tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NATO plėtra į buvusias Sovietų Sąjungos respublikas Rusijai yra gyvybės ir mirties klausimas, sekmadienį pareiškė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

NATO plėtra į buvusias Sovietų Sąjungos respublikas Rusijai yra gyvybės ir mirties klausimas, sekmadienį pareiškė prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

REKLAMA

„Pastaruosius du dešimtmečius [ar], turbūt, dar ilgiau mus metodiškai apgaudinėdavo ir dėl šios apgaulės atsidūrėme situacijoje, kai iškilo grėsmė mūsų saugumui. Tolesnio tokio paties apgaudinėjimo grėsmė. Ir politinės, ir karinės NATO infrastruktūros tolesnės ekspansijos mūsų sienų link grėsmė. Šia prasme, žinoma, ir NATO plėtros į tokias šalis kaip Ukraina, ir, tikriausiai, į kitas šalis, buvusias Sovietų Sąjungos teritorijoje, [grėsmė]", – sakė D. Peskovas interviu televizijos „Rossija 1“ laidai „Moskva. Kreml. Putin“.

Kalbant apie NATO plėtrą laidos vedėjas paminėjo ir tokias šalis kaip Moldova bei Sakartvelas.

„Žinoma, tai jau mums faktiškai... gyvenimo ir mirties klausimas“, – sakė D. Peskovas.

Rusija gruodžio viduryje paskelbė NATO bei Jungtinėms Valstijoms adresuotus saugumo reikalavimus ir paragino Vašingtoną surengti skubias derybas dėl JAV ir NATO vaidmens apribojimo Rytų Europoje, įskaitant buvusias SSRS šalis.

REKLAMA

Maskva žengdama neįprastą tarptautinėje diplomatijoje žingsnį paskelbė saugumo sutarties projektą ir jame ragina JAV vadovaujamą NATO nepriimti naujų narių ir nesteigti bazių buvusiose sovietinėse šalyse.

REKLAMA

Pats V. Putinas minėtai sekmadienio laidai sakė, jog šios Rusijos deklaruotos „raudonos linijos“ reiškia, kad Maskvai nebėra kur trauktis.

„Noriu, kad visiems būtų aišku – ir mūsų šalyje, ir užsienyje – kad... svarbiausia net ne ta linija... Reikalas tas, kad mums jau nėra kur atsitraukti. Jie juk mus prispaudė prie tokios linijos – atsiprašau už prastą toną – kad mums jau nebėra kur trauktis“, – sakė V. Putinas.

„Pastatys raketų sistemų Ukrainoje, už keturių ar penkių minučių skrydžio nuo Maskvos. Na, ir kur mums dabar trauktis? Paprasčiausiai įstūmė mus į tokią padėtį, kai mes privalome jiems pasakyti: „Sustokite!“ Štai kur visa esmė“, – pridūrė jis.

Savo saugumo reikalavimus NATO ir Vašingtonui Maskva paskelbė po to, kai sutelkė dešimtis tūkstančių karių prie sienos su Ukraina, taip pakurstydama Vakarų nerimą dėl galimos invazijos į šią šalį.

Putinas nato ant kelių !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų