REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį nurodė, kad įtikinti žmones vakcinos nuo COVID-19 nauda gali būti gerokai veiksmingesnis kovos su pandemija būdas, negu padaryti skiepus privalomus.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį nurodė, kad įtikinti žmones vakcinos nuo COVID-19 nauda gali būti gerokai veiksmingesnis kovos su pandemija būdas, negu padaryti skiepus privalomus.

REKLAMA

Remiantis PSO,  šalys galės pačios priimti sprendimą dėl to, kaip jos norės vykdyti vakcinacijos kampaniją.

Tačiau JT sveikatos agentūra patikino, kad padaryti vakcinavimą nuo COVID-19 privalomą nebūtų teisingas kelias. Agentūra pateikė pavyzdžių, kai privalomas skiepijimas praeityje sukeldavo didesnį visuomenės pasipriešinimą.

„Nemanau, kad įpareigojimas čia galėtų tikti, ypač šioms vakcinoms“, – per internetinę spaudos konferenciją sakė PSO Imunizacijos departamento vadovė Kate O'Brien .

„Daug geresnė pozicija tiesiog būtų skatinti ir supaprastinti vakcinaciją be jokių tokio pobūdžio reikalavimų, – kalbėjo ji. – Nemanau, kad galėtume įsivaizduoti, jog kuri nors šalis įpareigos skiepytis.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak K. O'Brien, tikėtina, kad skiepai bus privalomi kai kuriems ligoninių darbuotojams arba labai rekomenduojami, siekiant užtikrinti darbuotojų ir pacientų saugumą.

REKLAMA

Tačiau PSO ekspertai pripažino, kad pagrindinis uždavinys bus įtikinti visuomenę skiepytis, kai tik vakcinos taps prieinamos.

„Vienintelis protingas dalykas – vakcinuotis“

„Vakcinų istorija yra gerų naujienų istorija. Tai yra potenciali žmogaus pastangų pergalė prieš mikrobinį priešą, – pareiškė PSO ekstremaliųjų situacijų vadovas Michaelas Ryanas. – Mums reikia įtikinti žmones, mums reikia įkalbėti.“

Kalbėdamas apie privalomus skiepus jis sakė: „Manau, kad visiems mums, dirbantiems visuomenės sveikatos (sektoriuje), geriau vertėtų vengti (šio būdo) kaip priemonės žmonėms vakcinuoti.“

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, „daug geriau pristatyti žmonėms duomenis ir (vakcinavimosi) privalumus, ir leisti žmonėms apsispręsti“. 

„Esama tam tikrų aplinkybių... kai, manau, vienintelis protingas dalykas būtų pasiskiepyti“, – pridūrė jis.

Remiantis PSO, pasaulyje sukurta 51 vakcina nuo COVID-19 , su kuria atliekami klinikiniai bandymai. Trylika iš jų įžengė į paskutinį plataus masto klinikinių bandymų etapą,

Pasaulio laboratorijose kuriamos dar 163 vakcinos, kurias numatoma išbandyti žmonėms.

Antradienį Jungtinėje Karalystėje prasidėjo vakcinavimas JAV farmacijos milžinės „Pfizer“ ir Vokietijos bendrovės „BioNTech“ sukurta vakcina nuo koronaviruso. Praėjusią savaitę Britanija tapo pirmąja šalimi, leidusia naudoti šią vakciną masiniam vakcinavimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų