Anot leidinio, vasario mėnesį Miuncheno saugumo konferencijoje JAV viceprezidentė Kamala Harris privačiai susitiko su Volodymyru Zelenskiu ir pasakė Ukrainos vadovui tai, ko jis nenori girdėti.
Harris prašymas papiktino Zelenskį
Anot leidinio, K. Harris nurodė, kad JAV pareigūnai mano, jog tokia taktika padidintų pasaulines energijos kainas ir paskatintų agresyvesnius Rusijos atsakomuosius veiksmus Ukrainoje.
Pasak su šiuo klausimu susipažinusių pareigūnų, šis prašymas papiktino V. Zelenskį ir jo vyriausiuosius padėjėjus, kurie Kyjivo dronų atakas prieš Rusijos energetikos objektus laiko tarytum šviesa tunelio gale besitęsiančiame kare.
Šaltinių teigimu, V. Zelenskis atmetė šią rekomendaciją, nes nebuvo tikras, ar ji atspindi bendrą Joe Bideno administracijos poziciją. Tačiau vėliau Vašingtonas sustiprino šį signalą.
Užuot sutikusi su JAV prašymais, Ukraina smogė daugeliui Rusijos energetikos objektų.
balandžio 2 d. Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pareigūnai bepiločiais orlaiviais atakavo dronų „Shahed“ gamyklą ir naftos perdirbimo infrastruktūrą Tatarstane.
Ukrainos tolimojo nuotolio dronas pataikė į pirminio naftos perdirbimo įrenginį Nižnekamsko naftos perdirbimo gamykloje, po to ten kilo gaisras. Jungtinių Tautų atstovai pasmerkė ataką prieš dronų kamikadzių gamyklą ir pavadino ją „civiline infrastruktūra“, rašo „Ukrinform“.
Auganti įtampa
Šie incidentai padidino jau tvyrančią įtampą. Kyjivas laukia, ar Kongresas priims ilgai atidėliotą 60 mlrd. dolerių pagalbos Ukrainai paketą, o Rusijos pajėgos skverbiasi į Ukrainos pozicijas.
Ukrainos smūgiai Rusijos energetikos objektams vyksta tuo metu, kai JAV prezidentas J. Bidenas intensyvina savo rinkimų kampaniją, o pasaulinės naftos kainos pasiekė šešių mėnesių aukštumas.
Tuo metu Ukraina toliau ginasi nuo Rusijos agresijos. Rusija toliau atakuoja Ukrainą, toliau žūsta žmonės.
Ukraina prašo partnerių siųsti daugiau pagalbos. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį pareiškė, kad nemato ryšio tarp smūgių Rusijos naftos perdirbimo gamykloms ir galimų problemų pasaulio energetikos rinkoje, taip pat paragino perduoti jo šaliai oro gynybos priemonių.
Anksčiau JAV gynybos departamento atstovai pareiškė, kad Ukrainos atakos prieš Rusijos naftos perdirbimo gamyklas gali turėti įtakos pasaulio energetikos rinkoms, ir paragino sutelkti dėmesį į karinius taikinius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!