sankcijos

Sankcijos – tai priemonės, kurias taiko valstybės ar tarptautinės organizacijos siekdamos paveikti kitų šalių ar subjektų elgesį be karinės jėgos panaudojimo. Jos gali būti ekonominės, politinės, prekybinės ar finansinės ir dažniausiai taikomos kaip atsakas į tarptautinės teisės pažeidimus, žmogaus teisių įvairiose šalyse pažeidinėjimą arba siekiant užkirsti kelią agresyviems veiksmams ir skatinti taiką bei stabilumą.

Rusai giriasi „atnaujinę“ automobilių „Volga“ gamybą: kaip 2 vandens lašai su kiniškais

Rusai mėgsta girtis jų pagamintas, sukurtas vienas ar kitas dalykas „neturi analogų pasaulyje“. Tačiau tai vargiai pasakytina apie naujus automobilius „Volga“, kurie Sovietų Sąjungoje buvo laikomi prestižiniais. Antradienį rusų žiniasklaida skelbia, kad po dvejų metų nesėkmingų bandymų GAZ automobilių gamykla Žemutiniame Naugarde, kuris yra keli šimtai kilometrų į Rytus nuo Maskvos, atnaujina „Volgos“ gamybą.
2024-05-21

Rusijoje vis dar veikia europietiški bankai: štai, iš kokių jie šalių

Didieji Europos bankai, nepaisant pažadų pasitraukti, toliau tebedirba Rusijoje ir pernai Kremliui sumokėjo beveik milijardą eurų mokesčių. Jų pelnai Rusijoje dar įspūdingesni – viršija 3 milijardus eurų. Ir nors šių bankų veiklos pernykščiai rezultatai Rusijoje prastesni, pelnas yra trigubai didesnis buvusį prieš Rusijos plataus masto įsiveržimą į Ukrainą.  Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
2024-05-11

Už prekių įsigijimą iš sankcionuojamų Rusijos įmonių Lietuvos bendrovė nubausta beveik 330 tūkst. eurų bauda

Lietuvos muitinė paskyrė 329 tūkst. 944 eurų dydžio baudą Lietuvos įmonei, įsigijusiai prekes iš Rusijos įmonių, kurioms taikomos tarptautinės sankcijos.  Įmonei antradienį buvo surašytas tarptautinių sankcijų pažeidimų protokolas. Lietuvos muitinė informuoja, kad pagal tarptautinių sankcijų įstatymo nuostatas tokia poveikio priemonė pritaikyta pirmą kartą.

Vilniuje – penkių šalių muitinių susitarimas dėl vienodo sankcijų Rusijai įgyvendinimo

Vilniuje Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Suomijos muitinių vadovai ketvirtadienį pasirašys susitarimą dėl vienodų kontrolės priemonių taikymo, įgyvendinant Europos Sąjungos (ES) sankcijas Rusijai ir Baltarusijai.  „Lietuvos Muitinė siekia, kad vienodos ir griežtos priemonės dėl sankcijų įgyvendinimo būtų taikomos visose Europos Sąjungos valstybėse.
Aktualijos 2024-05-09

Maskva niršta dėl to, kam pritarė ir Lietuva: nepatiko, ką ES žada daryti su rusų pinigais

Europa ketina palūkanas, kurios susikaupė įšaldžius rusų milijardus, konfiskuoti ir perduoti Ukrainai. Būtent dėl to Rusijos propagandistai griebiasi naujų grasinimų. Po to, kai 2022 m. vasarį Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą, ES ir kitose valstybėse buvo įšaldyti šimtų milijardų JAV dolerių vertės Rusijos centrinio banko turto.
2024-05-08

Seimo nariai kreipėsi į prekybos tinklus: prašo žymėti į Rusiją eksportuojančių bendrovių prekes

Grupė Seimo narių kreipėsi prekybos tinklus, prašydami žymėti į Rusiją eksportuojančių bendrovių prekes. „Lietuvos visuomenė turi teisę žinoti, kokia produkcija toliau eksportuojama į Rusiją. Žymint produkciją, prekybos tinklai informuotų vartotoją ir taip leistų pačiam spręsti, kokią produkciją įsigyti“, – pranešime spaudai sako viena iš kreipimosi iniciatorių, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė.
2024-04-26

JAV, Kanada ir JK įveda naujas sankcijas Iranui

Reaguodamos į Irano ataką prieš Izraelį, JAV, Kanada ir Jungtinė Karalystė (JK) ketvirtadienį įvedė naujas sankcijas Teheranui. Kaip pranešama, priemonės visų pirma nukreiptos į prekybą dronais ir jų gamybą. Per Irano išpuolį prieš Izraelį buvo panaudota daugiau nei 300 dronų ir raketų. Izraelio oro gynyba ir sąjungininkų pajėgos perėmė beveik visus taikinius.
2024-04-26

Parlamentarai svarstys senų sankcijų pratęsimą ir naujų įvedimą rusams ir baltarusiams

Parlamentarai antradienį svarstys senų nacionalinių sankcijų pratęsimą ir papildomų įvedimą Baltarusijos bei Rusijos piliečiams, tarp naujų siūlymų – kelionių ribojimai, draudimai importuoti žemės ūkio produktus. Vyriausybė siūlo dar metams pratęsti ribojamąsias priemones rusams ir baltarusiams, nes 2022 metų vasario 24 dieną Rusijos pradėtas karas prieš Ukrainą tęsiasi, priežastys, dėl kurių pernai buvo priimtas šis įstatymas, nėra išnykusios.
Aktualijos 2024-04-23

Pavojinga prognozė: Rusijai šiemet piešiamas spartesnis nei Europos ekonomikos augimas

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) prognozuoja, kad Rusijos ekonomika šiais metais augs sparčiau nei visų išsivysčiusių pasaulio šalių ekonomika. TVF teigia, jog Rusijos ekonomika gali padidėti 3,2 proc. TVF skelbia, kad prie tokio spartaus augimo prisidėjo stabilus naftos eksportas ir didelės vyriausybės išlaidos.
2024-04-23
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų