Kai kurie USB-C kabeliai ir kištukai gali turėti prastesnę telefono apsaugą nei oficialūs „Apple“ „Lightning“ kabeliai, todėl turėtumėte saugotis viešai platinamų kištukų ir pigių jungčių. „Apple“ rekomenduoja „iPhone“ savininkams naudoti originalius „Apple“ įkroviklius arba kitų prekės ženklų įkroviklius, atitinkančius tam tikras saugos taisykles.
Neoriginalūs įkrovikliai pigesni, tačiau gali privesti prie didelių išlaidų ateityje
Naudojant standartų neatitinkantį įkroviklį gali kilti pavojus „iPhone“ telefonams, „The New York Times“ sakė mobiliųjų įrenginių remonto dirbtuvės „iPad Rehab“ savininkė Jessa Jones.
„The New York Times“ Brianas X. Chenas aiškina: „Aukštos kokybės įkrovikliai iš esmės yra elektronikos prietaisai su mažytėmis spausdintinėmis plokštėmis. Oficialiame „Apple“ „Lightning“ kabelyje yra dvi mikroschemos: Viena iš jų patvirtina, kad kabelį pagamino „Apple“, o kita veikia kaip saugiklis, izoliuojantis įkroviklio pažeidimus. Pavyzdžiui, sutrikus elektros energijos tiekimui, būtų sugadintas tik įkroviklis, o ne pats telefonas, sakė J. Jones“.
Neoriginalūs įkrovikliai gali būti pigesni, tačiau už juos galite sumokėti ateityje, kai teks atlikti remontą.
Jei perkate ne „Apple“ prekės ženklo įkroviklį, turėtumėte pasidomėti gaminio aprašymu ir atsiliepimais. Pirkdami „Amazon“ taip pat galite naudotis tokiomis priemonėmis kaip „Fakespot“, kad įsitikintumėte, jog įsigyjate kokybišką gaminį.
Geriausia, kad jūsų įkroviklis būtų MFi – „Made for iPhone“ (liet. „Pagaminta iPhone prietaisui“).
Tinkamas įkroviklis gali apsaugoti jūsų iPhone nuo aukštos įtampos lizdų
Pasak „Tom‘s Guide“, „Apple“ MFi – arba „Made for iPhone“ – programa skirta padėti apsaugoti naudotojus, nesvarbu, ar jie pasirenka pirkti „Apple“ įkroviklius, ar ne. MFi telefonų įkrovikliai turi atitikti saugos taisykles, kad vartotojai nekeltų pavojaus įkraudami savo įrenginius.
„Apple“ ir MFi įkrovikliai gali apsaugoti jūsų iPhone nuo aukštos įtampos lizdų. Vis dėlto turėtumėte būti atsargūs įjungdami telefoną į viešbučio kambario kištukinius lizdus, lėktuvo sėdynių kištukinius lizdus, taip pat į lizdus automobiliuose bei kitus viešuosius lizdus.
Jei į aukštos įtampos lizdą įkišite prastos kokybės įkroviklį, telefonas gali perdegti, „Times“ sakė J. Jones. Žinodami, kur jungiate telefoną, galite išvengti skubios kelionės į „Apple“ parduotuvę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!