Šios šalys vis labiau koordinuoja savo veiksmus technologijų, žvalgybos ir ginkluotės srityse. Ryškus pavyzdys – Irano bepiločiai „Shahed“, kurie gaminami Rusijoje, juose montuojami kiniški komponentai, o juos surenka Šiaurės Korėjos darbininkai. Vien per pastarąjį mėnesį Rusija panaudojo daugiau kaip penkis tūkstančius šių dronų.
„Keturios šalys daugelį metų stiprino karinį, technologinį ir žvalgybinį bendradarbiavimą, mažindamos tarpusavio pajėgumų atotrūkį. Kinija yra bene galingiausia iš jų visų“ – portalui „Wall Street Journal“ sakė saugumo analitikas Sethas Franzmannas.
Rusiją vis dažniau palaiko ir kitos šalys
Ekspertai pažymi, kad Kinija kol kas netiekia Rusijai karinės ginkluotės, tačiau aktyviai tiekia jai dvejopo naudojimo prekes, naudojamas ginklų gamyboje.
CRINK sulaukia papildomos paramos – ekonominės ar politinės – ir tarptautinėje arenoje. Profesorius Joachimas Krause, kalbėdamas su „Bild“, priminė, kad net kai kurios BRICS šalys reiškia paramą Rusijos veiksmams.
„Turime reikalų su vis galingesne ašimi. Be to, Putino karą palaiko Brazilija, Pietų Afrika ir Indija. Užtenka pažvelgti į praėjusią savaitę vykusio BRICS šalių aukščiausiojo lygio susitikimo baigiamąjį komunikatą. Jame iš tiesų smerkiami Ukrainos išpuoliai prieš tiltus ir geležinkelius Rusijoje. Tai pamatęs tiesiog netekau žado“, – sakė jis.

Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!