„Rusijos žiauri ir nežmoniška taktika mūšio lauke kelia pasibjaurėjimą, todėl panaudosiu visą turimą galių arsenalą kovai su piktavališka Rusijos veikla“, – paskelbdamas apie naujausias sankcijas Maskvai nurodė užsienio reikalų sekretorius Davidas Lammy.
JK ir Jungtinės Valstijos yra apkaltinusios Rusiją, kad ši, pažeisdama Cheminių ginklų konvenciją (CWC), prieš Ukrainos karius panaudojo nuodingą medžiagą chlorpikriną.
Britų užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad įvedė sankcijas I. Kirilovui ir Rusijos kariuomenės radiologinės, cheminės ir biologinės gynybos daliniui „už pagalbą diegiant šiuos barbariškus ginklus“.
Ji taip pat skyrė sankcijas dviem Rusijos gynybos ministerijos laboratorijoms „už paramą kuriant ir dislokuojant“ chemines medžiagas fronto linijoje.
„JK neliks nuošalyje, kai Putinas ir jo mafijos valstybė grubiai pažeidžia tarptautinę teisę, įskaitant Cheminių ginklų konvenciją“, - sakė D. Lammy.
Chlorpikrinas yra aštraus kvapo skystis, kuris sukelia dusimą ir buvo plačiai naudojamas Pirmojo pasaulinio karo metais kaip ašarinės dujos.
JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras nurodo, kad medžiaga gali pažeisti plaučius, labai dirginti odą, akis ir kvėpavimo takus.
OPCW jį naudoti draudžia.
Rusija teigia nebeturinti cheminių ginklų arsenalo, tačiau šalis patiria spaudimą didinti skaidrumą dėl įtariamo toksinių ginklų naudojimo.
Gegužę OPCW pareiškė, kad iki šiol gauta informacija apie įtariamą chlorpikrino naudojimą Ukrainoje yra nepakankamai pagrįsta.
Kremlius šiuos kaltinimus apskritai pavadino nepagrįstais ir nemotyvuotais.
Birželį Ukraina apkaltino Rusiją, kad ji vis dažniau atakuoja fronto liniją naudodama uždraustas pavojingas chemines medžiagas, o praėjusį mėnesį užregistravo daugiau kaip 700 jų naudojimo atvejų.
Maskva pasirašė ir ratifikavo CWC, kuri draudžia cheminių ginklų gamybą ir naudojimą.
Sankcijomis I. Kirilovui įšaldytas turtas ir uždrausta atvykti į JK. Jomis taip pat įšaldomas subjektų, kuriems taikomos sankcijos, turtas.
JK išliko viena didžiausių Ukrainos rėmėjų kare prieš Rusijos plataus masto invaziją ir įsipareigojo kasmet skirti 3 mlrd. svarų sterlingų (3,57 mlrd. eurų) karinės pagalbos tol, kol reikės.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!