REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 12 d. pristatomame naujausiame „Apple“ „iPhone“ beveik neabejotinai bus USB-C įkrovimo jungtis, praneša BBC.

Rugsėjo 12 d. pristatomame naujausiame „Apple“ „iPhone“ beveik neabejotinai bus USB-C įkrovimo jungtis, praneša BBC.

REKLAMA

Šiuo metu įmonės telefonuose, kitaip nei konkurentų, taip pat ir „Samsung“, telefonuose naudojamas vadinamasis „Lightning“ adapteris.

Europos Sąjungos taisyklės reikalauja, kad telefonų gamintojai iki 2024 m. gruodžio mėn. įdiegtų bendrą įkrovimo jungtį. Taip siekiama, kad vartotojai sutaupytų pinigų ir sumažėtų atliekų kiekis.

Daugelyje naujų „Apple“ produktų, pavyzdžiui, naujausiuose „iPad“, jau naudojama USB-C jungtis, tačiau įmonė prieštaravo ES reikalavimams.

Kai ji buvo pristatyta 2021 m. rugsėjį, „Apple“ atstovas sakė: „Griežtas reguliavimas, pagal kurį privaloma naudoti tik vieno tipo jungtį, slopina inovacijas, o ne jas skatina. Tai savo ruožtu pakenks vartotojams Europoje ir visame pasaulyje.“

REKLAMA
REKLAMA

„Lightning“ į USB-C adapterius jau galima įsigyti iš kitų elektronikos prekių ženklų, įskaitant „Amazon“, o visi „iPhone“ nuo 2017 m. pasirodžiusio „iPhone 8“ palaiko belaidį įkrovimą.

REKLAMA

Kadangi dabartinis „iPhone 14“ šiuo metu, regis, yra paskutinis „Apple“ įrenginys, kuriame jis išimtinai naudojamas, tai gali reikšti „Lightning“ laido pabaigos pradžią.

Neaišku, ar tai bus pasaulinis produkto pakeitimas, nors mažiau tikėtina, kad technologijų milžinė sukurs kitokią telefono versiją tik Europos rinkai.

Pakeitimai numatomi naujuose „iPhone 15“ ir „iPhone 15 Pro“ įrenginiuose, kurie bus pristatyti kitą savaitę per kasmetinį įmonės renginį.

Remiantis „Bloomberg“ naujienų agentūros pranešimu, perėjimo nauda vartotojams bus tokia: vartotojai galės naudoti vieną „iPad“, „Mac“ kompiuterių ir „iPhone“ įkroviklį, taip pat bus užtikrinta didesnė duomenų atsisiuntimo sparta.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ES, bendro įkroviklio taisyklė taikoma įvairiai „mažai ir vidutinio dydžio nešiojamajai elektronikai“, pvz.:

  • mobiliesiems telefonams
  • planšetiniams kompiuteriams
  • elektroninėms skaityklėms
  • pelėms ir klaviatūroms
  • GPS prietaisams
  • ausinėms ir ausinukams
  • skaitmeniniams fotoaparatams
  • žaidimų konsolėms
  • nešiojamiems garsiakalbiams.

Visi šie įrenginiai, įkraunami laidiniu kabeliu, turės turėti C tipo USB jungtį, nepriklausomai nuo to, kas juos gamina.

Taisyklių turės laikytis ir nešiojamieji kompiuteriai, tačiau gamintojai turi daugiau laiko pokyčiams atlikti.

ES teigimu, tai padės vartotojams sutaupyti „iki 250 mln. eurų per metus nereikalingų įkroviklių pirkimo išlaidų“ ir sumažinti 11 000 tonų atliekų per metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų