• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Slovakai, nepaisant to, kad jų šalies vyriausybė atsisakė siųsti karinę pagalbą Kyjivui, per kelias dienas surinko šimtus tūkstančių eurų Ukrainai skirtai amunicijai, trečiadienį pranešė organizatoriai.

Slovakai, nepaisant to, kad jų šalies vyriausybė atsisakė siųsti karinę pagalbą Kyjivui, per kelias dienas surinko šimtus tūkstančių eurų Ukrainai skirtai amunicijai, trečiadienį pranešė organizatoriai.

REKLAMA

Organizatoriai teigė, kad nuo pirmadienio, kai grupė „Taika Ukrainai“ pradėjo šią iniciatyvą, tūkstančiai žmonių jau paaukojo 750 tūkst. eurų.

Praėjusiais metais į valdžią atėjęs Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico sustabdė karinę pagalbą Ukrainai ir pasisakė už taikos derybas su Rusija.

„Mes, Slovakijos gyventojai, norime ir galime padėti“, – sakė lėšų rinkimo iniciatyvos atstovė Zuzana Izsakova.

„Norime parodyti, kad ne tik vyriausybė ir Robertas Fico sprendžia šį klausimą“, – naujienų agentūrai AFP pareiškė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacija tikėjosi surinkti milijoną eurų ir planuoja visus pinigus skirti Čekijos vadovaujamai tarptautinei iniciatyvai dėl amunicijos Ukrainai.

REKLAMA

Čekijos ministras pirmininkas antradienį nurodė, kad 20 šalių pažadėjo tiek lėšų, kad jų pakaks nupirkti 500 tūkst. artilerijos sviedinių Ukrainai.

Slovakijos vyriausybė prie šios iniciatyvos neprisijungė.

Vienas iš aukotojų, Tomas Benetinas, tai įvardijo kaip pagrindinį motyvą prisidėti.

„Norėjau, kad pasaulis sužinotų, jog Slovakiją sudaro ne tik prokremliški politikai“, – AFP sakė 36-erių vyras iš Košicės.

Pastaraisiais mėnesiais R. Fico ne kartą išsakė aštrių komentarų dėl Rusijos invazijos, abejojo Ukrainos suverenumu ir ragino Kyjivą atiduoti teritoriją Maskvai, kad būtų nutrauktas karas.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau šį mėnesį ilgametis R. Fico sąjungininkas Peteris Pellegrini (Peteris Pelegrinis) laimėjo 5,4 mln. gyventojų turinčios ES ir NATO narės prezidento rinkimus, kuriuose dominavo nesutarimai dėl karo Ukrainoje.

„Teisingose rankose“

Organizacijos „Taika Ukrainai“ atstovas Marianas Kulichas teigė, kad ši sutelktinio finansavimo kampanija gimė iš pasipriešinimo vyriausybės pozicijai Ukrainos atžvilgiu.

„Esame įsitikinę, kad daug žmonių Slovakijoje nepritaria vyriausybės sprendimui atmesti Čekijos iniciatyvą“, – AFP sakė M. Kulichas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Z. Izsakovos, grupė norėjo surinkti tiek pat pinigų, kiek praėjusį mėnesį paaukojo Slovėnijos vyriausybė: milijoną eurų.

Vienas iš Slovakijos sutelktinio finansavimo kampanijos rėmėjų yra Holokaustą išgyvenęs Otto Šimko (Otas Šimkas), kuris teigė, kad jo paties karo laikų patirtis primena įvykius Ukrainoje. 

99-erių buvęs žurnalistas dalyvavo 1942-ųjų Slovakijos nacionaliniame sukilime, surengtame siekiant pasipriešinti vokiečių kariuomenei per Antrąjį pasaulinį karą. 

REKLAMA

„Mes kovojome su agresoriumi, vokiečių okupantu [...] Su jais buvo neįmanoma derėtis, juos reikėjo nugalėti“, – sakė O. Šimko iniciatyvos dėl lėšų Ukrainai kampanijos vaizdo įraše.

„Jei galiu duoti tik 20 eurų nupirkti vieną vienintelę kulką, žinosiu, kad ši kulka yra teisingose rankose“, – pridūrė jis.

Kitas lėšų rinkimo iniciatyvos rėmėjas, kino režisierius Pavolas Pekarčikas, kelis mėnesius praleidęs karo nuniokotoje Ukrainoje ir kūręs dokumentinius filmus, prašė žmonių aukoti.

„Bejėgiškumo jausmas tikriausiai yra blogiausia, ką žmogus gali patirti gyvenime“, – sakė jis kampaniją reklamuojančioje vaizdo žinutėje.

„Taip galime padėti Ukrainos gynėjams, kad, kai į juos kas nors šaudys, jie nebūtų tuščiomis rankomis“, – pridūrė P. Pekarčikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų