• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų žvalgyba mano, kad Rusija siekia išnaudoti, jos vertinimu, „progą“ sustiprinti oro ir sausumos atakas prieš Ukrainą, rašo CNN. Anot leidinio, Rusija sieks pasinaudoti laiku, per kurį bus atvežti JAV skirti dideli kiekiai naujų ginklų ir šaudmenų, kad įtvirtintų savo pasiekimus Ukrainoje.

14

Vakarų žvalgyba mano, kad Rusija siekia išnaudoti, jos vertinimu, „progą“ sustiprinti oro ir sausumos atakas prieš Ukrainą, rašo CNN. Anot leidinio, Rusija sieks pasinaudoti laiku, per kurį bus atvežti JAV skirti dideli kiekiai naujų ginklų ir šaudmenų, kad įtvirtintų savo pasiekimus Ukrainoje.

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

23:12 | 10-metė paklausė Donaldo Tusko, kodėl NATO nesiunčia karių į Ukrainą

NATO nenori tiesiogiai įsitraukti į karą Ukrainoje, siųsti savo karių, nes baiminasi branduolinio karo, pareiškė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas, rašo „Onet“.

21:56 | CNN: Rusija bandys išnaudoti Ukrainoje susidariusį galimybių langą

Vakarų žvalgyba mano, kad Rusija siekia išnaudoti, jos vertinimu, „progą“ sustiprinti oro ir sausumos atakas prieš Ukrainą, rašo CNN. Anot leidinio, Rusija sieks pasinaudoti laiku, per kurį bus atvežti JAV skirti dideli kiekiai naujų ginklų ir šaudmenų.

Trys pareigūnai leidiniui teigė, kad prireiks dar nemažai laiko, kol ginkluotė atvyks, o Rusija sieks tuo pasinaudoti.

Rusija iki šiol tęsia atakas prieš Ukrainą, o dėl JAV delsimo Ukrainos pajėgos mūšio lauke patyrė realių nuostolių. Pareigūnai mano, kad Rusijos pajėgos bandys žengti toliau ir įtvirtinti ankstesnius laimėjimus, kol šis „galimybių langas“ neužsidarė.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarų ir Ukrainos pareigūnai mano, kad artimiausiu metu stipresnių atakų grėsmė yra susijusi su Rusijos planais dėl didesnio puolimo šios vasaros pradžioje.

REKLAMA

20:51 | Po žinios apie nužudymo planą Zelenskis atleido valstybės apsaugos valdybos vadovą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido Ukrainos valstybės apsaugos valdybos, kuri yra atsakinga už šalies vadovų apsaugą, vadovą Serhijų Rudį iš pareigų, rašo UNIAN.

Šias pareigas jis ėjo nuo 2019 m. spalio.

V. Zelenskio įsakas gegužės 9 d. buvo paskelbtas Prezidento kanceliarijos interneto svetainėje.

„Atleisti Rudį Serhijų Leonidovičių iš Ukrainos valstybės apsaugos direktorato vadovo pareigų“, – rašoma jame.

REKLAMA
REKLAMA

19:59 | Rusų gubernatoriai: Ukrainai apšaudžius kelis Rusijos pasienio kaimus žuvo du žmonės

Ukrainai ketvirtadienį apšaudžius kelis Rusijos pasienio kaimus žuvo du žmonės, socialiniuose tinkluose pranešė vietos gubernatoriai.

„Nuo tiesioginio smūgio į namą žuvo vietos gyventojas“ Tjotkino kaime, esančiame prie sienos su Ukraina, platformoje „Telegram“ pranešė Kursko srities gubernatorius Romanas Starovoitas. 

Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas atskirame pranešime teigė, kad per Ukrainos apšaudymą Naujosios Tavolžankos kaime žuvo moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

19:12 | Šaltinis: Ukraina smogė rusų naftos perdirbimo gamyklai už beveik 1 200 km nuo sienos

Ukrainos valstybės saugumo tarnyba (SBU) surengė rekordiškai tolimą drono smūgį į Rusijos naftos perdirbimo gamyklą, esančią beveik už 1 200 km nuo sienos, ketvirtadienį pranešė Ukrainos gynybos šaltinis.

Šaltinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad smūgis naftos perdirbimo gamyklai Rusijos Baškirijos respublikoje buvo „SBU darbas“ ir buvo įvykdytas „rekordiniu atstumu“.

REKLAMA

Pasak šaltinio, dronas nuskrido 1 500 km atstumą.

Šaltinis teigė, kad taip pat buvo smogta dviem naftos saugykloms Rusijos Krasnodaro krašte.

„SBU dar kartą įrodė, kad turi galingų technologinių sprendimų, padedančių suduoti skaudžius smūgius priešui“, – teigė šaltinis.

Rusijos avarinės tarnybos ketvirtadienį pranešė, kad buvo pažeista Rusijos energetikos milžinei „Gazprom“ priklausančios „Salavat“ naftos perdirbimo gamyklos Baškirijoje siurblinė.

REKLAMA

„Nėra nei gaisro, nei aukų“, – socialiniuose tinkluose parašė Nepaprastųjų situacijų ministerija.

Vietos pareigūnai teigė, kad po drono smūgio virš naftos perdirbimo gamyklos kilo dūmai, tačiau ji ir toliau veikė įprastai.

Išpuolis įvykdytas Rusijai švenčiant sovietų pergalės prieš nacistinę Vokietiją metines.

„Tai bandymas sugadinti mums šventę. Neketiname pasiduoti provokacijoms. Su Pergalės diena!“, – sakė Baškirijos respublikos vadovas Radijus Chabirovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

18:50 | Orbano bendražygis stipriai sukritikavo Rusiją

Vengrijos premjero Viktoro Orbano bendražygis Zsoltas Nemethas griežtai sukritikavo Rusiją ir pareiškė, kad ji kelia grėsmę Vengrijai, rašo UNIAN.

Anot vengrų leidinio, „Válasz Online“, jis ir anksčiau yra pasipriešinęs vengrų vyriausybės linijai, tačiau šį kartą kalbėjo kur kas atviriau.

„Jei dabar nebūtume NATO nariai, nuo Rusijos puolimo tikriausiai gintųsi ne Ukraina, o mes“, – pareiškė jis.

REKLAMA

17:40 | Ukrainoje pratęsta karo padėtis ir mobilizacija

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasirašė mobilizacijos ir karo padėties pratęsimo įstatymus, praneša UNIAN. Mobilizacija ir karo padėtis pratęsiami iki 2024 m. rugpjūčio 11 d.

17:24 | Metsola Kyjive: Europa turi „įvykdyti pažadus“ dėl pagalbos Ukrainai

Europos Parlamento vadovė Roberta Metsola ketvirtadienį paragino Europą tęsti pažadėtą pagalbą Ukrainai ir didinti paramą karo draskomai šaliai.

REKLAMA

Europos dienos proga ji atvyko į Kyjivą susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, kuris gyrė Europos pastangas, tačiau sakė, kad Rusija pasinaudojo pagalbos vėlavimu ir įgijo pagreitį mūšio lauke.

„Mes skausmingai suvokiame, kad Ukrainai skubiai reikia daugiau įrangos ir oro gynybos sistemų, kad ji galėtų apsiginti nuo agresorės“, – sakė R. Metsola.

Ukrainos pareigūnai ir kariai ne kartą perspėjo, kad jiems trūksta amunicijos, norint apsiginti nuo nuolatinių Rusijos atakų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes, europiečiai, turime tesėti pažadus, turime prisiimti atsakomybę, turime sustiprinti savo paramą“, – sakė ji.

Trečiadienį ES valstybės narės susitarė panaudoti milijardus eurų pelno, gauto iš įšaldytų Rusijos centrinio banko aktyvų, kad apginkluotų Ukrainą ir finansuotų jos pokario atstatymą – Kyjivas to ilgai siekė.

ES taip pat buvo pažadėjusi iki 2024 metų kovo aprūpinti Ukrainą milijonu sviedinių, tačiau šio pažado netesėjo.

„Tiekimų buvo – ir dar kartą ačiū Dievui ir ačiū jums – bet ne tokia suma, už kurią buvo balsuota“, – sakė V. Zelenskis.

REKLAMA

Ukrainos kariai galės sustabdyti Rusijos iniciatyvą rytuose, kai tik pagalba bus pristatyta, sakė jis, kartu įspėdamas, kad Rusija „pasinaudos“ bet kokiu delsimu. Taip pat jis gyrė išaugusią ginklų gamybą pačioje Ukrainoje.

V. Zelenskis ir R. Metsola surengė spaudos konferenciją Kyjive tą pačią dieną, kaip ir Rusijoje švenčiama Pergalės diena, skirta Sovietų Sąjungos pergalei prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare.

Bendrą jų abiejų spaudos konferenciją Kyjive nutraukė oro pavojaus signalas.

Skambant signalui V. Zelenskis paklausė R. Metsolos, kaip ji jaučiasi, o ši atsakė, kad yra sunerimusi.

REKLAMA

„Ir tai yra gegužės 9-oji. Toks yra jų (rusų – red.) tikrasis požiūris į kovą su nacizmu. Tokia yra jų tikrovė“, – komentavo V. Zelenskis. Po to spaudos konferencija, vykusi Prezidento kanceliarijos kieme, buvo baigta.

Živilė Aleškaitienė (AFP)

17:02 | Zelenskis: galime sustabdyti rusus Ukrainos rytuose, bet svarbus vienas dalykas

Ukrainos pajėgos galėtų sustabdyti rusų okupantus rytuose, jei būtų padidintas ginklų tiekimas Ukrainai, pareiškė Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai jis kalbėjo spaudos konferencijoje su Europos Parlamento (EP) pirmininke Roberta Metsola, rašo UNIAN.

Anot V. Zelenskio, Ukrainai toliau reikia paramos. Jis įsitikinęs, kad Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas nesiruošia sustoti ir tiki, kad gali sustabdyti Vakarus.

„Ar įmanoma jį sustabdyti? Reikia sustabdyti, nes jis eis toliau. <...> Kaip tai galima padaryti? Neužtenka mūšio lauko, Rusijos Federacija turi didelę teritoriją, jiems negaila žmonių. <...>

Be abejo, kai tik pavyks politiškai nugalėti Putiną, manau, kad sumažinsime ukrainiečių nuostolius mūšio lauke. Ir manau, kad turėtų būti būtent du spaudimai. Politinis spaudimas yra diplomatinis spaudimas. Tai ne tik sankcijos, tai ir Taikos viršūnių susitikimas“, – sako V. Zelenskis.

Jo įsitikinimu, jei bus padidintas ginkluotės Ukrainai tiekimas, ukrainiečiai galės sustabdyti Rusijos kariuomenę Ukrainos rytuose.

„Dabar jie ten turi iniciatyvą. Tai nėra paslaptis. Mes turime juos sustabdyti ir perimti iniciatyvą į savo rankas. Tai galima padaryti tik tada, kai savo rankose turi kažką stipraus. <...>

Kai tik pasieks ginklų tiekimas, sustabdysime jų iniciatyvą rytinėje valstybės dalyje. Žinoma, pasinaudodami šiuo momentu, jie padidino savo pajėgas šiaurėje, mūsų valstybės rytuose. Visur. Charkivo srityje, Sumų srityje. Jie visur kažką didina“, – nurodo V. Zelenskis.

REKLAMA

16:24 | Zelenskio ir Metsolos spaudos konferenciją Kyjive nutraukė oro pavojaus sirenos

Kyjive ketvirtadienį surengtą Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio ir Europos Parlamento pirmininkės Robertos Metsolos spaudos konferenciją nutraukė oro pavojaus signalas, matyti iš transliacijos.

V. Zelenskis ir R. Metsola kalbėjosi su žurnalistais Ukrainos prezidentūros kieme, kai pasigirdo oro pavojaus signalas.

Ukrainos prezidentas tuomet paklausė R. Metsolos, kaip ji jaučiasi, ir ji atsakė, kad yra sunerimusi, rašė naujienų agentūra „Ukrinform“.

„Ir tai yra gegužės 9-oji. Toks yra jų tikrasis požiūris į kovą su nacizmu. Tokia yra jų realybė, tokia ji yra“, – aidint sirenoms sakė V. Zelenskis.

Netrukus po to spaudos konferencija buvo nutraukta.

Ketvirtadienį Maskvoje vyko kasmetinis Pergalės dienos paradas, kuriuo bandoma kelti patriotizmą Vladimiro Putino pajėgoms žengiant į priekį Ukrainoje.

Gegužės 9-osios paradas skirtas Sovietų Sąjungos pergalei prieš nacistinę Vokietiją Antrajame pasauliniame kare paminėti ir tapo viena svarbiausių Rusijos valstybinių švenčių valdant V. Putinui.

Europa gegužės 9-ąją mini Europos dieną.

R. Metsola socialiniame tinkle „X“ anksčiau parašė: „Grįžau į drąsiųjų šalį. Kyjive, Europos dieną.“

REKLAMA

15:54 | Zelenskio pareiškimas: „Europos nepalaužti nei Hitleriui, nei Putinui“

Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad Europos galia – „tautų, bendruomenių ir milijonų labai skirtingų žmonių, vienijamų bendrų vertybių vienybė“.

„Mes kartu turime ir toliau stiprinti tą jėgą, rūpinantis gyvybės ir bendrų vertybių mūsų žemyne gynyba. Daryti viską, kad perduotume vaikams paveldėti visą mūsų Europą – taikią, apjungtą, tą, kurioje iš tiesu norisi gyventi ir kurios nepalaužti nei Hitleriui, nei Putinui… Jie geba pavogti iš Europos taikos metus, tačiau ne mūsų bendrą likimą – likimą tų, kurie nugali blogį, gina gyvybę ir vertina taiką“, – skelbiama V. Zelenskio žinutėje.

Ukrainos prezidento teigimu, kuomet jis gegužės 9-ąją sakė kalbą kartu su Europos parlamento vadove Roberta Matsoni, V. Putinas nesirengia sustoti, nes gyvena jo paties spec. tarnybų sukurtame informaciniame vakuume.

„Ar galima sustabdyti Putiną? Reikia. Būtinai reikia, nes jis eis toliau. Visi mes mokėmės Sovietų Sąjungos istoriją, geografiją, todėl aišku, kur jis eis toliau. Jis nenori atsisakyti to gyvenimo, kurį pasistatė sau Kremliuje, todėl visiškai aišku, su kuo mes kovojame“, – aiškino V. Zelenskis, pridūręs, jog Rusijos vadovas mano, jog Vakarus galima suskaldyti, o vertybės – tėra tik tušti žodžiai.

REKLAMA

Gegužės 8-ąją, kuomet Ukrainoje buvo minima Pergalės prieš nacizmą Antrojo pasaulinio karo diena, V. Zelenskis vadino V. Putiną naciu, o Rusijos Federaciją – „rusišku fašizmu“.

14:49 | „Rusai kitą mėnesį gali pereiti prie trumpalaikio kibernetinio karo prieš NATO“ – buvęs vienas Aljanso vadų Stavridis

Buvęs NATO Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas atsargos admirolas Jamesas Stavridis mano, kad „kitą mėnesį [rusai] gali pereiti prie trumpalaikio kibernetinio ir elektroninio karo“. Tokią atsargos admirolo nuomonę paskelbė naujienų agentūra „Bloomberg“.

„Tai panašu į tai, ką jie, kaip teigiama, bandė daryti per pastarąsias kelias savaites, taikydamiesi į komercinius lėktuvus“, – perspėjo jis. 

Pasak Stavridžio, NATO gali atremti Rusijos agresiją pasitelkdama elektroninį karą.

Buvęs NATO karių vadas pabrėžė, kad prie bloko prisijungus Suomijai ir Švedijai, kai kurie analitikai Baltijos jūrą pradėjo vadinti „NATO ežeru“.

„...Pažvelgus į žemėlapį matyti, kad tai iš esmės (bet ne visiškai) tiesa – pakrantėje yra keletas Rusijos teritorijos lopinėlių. Likusi pakrantės dalis yra NATO rankose: Švedija, Suomija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Vokietija ir Danija... Šiandien, kilus Maskvos ir NATO konfliktui, bet koks ten esantis Rusijos karinis laivas būtų greitai ir lengvai uždarytas arba sunaikintas“, – pridūrė J. Stavridis.

REKLAMA

14:15 | Parade Rusijoje šlovintas nusikaltimais Bučoje įtariamas vadas

Rusijoje vykusiame kariniame parade, anot ukrainiečių tyrėjų, dalyvavo Rusijos kariuomenės desantininkų vadas, pulkininkas Azatbekas Omurbekovas, kuris yra įtariamas vadovavęs rusų daliniui, surengusiam skerdynes Kyjivo priemiestyje Bučoje.

13:59 | V. Zelenskis atleido V. Zalužną iš karinės tarnybos

Prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido iš karinės tarnybos buvusį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadą generolą Valerijų Zalužną.

Kaip praneša „Ukrinform“, tai sakoma gegužės 8 d. įsake Nr. 309/2024.

Dokumente rašoma: „Atleisti generolą Valerijų Zalužną iš karinės tarnybos dėl sveikatos būklės paliekant teisę dėvėti karinę uniformą“.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, 2024 metų vasario 8 d. V. Zalužnas buvo atleistas iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado pareigų. Vietoj jo į šias pareigas buvo paskirtas Oleksandras Syrskis.

Kovo 7 d. V. Zelenskis patvirtino V. Zalužno kandidatūrą į Ukrainos ambasadoriaus Didžiojoje Britanijoje pareigas.

13:40 | Šaltinis: Ukrainos SBU smogė 2 naftos saugykloms Rusijos Krasnodaro krašte

Ukrainos valstybės saugumo tarnyba (SBU) naktį į ketvirtadienį smogė dviem naftos saugykloms Rusijos Krasnodaro krašte, portalui „The Kyiv Independent“ pranešė su šia informacija susipažinęs šaltinis.

REKLAMA

Anot jo, SBU surengė sėkmingą dronų ataką prieš naftos saugyklas Kranodaro krašto Jurovkos kaime.

13:00 | „Putinas gyvena 1942-uosiuose ir iš ten su mumis kalba“ – ekspertas įvertino situaciją Rusijoje

Vladimiras Putinas gegužės 9-osios parado metu tęsė Kremliaus propagandos, kurios esmė yra prilyginti dabartinius įvykius, kaip prieš beveik 80 metų pasibaigusio Antrojo pasaulinio karo tęstinumą, skleidimą. Rusijoje valdžią jau 24 metus uzurpavęs buvęs KGB karininkas, prisimindamas „anuos laikus“, akcentavo „dabartinę kovą su neonacizmu“.

12:06 | Nuotraukos atskleidžia: sparčiai senka Rusijos ginklų atsargos, bet Putinas nesiryžta žengti esminio žingsnio

„Šiuo metu Rusija savo karines pastangas daugiausia remia iš atsargų, o ne didelio masto naujų transporto priemonių ir tam tikrų rūšių ginklų gamybos“, – naujausioje savo ataskaitoje rašo JAV Karo studijų instituto analitikai.

Instituto analitikai paminėjo leidinio „Newsweek“ publikaciją, kurioje teigiama, kad palydovinės nuotraukos rodo, jog gerokai sumažėjo Rusijos sandėlių atsargos. Lyginant su lygiu iki karo, jos sumenko beveik 32 proc. – nuo 15 152 2021 m. iki 10 389 2024 m. gegužės mėnesį.

„Maždaug pusė šioje bazėje likusių artilerijos sistemų greičiausiai yra netinkamos naudoti dėl netinkamo saugojimo ir dėl to, kad daugelis jų yra Antrojo pasaulinio karo laikų artilerijos sistemos, nesuderinamos su šiuolaikine amunicija“, – teigiama ataskaitoje.

REKLAMA

ISW paaiškino, kad Rusija remiasi milžiniškomis sovietinių laikų įrangos ir kitos įrangos atsargomis, kad galėtų palaikyti operacijas ir nuostolius Ukrainoje tokiu lygiu, kuris gerokai viršija dabartinio Rusijos gynybos fondo galimybes.

„Rusija tikriausiai stengsis tinkamai aprūpinti savo dalinius materialinėmis priemonėmis ilguoju laikotarpiu neperkeldama Rusijos ekonomikos į karo ekonomiką – nesiims žingsnio, kurio Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas iki šiol stengėsi išvengti“, – pabrėžė amerikiečių analitikai.

11:37 | Rusijos kariuomenė atakavo Nikopolį – du žmonės žuvo, dar du buvo sužeisti

Dnipropetrovsko srities Nikopolio mieste per rusų apšaudymą žuvo vyras ir moteris, dar du vyrai buvo sužeisti.

Tai ketvirtadienį „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Priešo artilerija pražudė 62 metų vyrą ir 65 metų moterį. 39 ir 67 metų vyrai buvo sužeisti. Rusai miestą apšaudė nuo pat ryto", – rašoma pranešime.

S. Lysakas informavo, kad užsidegė privatus namas, dar du buvo apgadinti. Nukentėjo ir penki daugiabučiai gyvenamieji namai. Taip pat buvo pataikyta į parduotuvę, du prekybos paviljonus, ūkinius pastatus, dujotiekį.

REKLAMA

10:51 | Nuo karo pradžios Ukrainoje jau žuvo 546 vaikai, dar 1 330 buvo sužeisti

Nuo Rusijos sukelto plataus masto karo pradžios Ukrainoje jau žuvo 546 vaikai, o dar 1 330 buvo sužeisti. Tai ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Ukrinform“, remdamasi Ukrainos generalinio prokuroro biuro spaudos tarnyba.

„2024 metų gegužės 9 d. ryto duomenimis, Ukrainoje dėl Rusijos plataus masto ginkluotos agresijos nukentėjo daugiau kaip 1 876 vaikai – 546 žuvo ir daugiau kaip 1 330 patyrė įvairaus sunkumo sužeidimus“, – rašoma pranešime.

10:32 | V. Putinas: Rusijos branduolinės pajėgos visada parengtos

Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija nesitaikstys su jokiomis grėsmėmis, o jos strateginės branduolinės pajėgos esą visada parengtos.

„Rusija padarys viską, kad užkirstų kelią pasauliniam susidūrimui, bet kartu neleisime, kad kas nors mums grasintų. Mūsų strateginės pajėgos visada parengtos“, – sakė V. Putinas.

10:16 | Rusų nuostoliai

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 1 300 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų vasario 24 d. iki 2024 metų gegužės 9 d. Rusijos armija Ukrainoje jau neteko apie 478 730 kareivių.

Tai ketvirtadienį pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

Be to, per šį laikotarpį okupantai rusai neteko 7 429 tankų (+11), 14 281 šarvuotosios kovos mašinos (+35), 12 340 artilerijos sistemų (+23), 1 058 reaktyvinių salvinės ugnies sistemų (+1), 793 oro gynybos priemonių (+1), 349 lėktuvų (+0), 325 sraigtasparnių (+0), 9 775 dronų (+47), 2 192 sparnuotųjų raketų (+41), 26 laivų (+0), 1 povandeninio laivo (+0), 16 618 automobilių (+69), 2 027 specialiosios technikos vienetų (+8).

09:49 | Pirmieji kadrai iš „Pergalės parado“ Maskvoje – daugybėje Rusijos regionų jis šiemet uždraustas

Rusija ketvirtadienį mini Sovietų Sąjungos pergalę prieš hitlerinę Vokietiją 1945-aisiais ir Raudonojoje aikštėje surengė tradicinį karinį Pergalės dienos paradą.

Tai – trečiasis toks paradas nuo karo Ukrainoje pradžios. Daugybėje Rusijos regionų pergalės Antrajame pasauliniame kare minėjimo paradai dėl saugumo buvo atšaukti

09:34 | NATO karinio komiteto pirmininkas: „Ukrainai dar ne vėlu laimėti“, tačiau su viena sąlyga

NATO karinio komiteto pirmininkas admirolas Robas Baueris neabejoja, kad nepaisant dalinio Rusijos pajėgų proveržio, Ukraina tebeturi galimybę laimėti karą, jei sulauks pakankamai Vakarų paramos.

„Ukrainai dar ne per vėlu. Rusai padarė pažangą, tačiau ji vis dar gana ribota ir vis dar nėra strateginė“, – interviu Nyderlandų transliuotojui VRT sakė R. Baueris.

Admirolas pabrėžė, kad Vakarų pagalbos trūkumas turi pasekmių Ukrainos fronte.

„Svarbiausia, kad mes ir toliau siunčiame pagalbą. Ir kuo ilgiau tęsiasi karas, tuo sunkiau tai padaryti. Daugelis šalių jau dvejus metus tiekia ginklus ir šaudmenis iš savo atsargų, bet ir jos nėra begalinės“, – aiškino R. Baueris.

Pasak jo, Vakarai gali padaryti du dalykus: dar giliau „iškapstyti“ savo atsargas ir griežčiau reikalauti didinti gynybos pramonės gamybos apimtis.

„Tikriausiai prireiks mažiausiai metų, kad Vakaruose iš tikrųjų padidėtų gamyba. Turėsime įveikti šį laikotarpį, kad Ukraina galėtų pasirengti kitam kontrpuolimui. Tačiau tai nebus lengva“, – užsiminė aukščiausio rango NATO admirolas.

Jis pranešė, kad laikinai okupuotose Ukrainos teritorijose šiuo metu sutelkta apie 450 000 Rusijos karių.

Be to, R. Baueris patarė Vakarų šalių gyventojams pasirūpinti radijo imtuvais, akumuliatoriniais žibintuvėliais ir vandeniu. Jis paaiškino, kad karo atveju kiltų problemų dėl elektros energijos ir vandens tiekimo.

„Tai nereiškia, kad karas prasidės rytoj. Tačiau artimiausius 15 metų bus labai neramu, nes šios tektoninės galios plokštės pasaulyje pasislenka. Manau, kad svarbu, jog žmonės pradėtų suprasti, kad tai nėra išgalvotas spektaklis“, – pridūrė admirolas.  

08:50 | Rusijos Krasnodaro krašte dega naftos bazė, pranešama apie dronų ataką

Gegužės 9-osios naktį keli bepiločiai orlaiviai atakavo naftos bazę Rusijos Krasnodaro krašto Jurovkos gyvenvietėje.

Tai „Telegram“ kanale pranešė BBC rusų tarnyba, kuria remiasi „Ukrinform“.

„Buvo nuslopinti maždaug šeši dronai, tačiau keli nukrito naftos bazės teritorijoje. Dėl to kilo gaisras – buvo apgadinti keli rezervuarai“, – sakoma pranešime, kuriame remiamasi Krasnodaro krašto operatyviniu štabu.

Pažymima, kad gaisrą gesina 62 ugniagesiai ir 20 technikos vienetų.

08:11 | Gubernatorius: per ukrainiečių išpuolį Rusijos Belgorode sužeisti 8 žmonės

Vakariniame Rusijos mieste Belgorode ir jo apylinkėse per naktinį ukrainiečių išpuolį buvo sužeisti mažiausiai aštuoni žmonės, ketvirtadienį pranešė regiono gubernatorius Viačeslavas Gladkovas.

„Belgorodo miestą ir Belgorodo rajoną iš oro atakavo Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Tiesiogiai pataikyta į gyvenamuosius daugiabučius ir automobilius“, – platformoje „Telegram“ teigė V. Gladkovas.

„Pirminiais duomenimis, sužeisti aštuoni žmonės: septyni suaugusieji ir vienas vaikas“, – rašė jis.

Jis pridūrė, kad penki žmonės su šautinėmis žaizdomis, įskaitant 11 metų mergaitę, sužeistą į koją, buvo nugabenti į ligoninę, o kitiems trims nukentėjusiesiems buvo suteikta pagalba įvykio vietoje.

Belgorode per ataką buvo apgadinta 19 daugiabučių namų, vienas privatus gyvenamasis namas ir 37 automobiliai, sakė V. Gladkovas. Netoliese esančioje Dubovojėje buvo apgadinti keturi namai ir trys automobiliai.

07:42 | Ukrainos oro pajėgos skelbia sunaikinusios 17 rusų dronų

Ukrainos oro pajėgos ketvirtadienį paskelbė, kad praėjusią naktį sunaikino 17 rusų dronų. 

Jų pranešime socialiniame tinkle „Telegram“ sakoma, kad rusai Ukrainą naktį atakavo 20 atakos dronų „Shahed-131/136“, paleistų iš okupuoto Krymo.

Ukrainiečiai numušė 17 dronų virš Odesos srities.

07:00 | Rusijos agentų fiasko: jau mažiausiai 12 kartų bandė kėsintis į Zelenskio gyvybę

Ukrainos vadovas Volodymyras Zelenskis jau sužlugdė „daugiau nei tuziną“ pasikėsinimų jį nužudyti. Paaiškėjo, kad prezidentas vėl vos išvengė mirties. Ukrainos kontržvalgybos tyrėjai antradienį pranešė, kad išardė Rusijos sąmokslą nužudyti prezidentą kartu su kitais aukštais politiniais ir kariniais veikėjais.

Dauguma normalių Lietuvos žmonių tiki Ukrainos pergale, mes nepasiduosime. Kartu su NATO privalome veikti staigiai ir ryžtingai.
O kodel tu taip Karbauskio nekenti?Del to,kad jis ne zydas?Nes lietuviams tai nera uz ka jo nekesti,per 4 metus jis nekazka suspejo Lietuvai blogo padaryti,su konvervatoriniu isgamu pridarytais nusikaltimais net nera ko lyginti.
Ka tik buvo straipnis kad rasieja atstatė savo ginklu arsenalą iki prieškarinio lygio.

Klausimas - kokius narkotikus zurnaliugos vartoja?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų