• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinijos karybos ekspertai prastai įvertino Vladimiro Putino pasididžiavimą – viršgarsines raketas „Kinžal“. Tai vienas iš penkių „stebuklingų ginklų“, kuriais pasaulį dar 2018-aisiais šiurpino Rusijos prezidentas, tvirtindamas, kad tai „neturinti analogų ginkluotė, galinti įveikti net ir ateities oro gynybos sistemas“.

Kinijos karybos ekspertai prastai įvertino Vladimiro Putino pasididžiavimą – viršgarsines raketas „Kinžal“. Tai vienas iš penkių „stebuklingų ginklų“, kuriais pasaulį dar 2018-aisiais šiurpino Rusijos prezidentas, tvirtindamas, kad tai „neturinti analogų ginkluotė, galinti įveikti net ir ateities oro gynybos sistemas“.

REKLAMA

Raketos X-47M2 „Kinžal“ yra pažeidžiamos dar praėjusio amžiaus 7-ojo dešimtmečio amerikiečių oro gynybos sistemai „Patriot“, kurias dabar efektyviai naudoja ukrainiečių oro gynybos pajėgos, arba tos raketos, anot ukrainiečių ir amerikiečių karių, paprasčiausiai nepataiko į numatytus taikinius.

„Atsiranda vis daugiau ir daugiau įrodymų to, kad JAV ir Ukrainos pareiškimai šiuo klausimu yra tikroviški“, – „The Moscow Times“ cituojamas Šanchajaus karybos žurnalo „Ordnance Industry Science and Technology“ apžvalgininkas Yinas Jie. Straipsniai šiame žurnale atsiranda tik „palaiminus“ Komunistų partijos ir Kinijos kariuomenės vadovybei.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant Kremliaus deklaracijų, šios raketos nesugeba iš esmės pakeisti situacijos mūšio lauke, rašoma straipsnyje.

Putino pagyros ir „Kinžal“ bėdos

Pristatydamas „Kinžal“ raketą prieš beveik 6 metus V. Putinas vadino ją pirmąja pasaulyje manevringa hipergarsine raketa. Tačiau šio manevringumo „negalima lyginti su realios hipergarsinės raketos manevringumu“, skelbiama kinų straipsnyje, o trajektorija, kuria ji juda leidžia ją susekti ir numušti tokioms oro sistemos gynyboms, kaip „Patriot“.

REKLAMA

Kinų karybos ir mokslo žurnale „Military Arms“ skelbiama, kad „Kinžal“ iš esmės tėra iš lėktuvo paleidžiama taktinės balistinės raketos „Iskander“ versija. Ji faktiškai negali manevruoti pasiekus viršgarsinį greitį, o „jos gebėjimas skrieti atmosfera tolimus atstumus nepateisina lūkesčių“.

Kinų ekspertų teigimu, dėl tos priežasties, kad „Kinžal“ yra šalutinis „Iskander“ raketos projektas, tai jis remiasi pasenusia 1980–1990 m. technologija.

Problemą stiprina neefektyvi raketos paleidimo sistema ir palydovų, turinčių užtikrinti pataikymo tikslumą, trūkumas. Rusijos navigacinė sistema GLONASS yra faktiškai apleista. „Kinžal“ iš pradžių paleisdavo iš MiG-31, o vėliau šiuos pakeitė šiuolaikiškesniais Su-34. Tačiau šie patyrė itin didelių nuostolių (nepriklausomų analitikų duomenimis, rusai neteko 25 bombonešių Su-34 iš turimų 121), todėl „Kinžal“ paleidimai vykdomi iš Rusijos teritorijos, toliau nuo Ukrainos oro gynybos sistemų.

REKLAMA
REKLAMA

Bėda ta, kad Su-34 ir taip sunkūs, o pakrautos „Kinžal“ raketos dar labiau mažina jo greitį, kurio vėliau trūksta siekiant raketai suteikti reikiamą pagreitį tolimam skrydžiui.

Raketų „Kinžal“ tikslumas straipsnyje vadinamas „nepatenkinamu“. Maža to, jas galima numušti oro gynybos sistemomis, kurios jau dabar yra kariuomenių ginkluotėje. Sausio 2-ąją Ukrainos oro gynybos pajėgos numušė 10 iš 10 į šalies teritoriją paleistų „Kinžal“ raketų, skelbė šalies kariuomenė.

Rusijai taip pat yra sunku ir aprūpinti didesniu kiekiu šių raketų kariuomenės pajėgumus: cituojama ukrainiečių žvalgyba, kuri skelbia, kad rusai pagamina vos 4 „Kinžal“ raketas per mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ekspertai pesimistiškai įvertino „Kinžal“ galimybes kažkaip rimčiau paveikti karo eigą Ukrainoje.

Kinai įdėmiai stebi Rusijos ir Vakarų ginkluotės panaudojimo rezultatus

Straipsniai kariniuose žurnaluose Kinijoje paprastai rašomi ekspertų iš mokslinių tyrimų institutų, dirbančių Kinijos kariniam-pramoniniam kompleksui, „The Diplomat“ pažymėjo „Defence Priorities“ analitikas Lyle’as Goldsteinas ir RAND analitikas Nathanas Wachteris.

Kinija pati neturėjo galimybės išbandyti sovietinių ir rusiškų ginkluotės pavyzdžių, todėl karas Ukrainoje leidžia iš esmės pirmą sykį įvertinti, kaip realiomis sąlygomis veikia tokio pobūdžio ginklai ir Vakarų gynybos sistemos.

rusu virtuve visai nieko neturi ,. a prisiminiau jie sriuba verda ish kirvio
po kinijos pralaimeto karo maldeikiukui ir lanzbergiukui, kaip suprantu, kinai tapo musu draugais?
Viskas. Kremliaus režimui atėjo galas. Vokiečių karo analitikai prognozuoja, kad vasario mėnesį Krymas bus išvaduotas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų