Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Ukrainoje labai skaudžiai priimame žodį „derybos“ dėl vienos paprastos priežasties: kol Vakarų politikas ištarė žodį „derybos“, pas mus rūsyje nužudė dar vieną vaiką arba mirtinai nukankino žmogų“, – sako Ukrainos prezidento visuomeninis patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

„Ukrainoje labai skaudžiai priimame žodį „derybos“ dėl vienos paprastos priežasties: kol Vakarų politikas ištarė žodį „derybos“, pas mus rūsyje nužudė dar vieną vaiką arba mirtinai nukankino žmogų“, – sako Ukrainos prezidento visuomeninis patarėjas Oleksijus Arestovyčius.

REKLAMA

Apie tai jis pirmadienį kalbėjo TV3 laidos „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ studijoje.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ne kartą pabrėžė, kad derybos su Rusija įmanomos tik Ukrainos sąlygomis – visi rusų kariai turi palikti Ukrainos teritoriją, įskaitant tas žemes, kurias rusai skelbiasi aneksavę.

Vis dėlto Rusija jau ne kartą kliedėjo, kad neva Ukraina atsisako derėtis. Anot O. Arestovyčiaus, derybos bus realios tik tada, kai Rusijos pajėgos Ukrainoje nustos žudyti civilius gyventojus.

REKLAMA

„Kiekvieną dieną, kai Rusijos kariuomenė yra mūsų teritorijoje, žmonės yra kankinami ir žudomi“, – pabrėžia jis.

„Pas mus prievartauja keturmečius vaikus, dvimečius ir t. t. Yra tokių atvejų. Kokios derybos? Nešdinkitės iš mūsų teritorijos. Tada esame pasirengę derėtis.

Prezidento pozicija yra labai aiški – išvesti paskutinį Rusijos armijos karį. Jei tai būtų civilizuotos šalies kariuomenė ir elgtųsi civilizuotai, tada taip, galėtume kalbėti apie derybas, bet ne Rusijos kariuomenės atveju. Šiuo atveju turime juos fiziškai pašalinti“, – sako O. Arestovyčius.

REKLAMA
REKLAMA

V. Zelenskio patarėjo teigimu, naujausios Ukrainoje atliktos gyventojų apklausos rodo, kad už Rusijos kariuomenės išvedimą pasisako apie 91 proc. gyventojų. Derybos, anot jų, turėtų sekti tik po to. Tokie rezultatai – istoriniai.

„Taigi, kyla klausimas, kuris politikas dabar paskelbs, kad prieš 91 proc. žmonių valią skelbia derybas, kiek tai techniškai įmanoma? Kodėl neatsižvelgiama į Ukrainos žmonių valią, į mūsų kolektyvinę poziciją? Mes užduodame sau klausimus.

Tai ne tai, kad mus demoralizuoja, o labai liūdina. Suprantame, kad žmones įkvepia kitos vertybės ir tikslai, ir manome, kad šiandien esame vienintelė tauta, kurią žudo dėl Europos Sąjungos vėliavų.

Chersone vienu metu iškėlė Ukrainos ir Europos Sąjungos vėliavas. Mes iš tikrųjų kovojame už Europos vertybes. Mes giname Europą, o už mūsų nugarų kalbama apie derybas. Derybos su kuo? Su tuo, kas surengė Bučos žudynes? Kas kiekviename mieste rengia kankinimus? Masinės kapavietės Iziume – pasaulį apkeliavo tik vienos kapavietės vaizdai, o iš tikrųjų yra dar dvi“, – pastebi O. Arestovyčius.

REKLAMA
REKLAMA

Jo akimis, rusų kalbos apie paliaubas reiškia smūgį nauja jėga.

„Mes žinome, kaip atrodo paliaubos. Su jais derėjomės aštuonerius metus“, – sako O. Arestovyčiaus.

Jo skaičiavimu, V. Zelenskio prezidentavimo laikotarpiu įvyko 88 aukščiausiojo lygio susitikimai su Rusijos atstovais. Anot jo, tai neprivedė prie nieko gero – Rusija okupavo dar daugiau Ukrainos žemių.

„Žinau, kad derybos su jais nieko neduoda. Jie ne tik kankina gyventojus, vagia mūsų išteklius, bet ir ima juos į kariuomenę bei verčia ukrainiečius žudyti ukrainiečius. Kokios derybos? Su kuo? Tai techniškai neįmanoma, kol jie lieka mūsų teritorijoje.

Kai išeis? Taip, mes suprantame, kad jie niekur nedings, kad jie bus mūsų kaimynais šimtmečius, esame pasirengę su jais kalbėtis. Apskritai bet koks karas baigiasi derybomis, bet kai jie pasitrauks iš mūsų teritorijos, tai yra mūsų pagrindinė sąlyga. Štai ir viskas“, – pabrėžia O. Arestovyčius.

Laidą „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį–ketvirtadienį 19:30 per TV3 televiziją ir naujienų portale tv3.lt!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Jaukūs patiekalai su Krekenavos Grynuoliais


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų