlė į automobilį.

Leidinio „Pravda“ puslapyje paviešintame vaizdo įraše girdimi penki paleidžiami šūviai.

Šalies prezidentė Zuzana Čaputova pranešė, kad policija sulaikė šaulį. Anot vietos televizijos, jam 71 metai.

REKLAMA

„Policija sulaikė užpuoliką ir kuo greičiau pateiks daugiau informacijos“, – teigiama Z. Čaputovos pareiškime.

Robertas Fico – populistas, Kremliaus simpatikas

R. Fico taip pat vadovavo vyriausybei 2006–2010 ir 2012–2018 metais.

Nuo praėjusių metų spalio, kai stojo prie vyriausybės vairo, R. Fico išsakė keletą pastabų, kurios pablogino Slovakijos ir kaimyninės Ukrainos santykius.

Jis, be kita ko, abejojo Ukrainos suverenumu ir ragino siekti kompromiso su Rusija.

Jis taip pat išprovokavo masinius protestus dėl prieštaringai vertinamų pakeitimų, įskaitant žiniasklaidos įstatymą, kuris, pasak kritikų, pakenks visuomeninės televizijos ir radijo nešališkumui.

Po incidento surengtoje spaudos konferencijoje parlamento narys Lubošas Blaha, priklausantis R. Fico partijai „Smer“, užsipuolė jo kritikus.

„Jūs, liberalioji žiniasklaida ir progresyvieji politikai, esate kalti. Robertas Fico kovoja už savo gyvybę dėl jūsų neapykantos“, – kalbėjo L. Blaha.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų