REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos sveikatos apsaugos sistema „išgyvena pačias juodžiausias karo dienas“, įspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), rašo „The Guardian“.

Ukrainos sveikatos apsaugos sistema „išgyvena pačias juodžiausias karo dienas“, įspėja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), rašo „The Guardian“.

REKLAMA

Anot organizacijos, būtina sukurti „humanitarinį sveikatos koridorių“, kad visas Ukrainos sritis galėtų pasiekti būtiniausi reikmenys.

PSO skaičiavimu, nuo vasario 24-osios, dienos, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, buvo įvykdyti 703 išpuoliai prieš Ukrainos sveikatos sistemą.

Anot organizacijos Europos regiono direktoriaus Hanso Kluge, tokie išpuoliai yra „tarptautinės humanitarinės teisės ir karo taisyklių pažeidimas“.

Dėl išpuolių prieš sveikatos ir energetikos infrastruktūrą šimtai ligoninių ir sveikatos priežiūros įstaigų „nebeveikia visu pajėgumu, joms trūksta kuro, vandens ir elektros savo pagrindiniams poreikiams patenkinti“.

„Ši žiema bus pavojinga milijonų žmonių gyvybėms Ukrainoje“, – teigia H. Kluge.

„Dėl niokojančios energetikos krizės, gilėjančios psichikos sveikatos krizės, humanitarinės pagalbos prieinamumo apribojimų ir virusinių infekcijų pavojaus ši žiema taps didžiuliu išbandymu ne tik Ukrainos sveikatos sistemai ir Ukrainos žmonėms, bet ir pasauliui bei jo įsipareigojimui remti Ukrainą“, – tęsia jis.

REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, artėjantys žiemos šalčiai kelia didžiulį pavojų, nes 10 mln. Ukrainos gyventojų neturi elektros energijos, o prognozuojamas šaltis gali pasiekti ir -20 laipsnių.

REKLAMA

„Ukrainos sveikatos apsaugos sistemos laukia kol kas juodžiausios karo dienos. Išgyvenusi daugiau kaip 700 išpuolių, dabar ji taip pat tapo energetikos krizės auka“, – teigia jis.

H. Kluge ragina sukurti „humanitarinį sveikatos koridorių“ į visas Kyjivo atkovotas Ukrainos teritorijas, taip pat į Rusijos pajėgų užimtas teritorijas. Anot jo, PSO ir jos partneriai yra pasirengę mobilizuoti savo pajėgas.

PSO atstovas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl 17 tūkst. pacientų Donecke, kuriems, pasak jo, netrukus gali pritrūkti gyvybiškai svarbių antiretrovirusinių vaistų, palaikančių jų gyvybę.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis karas turi baigtis, kol dar labiau nenukentėjo sveikatos apsaugos sistema ir ukrainiečių tautos sveikata“, – sako jis.

Plataus masto karą prieš Ukrainą Rusija pradėjo vasario 24-ąją. Kremlius savo kruviną agresiją Ukrainoje atsisako vadinti tikruoju vardu ir nuo pat karo pradžios teigia, kad vykdo „specialiąją karinę operaciją“, kurios tikslas, be kita ko, yra „denacifikuoti“ ir „demilitarizuoti“ Ukrainą.

Rusų kariuomenė nuo pat karo pradžios taikosi ne tik į karinę, bet ir į civilinę infrastruktūrą, dėl rusų agresijos žuvo ar namų neteko daugybė ukrainiečių.

Reaguodamos į Rusijos agresiją Vakarų šalys nutraukia bendradarbiavimą su Rusija ir įveda jai sankcijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų