• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad vienas iš kadyroviečių vadų Anzoras Bisajevas buvo vienas iš dalyvių, vykdant teroro aktą prieš civilius gyventojus Kyjivo srityje, įskaitant nepilnamečius, rašo NEXTA.

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad vienas iš kadyroviečių vadų Anzoras Bisajevas buvo vienas iš dalyvių, vykdant teroro aktą prieš civilius gyventojus Kyjivo srityje, įskaitant nepilnamečius, rašo NEXTA.

REKLAMA

Teigiama, kad kadyroviečiai pagrobė nepilnametį berniuką ir jį kankino tam, kad išgautų norimą informaciją.

TATENA vadovas perspėja, kad Zaporižios AE išmušė „rimta valanda“

 Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovas Rafaelis Grossi (Rafaelis Grosis) per ketvirtadienį vykusį neeilinį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį pareiškė, kad jo inspektoriams turi būti kuo greičiau leista apžiūrėti Ukrainos Zaporižios atominę elektrinę ir kad kovos šalia šio objekto sukėlė rimtą krizę.

REKLAMA
REKLAMA

„Išmušė rimta valanda, ir TATENA privalo būti leista surengti misiją į Zaporižios (AE) kaip galima greičiau“, – vaizdo ryšiu sakė jis.

REKLAMA

Ukrainoje vyksta karas nuo vasario pabaigos, kai Rusija įsiveržė į savo provakarietišką kaimynę.

Tarptautinė bendruomenė ragina skubiai nutraukti kovas aplink Zaporižios atominę elektrinę, kuri yra didžiausia Europoje.

Vašingtonas ketvirtadienį pareiškė, kad remia JT ir kitų šalių raginimus aplink elektrinę nustatyti demilitarizuotą zoną.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja ginklų kontrolei ir tarptautiniam saugumui Bonnie Jenkins (Boni Dženkins) pritarė TATENA misijos Ukrainoje idėjai.

REKLAMA
REKLAMA

„Su šiuo vizitu nebegalima ilgiau delsti“, – sakė ji JT Saugumo Tarybai ir pridūrė, kad vienintelis būdas užtikrinti branduolinį saugumą būtų, jei Maskva nutrauktų karą.

„Jungtinės Valstijos ragina Rusijos Federaciją nedelsiant išvesti savo pajėgas iš Ukrainos teritorijos“, – sakė D. Jenkins.

„Tai leistų Ukrainai atkurti nepriekaištingą saugą, saugumą ir apsaugos priemones, kurias ji dešimtmečius palaikė šiame objekte“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Rusijos ambasadorius prie JT Vasilijus Nebenzia kaltę dėl smurto Zaporižios AE apylinkėse vertė Ukrainos pajėgoms.

„Raginame valstybes, kurios remia Kyjivo režimą, kontroliuoti savo įgaliotinius ir priversti juos nedelsiant ir visiems laikams nutraukti išpuolius prieš Zaporižios atominę elektrinę, kad būtų užtikrintos saugios sąlygos TATENA misijos vykdymui“, – sakė V. Nebenzia Saugumo Tarybai.

„Tai vienintelis būdas užkirsti kelią didelei radioaktyvinei katastrofai Europos žemyne, kurios pavojus dabar yra kaip niekada realus, – pridūrė jis. – Jei Ukrainos ginkluotųjų pajėgų atakos tęsis, tai gali įvykti bet kuriuo metu.“

REKLAMA

Pastarosiomis savaitėmis Zaporižios AE, kurią nuo pirmųjų karo dienų yra užėmusi Rusijos kariuomenė, vėl atsidūrė kovų centre. Antradienio naktį rusams sudavus smūgių netoli elektrinės žuvo mažiausiai 14 žmonių.

Rusija ir Ukraina kaltina viena kitą dėl apšaudymų jėgainės apylinkėse.

Rusija – nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė, turinti veto teisę, – paragino surengti nepaprastąjį posėdį dėl krizės komplekse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų