REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Indija pastaruoju metu atsidūrė kovos su pandemija epicentre. Šalyje COVID-19 persirgo arba šiuo metu serga apie 18 milijonų gyventojų, tačiau realūs skaičiai gali būti net 30 kartų didesni, perspėja mokslininkai.

Indija pastaruoju metu atsidūrė kovos su pandemija epicentre. Šalyje COVID-19 persirgo arba šiuo metu serga apie 18 milijonų gyventojų, tačiau realūs skaičiai gali būti net 30 kartų didesni, perspėja mokslininkai.

REKLAMA

Košmarišką epidemiologine prasme balandį išgyvenanti Indija susidūrė su precedento neturinčiu naujų atvejų augimu. Kitos valstybės jau suskubo siūlyti ir siųsti savo pagalbą, nes pačioje Indijoje šiuo metu trūksta visko: nuo personalo iki deguonies įrangos, laisvų lovų ligoninėse ir paprasčiausių medicinos priemonių.

Šiuo metu Indijoje oficialiai skaičiuojama 17,6 mln. koronaviruso atvejų. Tačiau mokslininkai perspėja, kad jų gali būti net iki 30 kartų daugiau – o tai reiškia, kad šalyje serga arba persirgo apie pusę milijardo žmonių, rašoma CNN.

Oficialiai aptikdavo tik 1 iš 30 atvejų

Mokslininkai ir medikai iš Indijos jau seniai perspėja, kad šalyje yra gerokai atsilikusi COVID-19 infekcijos ir su ja susijusių mirčių diagnozavimo sistema. Manoma, kad dėl skurdžios infrastruktūros, žmogiškųjų klaidų ir žemo testavimo lygio šalyje nesuskaičiuojama žymioji dalis naujų atvejų ar mirčių nuo COVID-19 atvejų.

REKLAMA
REKLAMA

Primenama, kad pirmosios koronaviruso bangos metu gerokai patobulėjo testavimo sistema, tačiau antrosios bangos tikrasis mastas Indijoje yra, tikėtina, daug didesnis už valdžios oficialiai deklaruojamą.

REKLAMA

„Tai visuotinai žinoma, kad tiek naujų atvejų skaičius, tiek mirtingumas yra nepilnai suskaičiuojamas, taip visada ir buvo“, – CNN cituojamas Naujojo Delio ligos dinamikos, ekonomikos ir politikos centro direktorius Ramananas Laxminarayanas.  

Praėjusiais metais mes nustatėme tik apie 1 iš 30 infekcijų testuodami, taigi užfiksuoti atvejai yra gerokai toli nuo tikrojo infekcijos skaičiaus, pasakojo ekspertas. „Šįkart dar ir mirtingumo lygis, tikėtina, yra gerokai nepriskaičiuojamas, ką mes praktiškai matome yra daug daugiau mirčių, negu oficialiai pranešama“, – cituojamas R. Laxminarayanas.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmosios bangos Indijoje metu valdžia džiaugėsi žemais mirtingumo rodikliais ir aiškino tai sėkmingo vadovavimo ženklu. Praėjusių metų rugpjūtį premjerė Narendra Modi sveikino žemus skaičius, kurie turėjo „motyvuoti žmones“, ir ruošėsi „visa valstybe švęsti pergalę prieš COVID-19“.

Priežastys: testų trūkumas, apleista infrastruktūra, nesužiūrėta plitimas už protrūkių ribų

Priežastys, kodėl Indijoje kasdien jau savaitę fiksuojama po daugiau nei 300 tūkst. naujų atvejų yra įvairios. Viena iš jų – testų trūkumas. Sergamumas (teigiamų testų dalis) daugelyje regionų siekia 15 proc., o Delyje – net 30 proc. Didesnis nei 3-5 proc. rodiklis rodo, kad padėtis toje vietovėje jau nekontroliuojama ir reikia imtis papildomų priemonių (židinių ir jų kontaktų nustatymas, izoliacija, papildomas testavimas). Tam Indija neturi nei lėšų, nei fizinių galimybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita problema – mirčių skaičius Indijoje ir iki pandemijos buvo skaičiuojamas netvarkingai. Visuomeninė sveikatos apsaugos sistema yra prastai finansuojama, todėl 86 proc. visų mirčių šalyje yra užregistruojama valdžios sistemose. Ir tik 22 proc. visų mirusiųjų būdavo nustatoma oficiali mirties priežastis, pasirašyta gydytojo, skelbia CNN.

Didžioji dauguma žmonių Indijoje miršta namuose ar kitose vietose, ne ligoninėje. Problema dar labiau paaštrėjo antrosios bangos metu, kuomet ligoninės pritrūko vietų. COVID-19 pacientai dabar tūkstančiais miršta namuose, taip ir nesulaukę pagalbos ligoninėse.

Neturėdami aiškios informacijos apie ligos plėtrą Indijos sveikatos apsaugos ir valdžios atstovai nesugebėjo sustabdyti ir koronaviruso plitimo tarp valstijų.

Kalbėdami apie tai, kas nulėmė tokį staigų naujų atvejų augimą Indijoje, ekspertai pažymi atsiradusią „dvigubą mutaciją“, politikų nesugebėjimą suvaldyti situaciją, apleistą medicinos apsaugos sistemą ir žlugusią vakcinacijos programą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų