„Jeigu nebus kitos išeities, tuomet turėtume rimtai svarstyti galimybę panaudoti kvalifikuotos daugumos įrankį“, – diplomatijos vadovas sakė dienraščiui „Passauer Neue Presse“.
ES paprastai siekia priimti sprendimus kompromisu ir bendru sutarimu, bet pagal kvalifikuotos daugumos taisyklę įpareigojantys sprendimai gali būti priimami, jeigu juos palaiko 55 proc. šalių, kurių gyventojai sudaro 65 proc. visų Bendrijos gyventojų.
Kelios rytinės ES šalys, ypač Vengrija, Lenkija, Čekija ir Slovakija griežtai atmeta pasiūlymą perskirstyti migrantus tarp Bendrijos narių, atsižvelgiant į jų gyventojų skaičių ir ekonominį pajėgumą.
Praeitą pirmadienį vykusiame ES vidaus reikalų ministrų susitikime nepavyko vienbalsiai susitarti dėl kvotų, pagal kurias turėtų būti perskirstyti 120 tūkst. migrantų.
Berlyno ir Vienos prašymu, ateinančiam trečiadieniui buvo sušauktas nepaprastasis ES viršūnių susitikimas Briuselyje.
Vokietija, kuri yra didžiausia Europos ekonomika, tapo pagrindiniu traukos centru žmonėms, atvykusiems į Bendriją, kad pabėgtų nuo karų ir skurdo Sirijoje, Irake ir kitose šalyse.
Berlynas planuoja, kad iki šių metų pabaigos į Vokietiją atvyks nuo 0,8–1 mln. prieglobsčio ieškotojų, kurių išlaikymui reikėtų papildomai skirti beveik 10 mlrd. eurų.