REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Vladimiras Putinas savo valdininkams liepė „evakuoti“ vaikus iš užsienio (nuotr. SCANPIX)

Rusijos valdininkams, net ir paties aukščiausio lygio, rekomenduojama susigrąžinti užsienyje besimokančius vaikus, praneša leidinys „Znak“.

11

Rusijos valdininkams, net ir paties aukščiausio lygio, rekomenduojama susigrąžinti užsienyje besimokančius vaikus, praneša leidinys „Znak“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidinys pažymi, kad valdžios atstovams nesiūloma laukti, kol mokslai bus baigti, o atsivežti savo vaikus „dabar pat – pervedant juos į Rusijos aukštąsias mokyklas“. Į tėvynę taip pat turėtų grįžti ir deputatų bei valdininkų tėvai, jeigu vyresnioji karta dėl kažkokių priežasčių gyvena užsienyje. Šį Rusijos prezidentūros prašymą leidiniui patvirtino iškart penki pašnekovai, kuriuos šis klausimas liečia tiesiogiai.

REKLAMA

Rekomendacija „iš aukščiau“ palies visus: nuo pačios prezidento administracijos darbuotojų, iki visų lygių deputatų. Šio nurodymo neišvengs net ir valstybinių korporacijų darbuotojai. Tiems, kurie uždels su šio „prašymo“ įgyvendinimu, bus priminti jau žinomi atvejai, kai artimųjų buvimas užsienyje tapo svarbiu faktoriumi, apsunkinusiu tolimesnę karjerą valstybės sektoriuje, karjeros galimybes, tikino leidinio pašnekovai. Pasak vieno iš pašnekovų, vien per pastaruosius kelis mėnesius jam tapo žinomi keli tokie atvejai.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijoje įvairūs skandalai, susiję su tuo, kad politinio elito vaikai išsimokslinimą įgyja užsienio universitetuose, tuo metu kai jų tėvai iš televizoriaus ekranų kala informaciją apie patriotizmą ir „priešus“, yra gana dažni. 2012 Aleksejus Navalnas savo tinklaraštyje publikavo informaciją, kad užsienyje mokosi visos trys Sergejaus Železniako dukterys. Šis „Jedinaja Rosija“ partijos narys yra gana aktyvus „patriotas“ rusų televizijoje. Užsienyje išsilavinimą įgijo ir liko ten gyventi senatorės Jelenos Mizulinos sūnus – beje, jo „susigrąžinti“ jau nepavyks, jis jau pilnametis. Buvęs vaikų teisių ombudsmenas Pavelas Astachovas išvis išskirtinis atvejis – jo vaikas gimė Kanuose. Pasak „Znak“ šaltinių, būtent tokia europietiškai orientuota jo šeima, kartu su jo darbą lydėjusiais skandalais, ir nulėmė vėlesnį jo atstatydinimą iš pareigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

JAV augo bei ten išsilavinimą įgijo ir Rusijos užsienio reikalų ministro dukra Jekaterina. Pramonės ministro Deniso Manturovo sūnus aukštąją mokyklą baigė Šveicarijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų