Trumpui iškeltas dar vienas ieškinys

Vienas JAV kongresmenas demokratas penktadienį pateikė ieškinį prieš buvusį prezidentą Donaldą Trumpą, jo sūnų Donaldui Trumpą jaunesnįjį, jo advokatą Rudy Giuliani ir vieną respublikonų įstatymų leidėją dėl jų numanomo kurstymo, paskatinusio sausio 6 dieną įvykdytą ataką prieš JAV Kapitolijų.

74 metų D. Trumpas ir kiti kaltinamieji organizavo „melo ir kurstančios retorikos kampaniją“, nulėmusią Kongreso užpuolimą, pareiškė Kalifornijoje išrinktas Atstovų Rūmų narys Ericas Swalwellas civiliniame ieškinyje, pateiktame JAV apygardos teismui Vašingtone.

Kitas demokratų kongresmenas, Misisipės atstovas Bennie Thompsos, praėjusį mėnesį iškėlė panašų ieškinį prieš D. Trumpą.

Abu ieškiniai grindžiami retai pasitelkiamu Kukluksklano įstatymu – 1871 metų teisės aktu, skirtu neleisti šio baltųjų viršenybės šalininkų organizacijos nariams bauginti renkamų pareigūnų.

D. Trumpas, D. Trumpas jaunesnysis, R. Giuliani ir Atstovų Rūmų narys iš Alabamos Mo Brooksas pasisakė per mitingą, vykusį prieš sausio 6 dieną eksprezidento šalininkų įvykdytą išpuolį prieš Kongresą, siekiant užkirsti kelią demokrato Joe Bideno pergalės prezidento rinkimuose tvirtinimui.

„Negalėdamas susitaikyti su pralaimėjimu, Donaldas Trumpas paskelbė visuotinį karą taikiam valdžios perėjimui“, – nurodė E. Swalwellas pareiškime, kuriuo skelbiama apie ieškinį.

„Jis nuolat melavo savo sekėjams, teigdamas, kad rinkimai buvo pavogti, – pabrėžė jis, – ir galiausiai paragino savo šalininkus užpulti Vašingtoną, siekiant „sustabdyti vagystę“.“

„Kaltinamieji subūrė, įaudrino ir pakurstė minią, todėl jie yra visiškai atsakingi už vėliau patirtus sužeidimus ir naikinimą“, – pažymėjo E. Swalwellas.

Ieškinyje reikalaujama, kad prisiekusiųjų žiuri paskirtų kaltinamiesiems nepatikslinto dydžio piniginę baudą ir lieptų išmokėti kompensaciją.

REKLAMA

E. Swalwellas buvo vienas iš apkaltos proceso vadovų per D. Trumpo teismą Senate, kuomet buvęs valstybės vadovas buvo kaltinamas maišto kurstymu.

Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai paskelbė D. Trumpui apkaltą dėl jo vaidmens riaušėse Kapitolijuje, tačiau Senatas eksprezidentą išteisino.

B. Thompsonas ir pilietinių teisių organizacija NAACP praėjusį mėnesį iškėlė ieškinį D. Trumpui, R. Giuliani ir dviem dešiniojo sparno grupėms – „Proud Boys“ ir „Oath Keepers“.

D. Trumpo atstovas Jasonas Milleris taip sureagavo į vėliausią ieškinį pareiškime laikraščiui „The Washington Post“: „Ericas Swalwellas yra visiškai nepatikima menkysta.“


Rašyti komentarą...
P
Pikasas
2021-03-05 22:45:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai pirmos kregždutės sukančios situaciją teisėsaugos link. Beje, Senate dauguma santykiu 57 /43 D.Trampą pripažino kaltu. Politiniam vertinimui pritrūko tik kvalifikacinės daugumos. Teismuose viskas paprasčiau. Kapitolijaus šturmo aktyvinimas - tik vienas iš baudžiamų veikų. RETRO JAV žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau teorijų dėl galimo trijų D. Trumpo vaikų – Ivankos, Donaldo jaunesniojo ir Erico – patraukimo atsakomybėn. Donaldas jaunesnysis ir Ericas jau daugelį metų yra susiję su „The Trump Organization“ taip glaudžiai, kaip ir jų tėvas, – ir, teisės ekspertų vertinimu, atitinkamu atveju jie taip pat neš atsakomybę dėl galimų finansinių ir mokestinių nusikaltimų organizacijos viduje. Ivanka labiausiai iš visų D. Trumpo vaikų yra įsitraukusi į šeimos fondo veiklą. Jai tėvas taip pat yra pervedęs 750 tūkst. dolerių už konsultacines paslaugas. Įtardami, kad šios lėšos galėjo būti D. Trumpo bandymas nurašyti bendrovės išlaidas taip vengiant mokesčių mokėjimo, Niujorko prokurorai dabar yra nusiteikę ištirti taip pat nuodugniai, kaip ir ankstesnius kaltinimus „sumokėjus už tylą“ pornožvaigždei Stormy Daniels ir „Playboy“ modeliui Karen McDougal. Dabar jau moterų iniciatyva keliama byla ir dįl D.Trampo priekabiavimo. Šiuo metu dėl galimų D. Trumpo šeimos nusikalstamų veiklų yra vykdoma daugiau nei dešimt tyrimų. Artėja ir skolų grąžinimo užsienio rėmėjams, įskaitant ir „Deutsche Bank“, data, kurių bendra vertė yra daugiau nei 300 mln. dolerių. Leidinys „Financial Times“ mini su nekilnojamu turtu susijusias skolas, siekiančias net 900 mln. dolerių, o „Forbes“ – milijonines skolas JAV mokesčių sistemai. Maža to, pandemija stipriai smogė D. Trumpo viešbučių ir golfo aikščių tinklui. Ivankos Trump vyro Jaredo Kushnerio tėvas Charlesas, uždirbęs milijardus iš prekybos nekilnojamu turtu, 2004-aisiais pripažino kaltę ir praleido kalėjime 14 mėnesių. Jo nusikaltimai: mokestinės machinacijos, neteisėtas aukojimas politinėms partijoms ir skandalingi bandymai manipuliuoti liudininkais. D. Trumpo vaikai metų metus pasirašinėjo viską, kas tik įmanoma, ir dabar tai gali juos pražudyti, neseniai viename interviu minėjo buvęs D. Trumpo advokatas Michealas Coenas. Jis mano, kad D. Trumpas padarys viską, kad išgelbėtų save. Vargu ar viskas jam pavyks...


Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų