REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pentagonas užsiminė apie pritarimą, kad Ukraina galėtų vykdyti tolimojo nuotolio atakas prieš tam tikrus taikinius Rusijos teritorijoje, rašo „The Times“.

Pentagonas užsiminė apie pritarimą, kad Ukraina galėtų vykdyti tolimojo nuotolio atakas prieš tam tikrus taikinius Rusijos teritorijoje, rašo „The Times“.

REKLAMA

Kiek anksčiau šią savaitę CNN rašė apie tai, kad JAV Valstybės departamento atstovai tikino, jog Amerika nesistengia sukurti galimybių ir neskatina Ukrainos naudoti ginklus tam, kad raketų smūgiai būtų paleisti į kitos valstybės teritoriją. Šis pasireiškimas pasirodė po to, kai Rusija apkaltino Ukrainą suduodant smūgius Kremliaus kariuomenės infrastruktūros objektams. 

„Mes aprūpiname Ukrainą tik [ta karine ginkluote], kuri prireikus naudojama [Ukrainos] suverenioje teritorijoje, Ukrainos žemėje, siekiant apsiginti nuo Rusijos agresijos“, – sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.

N. Price'as taip pat pridūrė, kad JAV neaprūpino Ukrainos tais ginklai, kuriais būtų galima smogti į Rusijos teritorijai. Pasak jo, karinė pagalba, kuri buvo perduota Ukrainai, skirta apsiginti nuo Rusijos suduodamų smūgių.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi dabar, diktatoriaus Vladimiro Putino kariuomenei vis dažniau rengiant atakas prieš svarbiausią Ukrainos infrastruktūrą, JAV pamažu keičia retoriką. Teigiama, kad Pentagonas peržiūrėjo karo eskalacijos vertinimą, taip pat įvertinta ir tai, ar perduodami ginklai Ukrainai gali sukelti konfrontaciją tarp Rusijos ir NATO.

REKLAMA

JAV atstovai priduria, kad Ukraina, suduodama karinius smūgius, privalo laikyti karo įstatymų. Be to, pastebima, kad Vašingtonas greičiausiai aprūpins Kyjivą ilgesnio nuotolio ginklais.

Baltieji rūmai reiškia nerimą dėl „kenksmingos“ Irano ir Rusijos saugumo partnerystės

Jungtinės Valstijos penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos ir Irano „plataus masto gynybos partnerystės“, kurią pavadino „kenksminga“ Ukrainai, Irano kaimyninėms šalims ir visam pasauliui.

Vakarų šalys kaltina Iraną tiekiant Rusijai bepiločius orlaivius, kuriuos Kremlius naudoja kare prieš Ukrainą ir visų pirma smūgiams Ukrainos energetikos infrastruktūrai, kuriuos Maskva vykdo siekdama įgyti pranašumą šiame kruviname konflikte.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusija siekia bendradarbiauti su Iranu tokiose srityse kaip ginklų kūrimas, mokymas“, – pareiškė žurnalistams Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos atstovas spaudai Johnas Kirby.

Rusija „Iranui siūlo beprecedenčio lygio karinę ir techninę paramą, kuri jų santykius paverčia visapusiška gynybos partneryste“, sakė jis.

„Taip pat esame matę pranešimų, kad Maskva ir Teheranas svarsto įrengti bendrą mirtinų dronų gamybos liniją Rusijoje. Raginame Iraną apsigalvoti ir nežengti šių žingsnių.“

J. Kirby pareiškė, kad Jungtinės Valstijos paskelbs sankcijų trims Rusijoje įsikūrusioms bendrovėms, kurios aktyviai dalyvauja „įsigyjant ir naudojant iranietiškus bepiločius orlaivius“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teheranas praėjusį mėnesį pripažino, kad siuntė bepiločius orlaivius Rusijai, bet tvirtino, kad jie buvo tiekiami dar prieš Kremliaus invaziją į Ukrainą. 

J. Kirby taip pat paskelbė apie naują 275 mln. JAV dolerių (261 mln. eurų) vertės pagalbos paketą, kuriuo bus siekiama padėti Ukrainai sustiprinti savo oro gynybą, visų pirma gynybą nuo rusiškų bepiločių orlaivių.

Anot jo, ši pagalba „netrukus bus išsiųsta ir Ukrainai bus perduota naujų pajėgumų, kad ji galėtų sustiprinti savo oro gynybą ir atremti grėsmes, kurias Ukrainai kelia bepiločiai orlaiviai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų