aleksejus navalnas

Aleksejus Navalnas buvo rusų opozicijos lyderis, teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas. Plačiai žinomas dėl savo kritiško požiūrio į Rusijos vyriausybę ir asmeniškai prezidentą Vladimirą Putiną, taip pat dėl savo aktyvaus dalyvavimo politinėje veikloje ir socialinėse medijose, kur jis skelbė tyrimus apie korupciją Rusijos valdžios struktūrose.

Kainos, atlyginimai ir pensijos Lietuvoje ir Rusijoje: viskas ne taip, kaip rodo

Kremliaus režimo propagandistai aiškina, neva Europoje svarbiausių prekių ir paslaugų kainos tokios, kad žmonės yra priversti rinktis tarp šildymo ir maisto, dėl krizės ir infliacijos europiečiai skursta ir pan. Tačiau tokie kliedesiai neturi nieko bendro su realybe, parodė šiemet kalėjime nužudyto opozicionieriaus Aleksejaus Navalno komandos eksperimentas. Už savo algą ir pensiją Lietuvos gyventojai gali nusipirkti daug daugiau nei rusai.
2024-06-03

Pratęstas „ekstremizmu“ kaltinamų Aleksejaus Navalno advokatų suėmimo terminas

Maskvos teismas antradienį pratęsė trijų advokatų, kaltinamų „ekstremizmu“ dėl informacijos perdavinėjimo kalėjime mirusiam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui, kardomojo kalinimo terminą. Vadimas Kobzevas, Aleksejus Lipsteris ir Igoris Serguninas buvo sulaikyti praėjusiais metais, jie buvo apkaltinti dalyvavimu „ekstremistinės grupės“ veikloje.
2024-05-28

Navalnas po mirties bus apdovanotas Drezdeno taikos premija

Sekmadienį žinomam Rusijos opozicijos veikėjui Aleksejui Navalnui po mirties bus skirta pirmoji Drezdeno taikos premija. Apdovanojimą – 10 tūkst. eurų – Rytų Vokietijos miesto „Schauspielhaus“ teatre atsiims jo našlė Julija Navalnaja, pranešė organizatoriai. Pagiriamąją kalbą turėtų pasakyti buvęs Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas. Taip pat numatoma rusų kompozitoriaus Sergejaus Nevskio requiem A. Navalnui premjera.

Rusijos ortodoksų bažnyčia suspendavo Navalno laidotuvių pamaldų dvasininką

Rusijos ortodoksų bažnyčios vadovas suspendavo dvasininką, vadovavusį Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno laidotuvių ir atminimo pamaldoms. Patriarchas Kirilas, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, pasirašė įsakymą, kuriuo dvasininkui Dmitrijui Safronovui uždraudžiama trejus metus teikti palaiminimą, nešioti kryžių ir dvasininko drabužį.
2024-04-24

Rusijos stačiatikių bažnyčia nušalino Navalno atminimo ceremonijai vadovavusį dvasininką

Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovas nušalino nuo pareigų dvasininką, vadovavusį Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno atminimo ceremonijai. Patriarchas Kirilas, artimas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, pasirašė įsaką, draudžiantį šventikui Dmitrijui Safronovui trejus metus teikti palaiminimus, nešioti kryžių ar dėvėti dvasininko sutaną.
2024-04-24

Julija Navalnaja atskleidė, kaip sužinojo apie Aleksejaus Navalno mirtį: „Tai buvo siaubinga“

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja interviu „Time“ papasakojo apie vasario 16-ąją – dieną, kai sužinojo, kad mirė jos vyras. J. Navalnaja buvo įtraukta į „Time“ įtakingiausiųjų sąrašą ir davė leidiniui išskirtinį interviu. Jame ji papasakojo apie paskutinį kartą, kai matė savo vyrą gyvą ir apie dieną, kai sužinojo, kad jis mirė. Žinia apie Navalno mirtį pasiekė viešbučio kambaryje Kai pasirodė žinia apie A. Navalno mirtį, J. Navalnaja viešėjo Miunchene.
2024-04-17

Kremliaus nužudyto Boriso Nemcovo dukra: „Putinas greičiausiai atsikratys visų“

Nužudyto rusų politiko Boriso Nemcovo dukra Žana Nemcova atviru laišku kreipėsi tiek į rusus, tiek į Vakarus. Ji pasakojo, kaip jos gyvenimas pasikeitė po tėvo mirties, ir ką galėtų padaryti Vakarai ir taiko siekiantys rusai. „Mano tėvas Borisas Nemcovas 2007 m. išleido knygą „Maištininko išpažintis“, o jos įžangoje parašė manifestą, kuriame teigė, kad vėl dalyvaus Rusijos politikoje.
2024-04-13

Rusija pailgino bausmės laiką įkalintai Navalno sąjungininkei

Rusijos teismas antradienį padidino kalinamos opozicijos politikės ir mirusio Kremliaus oponento Aleksejaus Navalno sąjungininkės laisvės atėmimo bausmę nuo 7,5 iki 9,5 metų, pranešė nepriklausoma žiniasklaida ir tremtyje esanti opozicija.
2024-04-09

Teroristai Maskvoje nukarūnavo Putiną: Rusijoje auga nepasitenkinimas Kremliumi ir baimė dėl ateities

Teroristinis išpuolis Maskvos koncertų salėje atskleidė subliuškusį Vladimiro Putino, kaip „didžiojo šalies gynėjo“ vaizdą. Panašu, kad Rusijos režimo lyderis pamažu praranda kontrolę Kremliuje, o žmones nebenori juo tikėti. Rogeris Boyesas, parašęs knygų apie tai, kaip Adolfas Hitleris iškilo į valdžią ir ją išlaikė, savo straipsnį Londono leidinyje „The Times of London“ pradėjo klausimu, ar diktatoriai savo piliečius išlaiko saugesnius nei demokratinės valstybės.
2024-04-02

Teroro išpuoliai ir daugybė nepaaiškintų mirčių – kas atvedė Vladimirą Putiną į valdžią

Nuo darbo KGB agentu sovietų Rytų Vokietijoje iki pačių Kremliaus viršūnių – Rusijos Federacijos istorija daugeliu atžvilgių neatsiejama nuo Vladimiro Putino istorijos. Kadangi jis „laimėjo“ dar vieną kadenciją 2024 m. rinkimuose, portalas „Sky News“ apžvelgia ilgą jo valdymą ir kai kuriuos įvykius, kurie kėlė grėsmę režimo lyderio valdžiai. Vladimiras Vladimirovičius Putinas gimė 1952 m. spalio 7 d. sovietiniame Leningrade. Jis turėjo du brolius, kurie mirė dar iki jam gimstant.
2024-03-31
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos teismas nurodė sulaikyti žurnalistę, nušviesdavusią Navalno teismo posėdžius

Maskvos teismas penktadienį nurodė sulaikyti Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno teismo procesus nušvietusią žurnalistę, apkaltintą „ekstremizmu“. Prokurorai teigia, kad nepriklausomos žiniasklaidos priemonės „SotaVision“ korespondentė Antonina Kravcova dalyvavo „ekstremistinės organizacijos“ veikloje, už kurią gresia iki šešerių metų kalėjimo. Kremlius uždraudė A. Navalno organizacijas kaip „ekstremistines“ dar prieš jo mirtį ir ėmėsi represijų prieš Rusijoje likusius jo sąjungininkus.
2024-03-29

Stačiatikių tradicija: praėjus 40 dienų po Navalno mirties šalininkai rinkosi prie jo kapo

Praėjus 40 dienų po Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno mirties kalėjime Sibire, jo šeimos nariai ir šalininkai antradienį vėl pagerbė jo atminimą. Maskvos Borisovskio kapinėse, be kita ko, A. Navalno tėvai Liudmila ir Anatolijus padėjo gėlių prie sūnaus kapo. Stačiatikiai tiki, kad mirusiojo siela 40-ąją dieną po mirties palieka žemę. A. Navalno našlė Julija Navalnaja socialiniuose tinkluose paskelbė 10 minučių dainą, kurią Kremliaus kritiko atminimui sukūrė žinomi rusų atlikėjai.
2024-03-26

Rusijos teismas atmetė Navalno motinos ieškinį dėl prastos medicininės priežiūros

Rusijos teismas atmetė vasarį kalėjime mirusio Aleksejaus Navalno motinos ieškinį, kuriame teigiama, kad opozicijos lyderiui nebuvo suteikta tinkama medicininė priežiūra, ketvirtadienį pranešė artimas A. Navalno bendražygis. A. Navalno Kovos su korupcija fondo (FBK) vadovas Ivanas Ždanovas teigė, jog Labytnangio miesto, esančio netoli Arkties kalėjimo, kuriame opozicionierius mirė, teismas ieškinį atmetė argumentuodamas, kad ieškovu galėjo būti tik pats A. Navalnas.
2024-03-22

Putino pergalė prezidento rinkimuose – rusai pamažu jaučia nerimą

Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas po tris dienas trukusio ir sekmadienį pasibaigusio surežisuoto prezidento balsavimo pareiškė, kad jo didžioji pergalė yra visuomenės mandatas veikti taip, kaip reikia, kariaujant Ukrainoje ir sprendžiant įvairius vidaus reikalus. Tokie pareiškimai didina rusų nerimą dėl to, kas bus toliau.
2024-03-21

ES susitarė dėl Navalno mirties įvesti sankcijas 30 rusų

Europos Sąjungos šalys pirmadienį susitarė įvesti sankcijas 30 Rusijos pareigūnų dėl pagrindinio Kremliaus opozicionieriaus Aleksejaus Navalno mirties praėjusį mėnesį, pranešė bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis. „Sutarėme dėl sankcijų asmenims, atsakingiems už Aleksejaus Navalno nužudymą“, – sakė J. Borrellis po ES valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikimo.
2024-03-19

Putinas švęsdamas rinkimų pergalę viešai prakalbo apie Navalną: tikino, kad būtų jį paleidęs

Vladimiras Putinas penktą kartą pasiskelbė prezidentu. Tiesa, jo rinkimų komisija paskelbė, kad šįkart rinkėjų aktyvumas esą buvo rekordinis, didžiausias nuo sovietmečio. Ir jei rinkimų rezultatas nieko nenustebino, tai per Putino konferenciją sukluso daugelis. Mat jis pirmą kartą viešai ištarė Navalno pavardę ir patvirtino gandus esą Navalną Kremlius ketino iškeisti. Rusijoje užsidarius rinkimų apylinkėms – darbo imitacija.

Trumpas neatmeta, kad Putinas yra susijęs su Navalno mirtimi: „Įvyko kažkas neįprasto“

Donaldas Trumpas pareiškė, kad Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas tikriausiai yra susijęs su Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtimi, rašo „Politico“. „Nežinau, bet galbūt, turiu omenyje galbūt, galėčiau sakyti, kad tikriausiai, bet nežinau“, – interviu „Fox News“ burbtelėjo jis, paklaustas, ar V. Putinui tenka atsakomybė dėl A. Navalno mirties. „Jis jaunas žmogus, todėl statistiškai jis dar ilgai būtų gyvas... taigi įvyko kažkas neįprasto“, – pridūrė D. Trumpas.
2024-03-18

ES ministrai susitarė įvesti naujas sankcijas Rusijai dėl Aleksejaus Navalno mirties

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai susitarė dėl naujų sankcijų Rusijai, reaguodami į opozicijos politiko Aleksejaus Navalno mirtį, dpa pranešė ES diplomatai. Pasak pareigūnų, sankcijos palies Rusijos teismų sistemoje dirbančius žmones. Daugiau informacijos tikimasi paskelbti artimiausiomis dienomis. Ir nors ministrai iš esmės pritarė sankcijoms, dar reikia priimti privalomą teisinį sprendimą.
2024-03-18

Landsbergis: priėmus sankcijas žuvus Navalnui, stringa stipraus ES paketo priėmimas

Europos Sąjungai (ES) patvirtinus sankcijas su opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno mirtimi susijusiems asmenims, bendrija negali priimti naujo stipraus sankcijų Rusijai paketo, skirti papildomos karinės paramos Ukrainai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Navalno sankcijos yra patvirtintos“, – žurnalistams Briuselyje prieš Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybą sakė ministras.

„Kalbant apie poną Navalną“: Putinas pirmą kartą prabilo apie Kremliaus kritiko mirtį

Pirmadienį Maskvos laiku Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad velionio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtis yra „liūdnas įvykis“ ir kad jis buvo pasirengęs jį paleisti per apsikeitimą kaliniais. Pirmą kartą per daugelį metų V. Putinas per televizijos transliuotą spaudos konferenciją viešai paminėjo opozicionierių, jis pasakė: „Kalbant apie poną Navalną. Taip, jis mirė.
2024-03-18

Navalno komanda tiesioginėje transliacijoje pranešė apie situaciją Rusijoje: vyko protestai prieš Putino perrinkimą

Mirusio Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno komanda pranešė, kad sekmadienį, paskutinę prezidento rinkimų dieną, vyko daugybė protestų prieš numatomą Vladimiro Putino perrinkimą.
2024-03-17

Net ir po pergalės rinkimuose Putino laukia didžiulė dilema – privalo surasti įpėdinį

Baigiantis Rusijos prezidento rinkimams, mažai kas abejoja, kad Vladimiras Putinas nebus išrinktas. Tačiau ar jis gali valdyti visada? Ekspertai yra nusiteikę vienareikšmiškai – Rusija turės ieškoti V. Putino įpėdinio ateinantį dešimtmetį. Mirus įkalintam Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui, galima sakyti, kad V. Putino politinė karjera pasiekė „prezidento iki gyvos galvos“ etapą.
2024-03-17

Navalno komanda ragina rusus atvykti į rinkimų apylinkes tą pačią valandą

Praėjusį mėnesį kalėjime mirusio Kremliaus oponento Aleksejaus Navalno komanda patarė, kaip Rusijos prezidento „rinkimų“ dieną protestuoti prieš Vladimirą Putiną. Sekmadienio vidurdienį, paskutinę trijų dienų balsavimo dieną, prezidento V. Putino oponentai turėtų susirinkti prie balsavimo apylinkių ir taip viešai parodyti savo nepritarimą Kremliaus lyderiui, ketvirtadienį pareiškė opozicijos aktyvistas Leonidas Volkovas, buvęs A. Navalno štabo viršininkas.
2024-03-15

Prasidėjo Rusijos prezidento rinkimai: trys dalykai, kuriuos verta stebėti, kai Putino pergalė ir taip aiški

Nuo kovo 15 iki kovo 17 rusai turi galimybę balsuoti Rusijos prezidento rinkimuose, nepaisant to, kad dauguma žino, jog tai tėra iliuzija. Nors Rusijos rinkimų rezultatai gali būti lengvai nuspėjami, jie suteikia puikią galimybę pažvelgti į Kremliaus vidaus iššūkius karo Ukrainoje metu. Portalo „The Conversation“ Rusijos politikos ekspertas išskyrė tris pagrindinius įvykius, į kuriuos verta atkreipti dėmesį per rinkimus ir po jų.
2024-03-15

JAV: išpuolis prieš Navalno sąjungininką liudija apie grėsmę Rusijos opozicijai

Baltieji rūmai ketvirtadienį pareiškė, kad yra labai susirūpinę dėl Vilniuje įvykdyto „baisaus, žiauraus“ išpuolio plaktuku prieš mirusio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sąjungininką Leonidą Volkovą. Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby sakė negalįs patvirtinti Lietuvos teiginių, kad prie to prisidėjo Rusijos specialiosios tarnybos, tačiau teigė, kad šis išpuolis primena apie „labai realias grėsmes“ Kremliaus oponentams.
2024-03-14

Julija Navalnaja: Vladimiras Putinas yra banditas

Likus kelioms dienoms iki prezidento rinkimų Rusijoje  Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno našlė paragino užsienį nepripažinti Vladimiro Putino perrinkimo. „Deja, pernelyg daug žmonių Vakaruose vis dar laiko jį teisėtu politiniu vadovu, diskutuoja apie jo ideologiją ir ieško politinės jo veiksmų prasmės“, – rašė Julija Navalnaja amerikiečių laikraštyje „The Washington Post“ paskelbtame straipsnyje. „V. Putinas yra ne politikas. Jis – gangsteris“, – teigė ji.
2024-03-13

Volkovo kaimynai papasakojo, ką pamatė kelios dienos prieš jo užpuolimą

Naktį Vilniuje, Turniškių pašonėje, prie savo namų užpultas ir sumuštas Aleksejaus Navalno bendražygis Leonidas Volkovas. Užpuolikas vakare jo patykojo prie namo, išdaužė mašinos stiklą, papurškė į veidą dujų ir puolė daužyti mėsos plaktuku. Kelerius metus Vilniuje gyvenančiam rusų opozicionieriui buvo sulaužyta ranka, sumušta koja. Dėl šio įvykio sujudo ir tarnybos, ir politikai – užpuoliko ieško elitiniai kriminalistai, o politikai neabejoja, kad užsakovų gijos veda Kremliaus link.

Cichanouskaja: išpuolis prieš Volkovą parodo, kad režimams neegzistuoja teisė

Kalėjime mirusio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygio Leonido Volkovo užpuolimas parodo, kad nusikalstamiems režimams neegzistuoja teisė, sako Vilniuje gyvenanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

Prieš pat mirtį Navalnas pasidalijo įtarimais, kad jį bandoma nunuodyti

Miręs Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas kelis mėnesius prieš staigią mirtį kalėjime teigė įtaręs, kad jį norima nunuodyti. Tai pasakojo jo buvusi advokatė, kuri ne kartą yra išreiškusi susirūpinimą dėl jo suprastėjusios sveikatos kalėjime. 16 metų A. Navalno advokate dirbusi Olga Michailova nepriklausomam Rusijos leidiniui „Meduza“ sakė, kad 2023 m. balandį A. Navalnas teigė nenorįs atrodyti paranojiškas, tačiau tvirtino manąs, jog jį bando nunuodyti.
2024-03-13

Vilniuje žiauriai užpultas ilgametis Navalno bendražygis Volkovas

Antradienio vakarą prie savo namų Vilniuje buvo užpultas ilgametis velionio Aleksejaus Navalno bendražygis, buvęs regioninių štabų tinklo vadovas Leonidas Volkovas. Pirminiais duomenimis, apie 22 val. Vilniuje, Žuvėdrų gatvėje, užpuolikas išdaužė L. Volkovo automobilio langą ir pradėjo Rusijos opozicionierių daužyti plaktuku. Prieš vyrą panaudotos ir ašarinės dujos, nurodė buvusi A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš.

Rusijos teismas Aleksejaus Navalno nuotrauką pripažino ekstremizmo simboliu

Įkalinime nukankinto Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno nuotrauka Rusijoje pripažinta ekstremizmo simboliu, „Novaja Gazeta“ cituoja UNIAN. Anot leidinio, tokį sprendimą priėmė teismas Murmansko mieste. Navalno nuotrauką pripažino ekstremizmo simboliu „Viešas A. Navalno atvaizdo nuotraukos demonstravimas yra ekstremistinės organizacijos atributikos ir simbolio propaganda“, – cituojama teismo nutartis vietos gyventojos byloje.
2024-03-08

Navalno laiškas likus mėnesiui iki mirties: atskleidė, kodėl grįžo į Rusiją

Kalėjime miręs Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas socialiniuose tinkluose likus mėnesiui iki mirties išplatino laišką, kuriame atskleidė, kodėl sugrįžo į Rusiją po apnuodijimo.  Šį laišką Didžiosios Britanijos aktorius Benedictas Cumberbatchas perskaitė renginyje Londone, rašo nepriklausomas Rusijos leidinys „Meduza“. Kalbėjo apie įsitikinimų svarbą Laiške A. Navalnas kalbėjo apie įsitikinimus ir paaiškino, kodėl sugrįžo į Rusiją.
2024-03-07

Iki šiol neskelbtas Aleksejaus Navalno interviu: jei jie mane nužudytų, tai nieko nepakeistų

Praėjus beveik trims savaitėms po Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno mirties paskelbtas iki šiol neviešintas 2020 m. su juo darytas interviu. „Jei jie mane nužudytų, tai nieko nepakeistų, nes yra kitų žmonių, kurie pasirengę stoti į mano vietą“, – sakė A. Navalnas 2020 m. gruodžio 17 d. Berlyne per pokalbį su Prancūzijos politiku Jacques‘u Maire. „Yra milijonai žmonių, kurie nenori gyventi šalyje, kurioje visa valdžia sutelkta vienose rankose, – kalbėjo A. Navalnas.
2024-03-07

Rusijos žvalgybos tarnybos vadovas: „Navalnas mirė dėl natūralių priežasčių“

Viena Rusijos žvalgybos tarnyba pareiškė, kad opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas mirė dėl natūralių priežasčių, ir šis pareiškimas, regis, atspindi Kremliaus pastangas numalšinti tarptautinį pasipiktinimą dėl prezidento Vladimiro Putino aršiausio kritiko mirties. Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) vadovas Sergejus Naryškinas tai pareiškė antradienį interviu, kurį transliavo Rusijos valstybinė televizija.
2024-03-06

Paaiškino, kodėl galiausiai Kremlius leido viešas Navalno laidotuves: nepadėjo nei šantažas, nei grasinimai

Atsisveikinimas su Rusijos opozicionieriumi Aleksejumi Navalnu kovo 1-ąją tapo istorine ir  nepaprastai svarbia diena milijonams rusų. Rusijos valdžia stengėsi to išvengti. Tačiau nepadėjo nei tiesioginiai grasinimai, nei šantažas, bandant reikalauti, kad A. Navalno šeima surengtų privačią uždarą ceremoniją.  Visgi 2023 metais Kremliui tai pavyko padaryti per „Wagner“ vado Jevgenijaus Prigožino laidotuves, kuris paslapingai žuvo lėktuvo katastrofoje.
2024-03-05

Rusijos piliečių teisių aktyvistai praneša apie areštus po Navalno laidotuvių

Pasak pilietinių teisių aktyvistų, po Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno laidotuvių Maskvoje keli jų dalyviai buvo suimti. Nepriklausoma Rusijos žmogaus teisių žiniasklaidos organizacija „OVD-Info“ pranešė, kad antradienį buvo sulaikyti vyras ir moteris, praėjusį penktadienį dalyvavę A. Navalno laidotuvėse ir atskiruose atminimo renginiuose. Pranešta, kad naktį maskvietė praleido policijos areštinėje.
2024-03-05

Smūgis Navalno šalininkams – rusai pradėjo areštuoti jo laidotuvių dalyvius

Praėjus kelioms dienoms po Rusijos opozicijos veido Aleksejaus Navalno laidotuvių, teisėsaugos institucijos Maskvoje pradėjo persekioti jų dalyvius. Pirmasis areštas įvyko kovo 3 d. Saugumo pajėgos atvyko į vienos maskvietės, kuri ištarė frazę „Šlovė didvyriams“ ir buvo užfiksuota vaizdo įraše, namus. Ji buvo nuvežta į policijos skyrių, kur turėjo praleisti naktį, skelbia „The Moscow Times“.  Po to maskvietė buvo paleista, skyrus jai 1,5 tūkst.
2024-03-05

43 šalys pareikalavo tarptautinio Aleksejaus Navalno mirties tyrimo

Pirmadienį daugiau nei 40 šalių pareikalavo nepriklausomo tarptautinio tyrimo dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirties ir pareiškė, kad didžiausia atsakomybė tenka prezidentui Vladimirui Putinui. „Esame pasipiktinę dėl Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno mirties (...) Rusija privalo leisti atlikti nepriklausomą ir skaidrų tarptautinį jo staigios mirties aplinkybių tyrimą“, – Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybai sakė Europos Sąjungos ambasadorė Lotte Knudsen.
2024-03-04

Prie Navalno kapo – ilgos eilės žmonių: „Viskas, ką jis padarė, yra palaidota čia“

Savaitgalį žmonės Maskvoje toliau plūdo prie penktadienį palaidoto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kapo. Agentūros AFP žurnalistai pasakojo, kad sekmadienį prie Borisovo kapinių Rusijos sostinės pietuose driekėsi ilgos eilės. Šimtai žmonių atėjo ir šeštadienį. Su prieš dvi savaites kolonijoje Arktyje mirusiu A. Navalnu penktadienį atvyko atsisveikinti tūkstančiai jo rėmėjų.
2024-03-04

Kanada skelbia naujas sankcijas šešiems rusams dėl Navalno mirties

Kanada sekmadienį paskelbė naujas sankcijas šešiems Rusijos pareigūnams dėl opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirties praėjusį mėnesį Arkties pataisos kolonijoje. Kanados užsienio reikalų departamento pareiškime teigiama, kad sankcijos taikomos „Rusijos prokuratūros, teismų ir bausmių vykdymo tarnybų vyresniesiems pareigūnams ir aukšto rango darbuotojams“. Šie šeši asmenys „dalyvavo pažeidžiant A. Navalno žmogaus teises, jį žiauriai nubaudžiant ir galiausiai nužudant“, teigiama pranešime.
2024-03-04

Navalnas net ir po mirties nustebino rusus: atsisveikinimo akimirką – paskutinės scenos muzika iš jo mėgstamiausio filmo

Vakar atsisveikindami su opozicionieriumi Aleksejumi Navalnu, tūkstančiai rusų Maskvoje skandavo: „Putinas žudikas“, „Karui NE“ ir „Rusija bus laisva“... o šiandien Maskvoje jau tylu. Bet gėlių kalnas ant Navalno kapo tik auga. Prie kapo vėl atėjo ir nužudyto opozicionieriaus mama. O pats Navalnas net ir po mirties nustebino rusus – nuleidus jo karstą į duobę kapinėse užgrojo muzika iš fantastinio filmo Terminatorius. Daugelis kartoja, kad Navalnas jiems asocijavosi su šviesesne ateitimi.
51 2024-03-02

Navalno ir jo žmonos motinos aplankė kapą kitą dieną po laidotuvių

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno motina aplankė jo kapą šeštadienį, kitą dieną po laidotuvių, į kurias buvo susirinkę tūkstančiai rusų, rizikavę būti suimti. Liudmila Navalnaja ankstyvą šeštadienio rytą aplankė gėlėmis ir vainikais nuklotą jo kapą Borisovo kapinėse Maskvos pietuose, matė AFP žurnalistai. Ją lydėjo Ala Abrosimova, A. Navalno našlės Julijos Navalnajos motina.
51
2024-03-02

Iš Navalno dukros – įrašas mirusiam tėčiui: žodžiai veria širdį

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno dukra Daša socialiniame tinkle „Instagram“ pasidalino jautriu įrašu, skirtu mirusiam tėčiui.  Įraše D. Navalnaja išreiškė begalinę meilę anapilin iškeliavusiam tėčiui ir pažadėjo gyventi taip, kaip jis išmokė.  „Mano herojus“ „Kažkaip taip gaunasi, kad dažniausiai visi sako: „mano tėvai yra mano pavyzdys.“ Ir mano atveju tai tiesa. Tėti, tu buvai pavyzdys daugeliui visame pasaulyje. Tavo optimizmas ir užkrečianti, nuoširdi šypsena.
2024-03-01

Borrellis: „Navalno įsitikinimai liks gyvi“

Vyriausiasis ES diplomatas Josepas Borrellis pareiškė užuojautą velionio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno, kuris penktadienį buvo palaidotas Maskvoje, artimiesiems ir bičiuliams. J. Borrellis sakė, kad pagarbą pareiškė ir ES ambasadorius Rusijoje bei kiti ES diplomatai. „Navalno įsitikinimai liks gyvi – minčių nenukankinsi, nenunuodysi ir nenužudysi“, – kalbėjo jis. A. Navalnas „toliau yra įkvėpimo šaltinis daugeliui žmonių Rusijoje ir už jos ribų“, – pridūrė J. Borrellis.
2024-03-01

Rusijos opozicionierius Olegas Orlovas teisme rėžė griežtą kalbą: valdžia Navalno bijo net po jo mirties – ir teisingai

Rusijos teismas antradienį skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę garsiam teisių gynėjui Olegui Orlovui, apkaltintam dėl kritikos Rusijos invazijai į Ukrainą. 70-metis O. Orlovas yra Nobelio premiją pelniusios teisų gynimo grupės „Memorial“ vienas iš lyderių. Didelę savo gyvenimo dalį jis praleido fiksuodamas teisių pažeidimus sovietmečiu ir pastaruoju metu. Leidinys „The Moscow Times“ išpublikavo ryžtingą O. Orlovo kalbą, kurią jis pasakė teismo posėdyje prieš paskelbiant nuosprendį.
2024-03-01

NVO: policija visoje Rusijoje sulaikė dešimtis žmonių, minėjusių Navalno laidotuves

Rusijos policija penktadienį visoje šalyje sulaikė mažiausiai 45 žmones, susirinkusius pagerbti mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno atminimo per jo laidotuves, pranešė teisių gynimo grupė „OVD-Info“. „OVD-Info“ žino apie daugiau kaip 45 sulaikymus. Daugiausia žmonių – 18 – buvo sulaikyta Novosibirske“, – sakė organizacija ir pridūrė, kad šeši buvo sulaikyti Maskvoje, kur pagerbti A. Navalno atminimo atėjo didelės minios žmonių.
2024-03-01

„Jūsų minėtas asmuo“: kaip Navalnas persekiojo Putiną

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas niekada nėra paminėjęs Aleksejaus Navalno vardo, tačiau svarbiausias Rusijos vadovo oponentas vis tiek sėkmingai nedavė jam ramybės. Vis dėlto kol kas dar neaišku, kaip opozicionieriaus įtaka išsilaikys po jo mirties.
2024-03-01

Kremlius įspėja neprotestuoti per Aleksejaus Navalno laidotuves

Kremlius penktadienį įspėjo nerengti jokių „nesankcionuotų susibūrimų“ per opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno laidotuves Maskvoje, pranešė rusų naujienų agentūros. „Bet kokiais nesankcionuotais susibūrimais bus pažeistas įstatymas, o tie, kas juose dalyvaus, bus patraukti atsakomybėn“, – sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. Jo žodžius citavo naujienų agentūra TASS.
2024-03-01

Navalno karstas į cerkvę įneštas aidint susirinkusiųjų plojimams

Penktadienį Maskvos Borisovo kapinėse laidojamas netikėtai kalėjime prieš dvi savaites miręs Rusijos opozicijos veidas Aleksejus Navalnas. Atsisveikinimas su Kremliaus nukankintu politiku vyko tūkstančiams žmonių susirinkus prie Dievo Motinos „Nuramink mano sielvartą“ cerkvės. Prieš pat laidotuves Maskvos pareigūnai kapines atitvėrė metalinėmis užtvaromis, iškėlė vaizdo stebėjimo kameras.
2024-03-01

Maskvoje bus laidojamas Aleksejus Navalnas

Penktadienį Maskvoje bus laidojamas Rusijos opozicijos politikas Aleksejus Navalnas, miręs kalėjime prieš dvi savaites. Manoma, kad gedinčiuosius pasitiks gausus policijos būrys. Pamaldos cerkvėje planuojamos 14 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku, laidotuvės numatytos dviem valandomis vėliau netoliese esančiose Borisovo kapinėse, ketvirtadienį paskelbė A. Navalno atstovė Kira Jarmyš.
2024-03-01
Į viršų