• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje šeštadienį buvo užblokuota protestus šalyje stebinčios grupės „OVD-Info“, rugsėjį įtrauktos į „užsienio agentų“ sąrašą, svetainė, tarnyboms kaltinant ją „terorizmo ir ekstremizmo propaganda“.

Rusijoje šeštadienį buvo užblokuota protestus šalyje stebinčios grupės „OVD-Info“, rugsėjį įtrauktos į „užsienio agentų“ sąrašą, svetainė, tarnyboms kaltinant ją „terorizmo ir ekstremizmo propaganda“.

REKLAMA

Šį žingsnį atlikusios žiniasklaidos priežiūros tarnybos „Roskomnadzor“ duomenimis, atitinkamą sprendimą pirmadienį priėmė Pamaskvio teismas.

„Kaip nurodoma teismo sprendimo tekste, draudžiama laikoma šio medijų projekto informacija, kuria siekiame teisinti ekstremistinių ir teroristinių grupių veiklą, tokių grupių narių veiklą, – sakoma agentūros pranešime. – Remiantis tuo, kas čia išdėstyta, šio medijų projektų veikla skatina terorizmo ir ekstremizmo propagandą Rusijos Federacijos teritorijoje.“

„Roskomnadzor“ taip pat nurodė paliepusi socialinių tinklų valdytojams pašalinti „OVD-Info“ paskyras.

Pati organizacija, taip pat teikianti teisinę pagalbą politinio persekiojimo aukoms, pareiškė, kad nebuvo informuota apie blokavimą ir nežino jo priežasčių.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijoje dirbantys naujienų agentūros AFP žurnalistai šeštadienį patvirtino, kad svetainė nepasiekiama.

Šiemet šalies politinė opozicija ir nepriklausoma žiniasklaida susiduria beprecedenčiu susidorojimu, prasidėjusiu nuo garsiausio Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimo.

REKLAMA

Rugsėjį Teisingumo ministerija įtraukė „OVD-Info“ į nuolat plečiamą „užsienio agentų“ sąrašą. Gavusi tokį statusą, nuo sovietmečio turintį neigiamą konotaciją, grupė teisėsaugos veiksmus pavadino „politinio spaudimo aktu“.

Šiuo metu Rusijos Aukščiausiasis Teismas taip pat svarsto, ar uždaryti autoritetingą žmogaus teisių organizaciją „Memorial“, bendradarbiaujančia su „OVD-Info“.

„Memorial“ būgštauja, kad gali būti uždaryta dar iki šių metų pabaigos.

Prokurorai kaltina šią grupę „užsienio agentų“ įstatymo pažeidimais ir terorizmo pateisinimu. Šių kaltinimų „Memorial“ sulaukė po to, kai paskelbė politinių kalinių sąrašus, kur figūruoja tokie veikėjai kaip A. Navalnas.

REKLAMA
REKLAMA

„OVD-Info“ buvo įkurta prieš dešimtmetį, per 2011 metų gruodį kilusius pirmuosius masinius protestus prieš prezidento Vladimiro Putino valdymą 

Prie „užsienio agentų“ priskirti subjektai ar asmenys privalo atitinkamai žymėti visus savo tekstus, vaizdo įrašus ir pranešimus socialinėje žiniasklaidoje.

Ši etiketė atgraso reklamos užsakovus bei apsunkina organizacijų ir žurnalistų darbą.

Besiplečiantis sąrašas

„Užsienio agentų“ statusas ypač dažnai naudojamas prieš žurnalistus: Teisingumo ministerijos sudarytame asmenų ir žiniasklaidos organizacijų sąraše įrašų padaugėjo nuo 17 šių metų pradžioje iki 103 šeštadienį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kritikų teigimu, beprecedentį susidorojimą išprovokavo pagrindinio V. Putino vidaus oponento Aleksejaus Navalno sprendimas sausį grįžti į Rusiją.

45 metų opozicionierius buvo gydomas Vokietijoje po apnuodijimo, dėl kurio jis kaltina V. Putiną. Kremlius šį kaltinimą kategoriškai neigia.

Vos sugrįžęs į tėvynę A. Navalnas buvo įkalintas senoje sukčiavimo byloje. Paskui jo organizacijos buvo pripažintos „ekstremistinėmis“ ir uždraustos, o visi jo artimiausi bendražygiai pabėgo iš šalies.

REKLAMA

Ketvirtadienį paklaustas apie susidorojimo kampaniją, V. Putinas pareiškė, kad tokiu būdu siekiama pažaboti užsienio įtaką šalyje.

„Priminsiu jums, ką mūsų priešai sako jau šimtmečius: Rusijos negalima nugalėti, ją tegalima sunaikinti iš vidaus“, – per spaudos konferenciją sakė valstybės vadovas.

Jis pridūrė, kad būtent vidaus nesutarimai prieš 30 metų nulėmė Sovietų Sąjungos žlugimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų