• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusija ketvirtadienį mini Sovietų Sąjungos pergalę prieš hitlerinę Vokietiją 1945-aisiais ir Raudonojoje aikštėje surengė tradicinį karinį Pergalės dienos paradą.

29

Rusija ketvirtadienį mini Sovietų Sąjungos pergalę prieš hitlerinę Vokietiją 1945-aisiais ir Raudonojoje aikštėje surengė tradicinį karinį Pergalės dienos paradą.

REKLAMA

Tai – trečiasis toks paradas nuo karo Ukrainoje pradžios. Daugybėje Rusijos regionų pergalės Antrajame pasauliniame kare minėjimo paradai dėl saugumo buvo atšaukti

Savo renginius atšaukė Belgorodo, Briansko, Pskovo, Riazanės, Kursko ir Saratovo regionai, nors ne visi jie yra netoli Ukrainos.

Pergalės dienos renginių taip pat atsisakyta okupuotuose Ukrainos regionuose, įskaitant Zaporižią ir Sevastopolį Kryme, dėl „saugumo priežasčių“.

Putino kalba

Gegužės 9 dienos kalboje Kremliaus vadovas įprastai šlovina savo karius ir kariuomenės veteranus, taip pat demonstruoja Rusijos karinę techniką žiūrovams, kurie, kaip jis tikisi, stebės šią ceremoniją iš viso pasaulio.

REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo kalboje Raudonojoje aikštėje imsis teisinti invaziją į kaimyninę šalį.

Raudonojoje aikštėje vykstančiame parade dalyvauja Rusijos karinė technika, įskaitant modernias raketas ir oro gynybos sistemas, taip pat tūkstančiai kariškių paradinėmis uniformomis.

REKLAMA

Remiantis žiniasklaidos pranešimais, parade, be kita ko, dalyvaus kariai, kurie pastaraisiais mėnesiais kariavo Ukrainoje. Taip pat buvo paskelbta apie aviacijos šou, nors jis jau porą metų iš eilės neįvyksta „dėl blogo oro“.

Vakarų šalys paradą ignoruoja

Kaip ir ankstesniais metais, parade ir didžiulėje ginkluotės parodoje nedalyvauja Vakarų valstybių vadovai ir premjerai.

Kremlius yra sakęs, kad greta V. Putino turėtų sėdėti buvusių sovietinių respublikų Baltarusijos, Kazachstano, Kirgizijos, Tadžikistano ir Turkmėnistano, taip pat Kubos, Laoso ir Bisau Gvinėjos vadovai.  

REKLAMA
REKLAMA

Įspėjimas iš VSD: Lietuvoje galimos provokacijos

Pastaruoju metu su Kremliaus režimu susiję subjektai prieš Lietuvą ir kitas Baltijos valstybes aktyviai vykdo psichologines-informacines operacijas, kurios apima ir kinetinius veiksmus, kai tikslingai daromi įvairaus pobūdžio teisės aktų pažeidimai.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) atkreipia dėmesį, kad šios operacijos pasižymi agresyvumu, siekiant paveikti visuomenes, jas įbauginti, kelti paniką ir trikdyti valstybės institucijų darbą, rašoma departamento pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pažymėtina, kad informacinių-psichologinių atakų kampanijos įprastai remiasi įvykiais, kurie tuo metu yra aktualūs atakuojamose šalyse, o naratyvams kurti naudojamos visuomenei svarbios temos ir reikšmingos istorinės datos.

Pernai antisovietiniam pasipriešinimui atminti skirti paminklai Baltijos šalyse tikslingai išniekinti gegužės 9 d. išvakarėse, kai Rusijoje švenčiama vadinamoji „pergalės diena“.

„Žvalgybos vertinimu, artimiausioje perspektyvoje panašaus pobūdžio išpuolių ar provokacijų tikimybė prieš įvairius objektus Lietuvoje išlieka padidėjusi. VSD dar kartą atkreipia dėmesį, kad priešiškos tarnybos siekia įvairiais būdais verbuoti Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojus, kuriuos vėliau galėtų išnaudoti tokioms provokacijoms ar išpuoliams vykdyti“, – nurodo VSD.

REKLAMA

Anot departamento, vis dažniau tam pasitelkiami socialiniai tinklai, kuriuose nuolat atsiranda skelbimai, skelbiantys, kad ieškoma asmenų, sutiksiančių už tam tikrą mokestį šnipinėti, pavyzdžiui, fotografuoti strateginės svarbos infrastruktūrą ar karinius objektus ir rinkti duomenis apie asmenis, vykdyti sabotažo ar vandalizmo aktus.

Socialiniuose tinkluose pamačius skelbimus, kuriuose siūlomas finansinis atlygis už vandalizmo aktų ir kitų teisės aktų pažeidimų vykdymą Lietuvoje, raginame nedelsiant apie tai pranešti VSD.

S prazdninkom tovarysciai
S prazdninkom tovarysciai
Japonija ir Vokietija, sugriatos iki pamatu 1945 m., per 78 metus, sukure ekonomini stebukla.
Uztat rusija, 78 kartus atsvente Dien pobiedy

gyvų veteranų beveik nėra o likusiems dovanų šiandien duos kruopų
karo metais, vakarai investavo geriausias metalo rūšis į žemės ūkio techniką, nes suprato, kad žmones reikia maitinti, sovietai (rusai) geriausią metalą lydė į karinę techniką, nes žmonės niekada nebuvo svarbu. viskas paprasta su visomis pasekmėmis. ir nesakykit, kad dabar kitaip. jei ne vokiečių ūkininkai dirbantys milijonus hektarų rusijos išnuomotų žemių, jie ir šiandien nieko neužsiaugintų .
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų