• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikų teigimu, Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas nėra suinteresuotas ir vargu ar artimiausiu metu bus suinteresuotas geranoriškomis derybomis dėl taikos Ukrainoje. 

8

JAV Karo studijų instituto (ISW) analitikų teigimu, Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas nėra suinteresuotas ir vargu ar artimiausiu metu bus suinteresuotas geranoriškomis derybomis dėl taikos Ukrainoje. 

REKLAMA

Didžioji dauguma šalių ir tarptautinių organizacijų, dalyvavusių birželio 15–16 d. Šveicarijoje vykusiame Ukrainos inicijuotame pasauliniame taikos viršūnių susitikime, pasirašė bendrą komunikatą, kuriame patvirtino savo paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

Komunikate taip pat patvirtinta Ukrainos parama Rusijos okupuotos Zaporižios atominės elektrinės eksploatavimui ir kontrolei, siekiant užtikrinti branduolinės energijos ir įrenginių saugumą, „laisvai, visapusiškai ir saugiai“ komercinei laivybai Juodojoje jūroje, kad būtų užtikrintas pasaulinis aprūpinimas maistu, apsikeitimui visais karo belaisviais ir visų „deportuotų ir neteisėtai perkeltų ukrainiečių vaikų“ bei kitų neteisėtai sulaikytų Ukrainos civilių grąžinimui.

Komunikatą pasirašė apie 80 šalių ir tarptautinių organizacijų, tačiau tarp šalių, kurios nepritarė komunikatui, buvo Saudo Arabija, Indija, Pietų Afrikos Respublika, Armėnija, Bahreinas, Jungtiniai Arabų Emyratai ir Brazilija.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos Prezidento kanceliarija pabrėžė, kad aukščiausiojo lygio susitikimo tikslas buvo skatinti „teisingą taiką... grindžiamą JT Chartija ir tarptautine teise“, pabrėžiant Ukrainos pastangas užsitikrinti tarptautinės bendruomenės paramą, kad karas būtų užbaigtas tarptautinei teisei neprieštaraujančiomis sąlygomis, nesukeliant pavojaus Ukrainos teritoriniam vientisumui ar suverenumui.

REKLAMA

Jokių taikos derybų jis nenori

Birželio 16 d. aukščiausiojo lygio susitikime Nyderlandų premjeras Markas Rutte pareiškė, kad „Rusija dabar neturėtų sėstis prie derybų stalo“ ir kad taika Ukrainoje bus pasiekta tik tada, kai „Rusija sutiks su tarptautiniais principais ir JT Chartija“.

Kartu ISW analitikai pažymi ir toliau manantys, jog V. Putinas nėra suinteresuotas geranoriškomis derybomis ir tik atskirais atvejais imituoja susidomėjimą derybomis kaip platesnių informacinių pastangų, kuriomis siekiama kurstyti Vakarus daryti nuolaidas, kurios pažeistų Ukrainos suverenitetą, dalį.

REKLAMA
REKLAMA

„Mažai tikėtina, kad artimiausioje ateityje V. Putinas bus suinteresuotas geranoriškomis derybomis, atsižvelgiant į tai, kad jis neseniai pateikė Rusijos pergalės Ukrainoje teoriją, kuri grindžiama prielaida, kad Rusijos pajėgos yra pajėgios neribotą laiką pamažu veržtis mūšio lauke, kad atlaikytų Vakarų paramą Ukrainai“, – tokią išvadą daro ISW analitikai.

Grauzkit morka, vatnykai
Grauzkit morka, vatnykai
Nereikes jokiu taikos derybu kai kacapai bus ispirdolinti is Ukrainos zemiu. O jie bus ispirdolinti. O tuomet apsiniuchine vatnykai rasinejantys cia kremliaus paistalus, uzsiimsime jumis - isgaudysime jus dvokiancias atmatas ir ispirdolinsim I kacapyna, Europos zemes turi buti isvalytos nuo chuylostano aviu!
Naivūs Vakarai vis dar tikisi kažkokio susitarimo su neadekvačiais Kremliaus fašistais. O tartis nėra su kuo, ką besusitartum Ruskynas nesilaikys nei duoto žodžio nei pažadų. Yra tik vienas kelias - Ukrainos pergalė karo lauke. Tam reikia tik pakankamai ginklų ir griežtesnių sankcijų Rusijai ir Kinijai, kuri slapčia padeda ruskių fašistams.
ar putinas kalba.lygiai tas pats.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų