jk

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „jk“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „jk“.

JK sukrėtusioje triguboje žmogžudystėje – policijos žinia: besislapstęs įtariamas žudikas sugautas

Jungtinėje Karalystėje buvo nužudytos trys moterys, praneša BBC.  Skelbiama, kad nužudytos buvo BBC žurnalisto, lenktynių apžvalgininko Johno Hunto žmona ir dvi dukros.  Policija skelbė pabėgusio įtariamo žudiko paiešką. Trečiadienio vakarą Jungtinės Karalystės pareigūnai pranešė, kad įtariamasis sugautas. Mirė mama ir dvi dukros Pranešama, kad 61 metų Carol Hunt, 28-erių Hannah Hunt ir 25-erių Luise Hunt buvo rastos sunkiai sužeistos ir mirė įvykio vietoje.
2024-07-10

Starmeris leido suprasti, kad Ukraina gali naudoti JK tiekiamas raketas smogti Rusijai

Trečiadienį Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Keiras Starmeris leido suprasti, kad Ukraina gali naudoti Jungtinės Karalystės tiekiamas ilgojo nuotolio raketas smogti į karinius taikinius Rusijoje. Skrisdamas į Vašingtoną dalyvauti NATO 75-mečio viršūnių susitikime, K. Starmeris žurnalistams sakė, kad sprendimus, kaip panaudoti britų tiekiamas raketas „Storm Shadow“, priima Ukrainos ginkluotosios pajėgos.
2024-07-10

Naujasis Jungtinės Karalystės premjeras: Ukraina gali britiškomis raketomis smogti taikiniams Rusijoje

Naujasis Jungtinės Karalystės premjeras Keiras Starmeris leido suprasti, kad su rusų invazija kovojanti Ukraina gali naudoti britiškas raketas „Storm Shadow“ smogti taikiniams Rusijos teritorijoje. Apie tai trečiadienį praneša agentūra „Bloomberg“. Britų premjeras sakė, kad Ukraina turi pati spręsti, kaip panaudoti JK atsiųstas raketas, bet pabrėžė kad būtina naudoti jas tik gynybiniais tikslais ir kad turi būti laikomasi tarptautinės humanitarinės teisės.
2024-07-10

Naujasis JK premjeras Starmeris surengė derybas su Šiaurės Airijos lyderiais

Naujasis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Keiras Starmeris pirmadienį apsilankė Šiaurės Airijoje, abiem pusėms puoselėjant dideles viltis, kad po kelerius metus trukusios „Brexito“ sumaišties santykiai pagerės. K. Starmeris premjeru tapo penktadienį, Leiboristų partijai laimėjus visuotinius rinkimus.
2024-07-08

Naujasis Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius pažadėjo naują paramą Ukrainai

Naujasis Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Johnas Healey sekmadienį apsilankęs Pietų Ukrainoje esančioje Odesoje pažadėjo pristatyti Ukrainai daugiau artilerijos pabūklų, šaudmenų ir raketų, pabrėždamas nuolatinę Londono paramą Kyjivui. J. Healey, penktadienį naujojo JK premjero Keiro Starmerio paskirtas gynybos sekretoriumi, per savo pirmąją tarptautinę kelionę lankėsi Ukrainos uostamiestyje, kuris dažnai tampa Rusijos raketų ir dronų smūgių taikiniu.
2024-07-08

Naujasis JK premjeras Bidenui ir Zelenskiui pažadėjo tvirtą britų paramą Ukrainai

Naujasis Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Keiras Starmeris penktadienį Jungtinių Valstijų prezidentui Joe Bidenui pareiškė, kad JK parama Ukrainai kare su Rusija yra nepajudinama. Tokius žodžius iš naujojo premjero išgirdo ir ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.
2024-07-06

Ekspertai: po pergalės JK rinkimuose leiboristų laukia daug iššūkių parlamente

Leiboristų, kurie Jungtinės Karalystės visuotiniuose rinkimuose užsitikrino tvirtą daugumą parlamente, laukia daug iššūkių, sako ekspertai. Prieš balsavimą konservatoriai perspėjo rinkėjus neįteikti Leiboristų partijos lyderiui Keirui Starmeriui (Kirui Starmeriui) „tuščio čekio“ su „superdauguma“. Tačiau rinkėjai jų nepaklausė ir nusprendė, kad naujuoju ministru pirmininku turi tapti K. Starmeris, kuris turės daugiau nei 170 balsų daugumą. „Pagrindinis privalumas – aiškumas.
2024-07-05

Leiboristų pergalė JK rinkimuose žada didesnę sinergiją tarp vyriausybės ir karaliaus

Karalius Charlesas III rodė nedaug simpatijos tuometinei Konservatorių partijos vadovei, Jungtinės Karalystės ministrei pirmininkei Liz Truss, kai jie susitiko jos neilgo premjeravimo metu 2022 metų spalį ištardamas jai: „Vėl sugrįžote? Vaje, vaje. Na ką gi.“ L. Truss atsistatydino po aštuonių dienų nuo to susitikimo, praėjus vos septynioms Charleso III valdymo savaitėms, jos radikaliems mokesčių mažinimo pasiūlymams išgąsdinus finansų rinkas.
2024-07-05

Vienas Dauning Stryto 10 gyventojas nesikeis

Po triuškinančio pralaimėjimo britų parlamento rinkimuose ligšiolinis premjeras Rishis Sunakas buvo priverstas palikti oficialią vyriausybės vadovo rezidenciją Dauningo gatvėje 10. Tačiau vienas gyventojas liks čia ir toliau. Tai katinas Larry‘is – „vyriausiasis rezidencijos peliautojas“. Gyvūnas jau 13,5 metų gyvena Dauning Stryte ir yra laikomas slaptuoju rezidencijos valdovu. Keiras Starmeris bus šeštasis ministras pirmininkas, kuriam teks bičiuliautis su Larry‘iu.
2024-07-05

Starmeris paskirstė keletą svarbiausių postų savo vyriausybėje

Naujasis Jungtinės Karalystės premjeras leiboristas Keiras Starmeris penktadienį paskirstė keletą svarbiausių postų savo vyriausybėje. Užsienio reikalų sekretoriumi paskirtas 51-erių įstatymų leidėjas Davidas Lammy, keičiantis konservatorių premjero Rishi Sunako vyriausybėje dirbusį diplomatijos vadovą Davidą Cameroną . Vidaus reikalų ministerijai vadovaus 55 metų parlamentarė Yvette Cooper. Iki šiol šias pareigas ėjo Jamesas Cleverly.
2024-07-05
REKLAMA
REKLAMA

Buvusi britų premjerė Liz Truss prarado parlamento mandatą

Buvusi britų premjerė Liz Truss prarado vietą žemuosiuose parlamento rūmuose. 48-erių politikę jos rinkimų apygardoje įveikė Leiboristų partijos kandidatas. Konservatorė L. Truss įėjo į istoriją kaip trumpiausiai pareigas ėjusi JK premjerė. Ji Dauning Stryto 10 raktus turėjo tik 49 dienas, kai 2022-aisiais poste pakeitė Borisą Johnsoną. L. Truss  buvo priversta trauktis, kai jos pareiškimas apie mokesčių mažinimą sukėlė krizę finansų rinkose.
2024-07-05

Karolis III oficialiai paskyrė Keirą Starmerį naujuoju JK premjeru

Jungtinės Karalystės karalius Charlesas III (Karolis III) penktadienį oficialiai paskyrė leiboristų lyderį Keirą Starmerį naujuoju šalies ministru pirmininku. Bakingamo rūmų išplatintoje nuotraukoje matyti, kaip monarchas spaudžia ranką K. Starmeriui, kurio partija išvakarėse iškovojo triuškinamą pergalę rinkimuose. Anksčiau penktadienį karalius priėmė konservatorių lyderio Rishi Sunako atsistatydinimą.
2024-07-05

„Revolut“ grupės pelnas pernai augo 60 kartų, pajamos – 1,9 karto

Visame pasaulyje veikianti ir Lietuvoje banko licenciją turinti Jungtinės Karalystės finansinių paslaugų grupė „Revolut“ pernai uždirbo 344,1 mln. eurų grynojo konsoliduoto pelno – 60 kartų daugiau nei 2022 metais (5,8 mln. eurų), jos pajamos augo 1,9 karto iki 2,1 mlrd. eurų (1,1 mlrd. eurų), antradienį pranešė „Revolut“. „Nesiliaujame dirbti siekdami gauti banko licenciją Jungtinėje Karalystėje bei teikti paslaugas naujose rinkose ir naujiems klientams visame pasaulyje.
2024-07-02

Japonijos imperatorius ir imperatorienė atvyko trijų dienų valstybinio vizito į Jungtinę Karalystę

Japonijos imperatorius Naruhito ir imperatorienė Masako šeštadienį atvyko į Jungtinę Karalystę trijų dienų valstybinio vizito, kurį surengė karalius Karolis III. Londono Stanstedo oro uoste nusileido specialusis lėktuvas iš Japonijos. Imperatoriškajai porai sekmadienį ir pirmadienį bus surengti privatūs susitikimai, o antradienį prasidės oficiali programa. Svarbiausias renginys bus valstybinis banketas imperatoriaus ir imperatorienės garbei Bakingamo rūmuose.
2024-06-22

Spalio mėnesį pasirodys Boriso Johnsono „nevaržomi“ memuarai

Spalio mėnesį pasirodys buvusio Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono memuarai, pranešė leidykla „HarperCollins“. Leidykla teigė, kad knyga, pavadinta „Nevaržomas“ („Unleashed“), bus „sąžininga, laisva ir giliai atskleidžianti“ laikotarpį, kai B. Johnsonas buvo Londono meras ir ministras pirmininkas. Knyga turėtų pasirodyti spalio 10 dieną.
2024-06-20

„Brexito“ šalininkas Nigelas Farage'as sako dalyvausiantis JK rinkimuose

Vienas pagrindinių „Brexito“ vėliavnešių Nigelas Farage'as pirmadienį pareiškė, kad kitą mėnesį vyksiančiuose Jungtinės Karalystės visuotiniuose rinkimuose dalyvaus kaip antiimigracinę politiką palaikančios „Reformuokime JK“ (Reform UK) partijos kandidatas. Iš pradžių jis teigė, kad nedalyvaus rinkimuose. „Aš persigalvojau [...]. Ketinu kandidatuoti“, – spaudos konferencijoje sakė 60-metis N. Farage'as.
2024-06-03

JK naujų automobilių rinka augo 21-ą mėnesį iš eilės

Naujų lengvųjų automobilių pardavimai Jungtinėje Karalystėje praėjusį mėnesį, palyginti su pernai balandžiu, padidėjo 1 proc. iki 134,3 tūkstančio. Rinkos metinis augimas užfiksuotas 21-ą mėnesį iš eilės, pažymi duomenis pateikusi JK Automobilių gamintojų ir prekybos atstovų organizacija (SMMT). Elektromobilių pardavimai balandį per metus ūgtelėjo 10,7 proc. iki 22,7 tūkst., o jiems tenkanti visos rinkos dalis – iki 16,9 procento. Paprastų hibridinių automobilių paklausa augo 16,7 proc.
2024-05-28

JK gynybos sekretorius teigia, kad žvalgyba turi įrodymų apie Kinijos letalinę pagalbą Rusijai

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Grantas Shappsas trečiadienį apkaltino Kiniją, kad ši teikia arba rengiasi teikti Rusijai letalinę pagalbą, kurią Maskva galėtų panaudoti kare prieš Ukrainą, teigia „Reuters“. G. Shappsas Londone vykusioje konferencijoje sakė, kad JAV irJK gynybos žvalgyba turi įrodymų, jog „letalinė pagalba dabar plūsta arba tuoj plūstels iš Kinijos į Rusiją ir paskui į Ukrainą, manau, kad tai reikšminga įvykių raida“. G. Shappsas nepateikė įrodymų, pagrindžiančių jo t...
2024-05-22

Dešimtmečius trukęs skandalas: JK slėptas pacientų gydymas užkrėstu krauju – tūkstančiai mirė

Dešimtmečius Jungtinėje Karalystėje trukęs skandalas, kai tūkstančiai žmonių mirė po gydymo užkrėstu krauju, buvo nuslėptas ir didžiąja dalimi tokių padarinių buvo galima išvengti, teigiama pirmadienį paskelbtoje ataskaitoje. Tyrimo išvadose teigiama, kad nuo XX amžiaus 8-ojo dešimtmečio iki 10-ojo dešimtmečio pradžios dėl užteršto kraujo virusais, tokiais kaip ŽIV ir hepatitas, užsikrėtė daugiau kaip 30 tūkst. žmonių. Daugiau nei 3 tūkst. iš jų mirė.
2024-05-20

Per įsilaužimą į sistemas prieita prie JK kariuomenės narių asmeninių duomenų

Per reikšmingą įsilaužimą į sistemas buvo prieita prie Jungtinės Karalystės ginkluotųjų pajėgų narių asmeninių duomenų, antradienį pranešė britų transliuotojas BBC. Kiek vėliau tai patvirtino vienas ministras. Tarnaujančių karių, kurių asmeninė informacija galėjo būti pavogta, skaičius nežinomas. Per įsilaužimą taikytasi į Gynybos ministerijos naudojamą algalapių sistemą, kurioje yra esamų ir kai kurių buvusių ginkluotųjų pajėgų narių vardai ir bankų sąskaitų detalės.
2024-05-07

JK: Įkalintam Kremliaus kritikui Kara-Murzai reikia skubios medicininės pagalbos

Jungtinė Karalystė trečiadienį paragino Rusiją paleisti įkalintą Kremliaus kritiką Vladimirą Kara-Murzą, kuriam, anot britų, reikia skubios medicininės pagalbos. V. Kara-Murza, vienas žymiausių prezidento Vladimiro Putino oponentų, praėjusiais metais buvo nuteistas kalėti 25 metus. Tai ilgiausia žinoma bausmė Rusijos disidentui pastaruoju metu.
2024-05-02

Iranas dėl paramos Izraeliui įvedė sankcijų JAV ir JK

Iranas ketvirtadienį paskelbė sankcijas keliems Amerikos ir Didžiosios Britanijos fiziniams ir juridiniams asmenims dėl paramos Izraeliui šio kare prieš Palestinos teroristinę grupuotę „Hamas“. Islamo Respublika – nesutaikstoma Izraelio priešė šiame regione – baudžiamąsias priemones pristatė savo užsienio reikalų ministerijos pranešime spaudai.
2024-05-02

Pagal „Brexit“ sąlygas pradedant taikyti maisto iš Europos kontrolės priemones, ekspertai prognozuoja, kad kils chaosas

Prieš daugiau nei trejus metus iš ES pasitraukusi JK po keleto atidėliojimų nuo antradienio pradeda tikrinti iš šalių bloko įvežamas gyvulinės ir augalinės kilmės prekes, naujienų agentūrai „dpa“ patvirtino JK aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamentas (DEFRA). Be to, maisto importuotojai privalės sumokėti „bendro vartojimo mokestį“, kurio dydis vienai tam tikrų produktų, tokių, kaip dešros, sūris ir jogurtas bei skintos gėlės, partijai sieks iki 145 svarų (182 JAV dolerių). Ekspertai ir ...
2024-04-30

Jungtinėje Karalystėje veiklą pradėjo „Avia Solutions Group“ oro linijų bendrovė

Jungtinės Karalystės Civilinės aviacijos administracija suteikė oro operatoriaus sertifikatą naujai oro linijų bendrovei „Ascend Airways“, priklausančiai „Avia Solutions Group“ įmonių grupei. Kaip nurodoma pranešime žiniasklaidai, minėto sertifikato suteikimas atveria galimybes ACMI ir užsakomųjų skrydžių rinkoje Jungtinėje Karalystėje ir už jos ribų. Oro linijų bendrovė skrydžius vykdys Boeing 737 MAX 8 ir 737-800 tipo orlaiviais.
2024-04-17

Jungtinėje Karalystėje netyčia išskirta 21-erius metus susituokusi pora

Jungtinėje Karalystėje per klaidą buvo išskirta 21-erius metus santuokoje gyvenusi pora, rašo „The Guardian“. Anot leidinio, įvyko žmogiškoji klaida. Išskyrė netyčia Klaidą padarė Londono firmos „Vardags“ teisininkai. Jie dirbo su internetine svetaine ir ten per klaidą paspaudė ne tą mygtuką bei pateikė parašką dėl ne tos poros skyrybų. Teisininkai savo klaidą suprato po dviejų dienų ir kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą, prašydami panaikinti galutinę nutartį dėl santuokos nutraukimo.
2024-04-15

JAV ir JK išplėtė draudimą importuoti rusiškus metalus

Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė penktadienį ėmėsi bendrų veiksmų ir išplėtė rusiškų metalų importo draudimą, nusitaikydamos į svarbų Rusijos pajamų šaltinį po 2022-ųjų vasarį prasidėjusios invazijos į Ukrainą. „Šiais naujais veiksmais uždraudžiamas Rusijos kilmės aliuminio, vario ir nikelio importas į Jungtines Valstijas“, – teigiama JAV Iždo departamento pranešime.
2024-04-13

JK – galimybė tėvams gauti 15 valandų nemokamos vaiko priežiūros

Tėvai Anglijoje jau gali gauti 15 valandų nemokamos dvejų metų vaikų priežiūros. Vyriausybė tikisi, kad programa, kuri nuo balandžio 1 d. buvo įtraukta į šią amžiaus grupę, padės tėvams grįžti į darbą. Tie, kurie praleido paraiškų pateikimo terminą iki kovo 31 d., turės palaukti iki rugsėjo. Schema bus taikoma visiems jaunesniems nei 5 metų amžiaus asmenims nuo 2025 m. pabaigos, tačiau kritikai sako, kad nėra pakankamai vietų patenkinti paklausą.
2024-04-02

Iš vėžiu sergančio karaliaus Karolio III – gera žinia

Jungtinės Karalystės karalius Karolis III sekmadienį dalyvaus Velykų pamaldose, antradienį pranešė Bakingamo rūmai. Tai bus svarbiausias renginys, kuriame jis pasirodys po to, kai pranešė apie vėžio diagnozę. Karolis III ir jo žmona karalienė Camilla dalyvaus šv. Velykų pamaldose Vindzoro Šv. Jurgio koplyčioje  – tai sena kasmetinė britų karališkosios šeimos tradicija.
2024-03-27

JK teismas nurodė atidėti Assange'o ekstradiciją į JAV

Jungtinės Karalystės teismas antradienį nurodė, kad vyriausybių paslaptis viešinančios svetainės „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange'as negali iškart būti išduotas JAV dėl kaltinimų šnipinėjimu. Du Aukštojo teismo teisėjai pareiškė, kad leis J. Assange'ui pateikti naują apeliacinį skundą, jei JAV institucijos nepateiks papildomų garantijų, kas su juo bus daroma. Šis sprendimas reiškia, kad daugiau nei dešimtmetį besitęsianti teisinė saga tęsis.
2024-03-26

JAV, JK ir NZ apkaltino Kiniją kibernetinėmis atakomis prieš demokratines institucijas

Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Naujoji Zelandija apkaltino Pekino remiamas kibernetinių įsilaužėlių grupuotes įvykdžius kelias atakas prieš įstatymų leidėjus ir svarbiausias demokratines institucijas. Šie kaltinimai sulaukė piktos Kinijos reakcijos. Vašingtonas, Londonas ir Velingtonas pateikė viešus kaltinimus Kinijai, aprašydami įvairius kibernetinius pažeidimus, įvykdytus per pastarąjį dešimtmetį ar dar ilgesnį periodą, ir taip, regis, kartu siekia Pekino atsakomybės.
2024-03-26

Didžiosios Britanijos žvalgyba: Rusijai vargu ar pavyks apsaugoti visas naftos perdirbimo gamyklas

Pastarieji Ukrainos bepiločių orlaivių smūgiai Rusijos naftos perdirbimo gamykloms išvedė iš rikiuotės dideles naftos įmones, o tai atsiliepė Rusijos ekonomikai, tačiau vargu ar pati Rusija galės apsiginti nuo tolesnių atakų. Kaip rašo „Ukrinform“, tai socialiniame tinkle X pranešė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija, remdamasi žvalgybos duomenimis. Pasak žinybos atstovų, pastarosios atakos prieš naftos perdirbimo gamyklas galėjo išvesti iš rikiuotės mažiausiai 10 proc.
2024-03-23

Britų politikas rėžė Vakarams: tai gėdinga

Jungtinės Karalystės parlamento narys apkaltino Vakarus, kad jie „gėdingai nedaro pakankamai“, kad pasipriešintų „Rusijos karo mašinai“ Ukrainoje, rašo „Sky news“. Jeremy Quinas pareiškė, kad šalys turėtų „kolektyviai daryti daugiau ne tik remdamos Ukrainą, bet ir transformuodamos mūsų pačių tiekimo linijas“. Anot jo, reikia daryti daugiau, kad Vakarai būtų pasirengę atgrasyti Rusiją nuo platesnio konflikto.
2024-03-21

JK teismas: kompiuterių mokslininkas Wrightas nėra bitkoinų kūrėjas

Jungtinės Karalystės teismas ketvirtadienį nusprendė, kad australų kompiuterių mokslininkas Craigas Wrightas nėra Satoshi Nakamoto: tokį slapyvardį naudojo kriptovaliutos – bitkoinų – kūrėjas, kai ji pasirodė 2008 metais.
2024-03-15

Theresa May pranešė nusprendusi trauktis iš Jungtinės Karalystės parlamento

Buvusi Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May pranešė nedalyvausianti kituose visuotiniuose rinkimuose ir tokiu būdu baigsianti 27 metus trukusią JK parlamentarės karjerą. Th. May apie savo sprendimą trauktis iš parlamento pranešė penktadienį, sakydama ketinanti daugiau dėmesio skirti tokioms sritims, kaip kova su šių dienų vergija.
2024-03-08

JK naujų automobilių pardavimai vasarį buvo solidžiausi per du dešimtmečius

Jungtinės Karalystės naujų lengvųjų automobilių rinka vasarį per metus ūgtelėjo 14 proc., augimas užfiksuotas 19-ą mėnesį iš eilės. Praėjusį mėnesį šalyje užregistruota 84,89 tūkst. naujų automobilių – daugiausiai vasarį per pastaruosius du dešimtmečius, skelbia JK Automobilių gamintojų ir prekybos atstovų organizacija (SMMT). Elektromobilių, neskaitant hibridinių automobilių, pardavimai ūgtelėjo 21,8 proc., tuo tarpu dyzelinu varomų – sumažėjo 7,4 proc., o benzinu – padidėjo 13,3 procento.
2024-03-05

Patvirtintas pirmas viešas Velso princesės renginys po jos operacijos

Velso princesė Catherine dalyvaus savo šešuro karaliaus Karolio III gimtadienio iškilmėse birželio 8 dieną, ir tai pirmas patvirtintas oficialus jos renginys po jai sausį atliktos operacijos. Apie Velso princesės dalyvavimą antradienį paskelbė Gynybos ministerija.
2024-03-05

Sunakas: Britanijoje demokratinį valdymą keičia minios valdžia

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas trečiadienį pareiškė, kad Britanijos valdymo forma tampa ochlokratija, kai valstybės sprendimus lemia minios nuotaikos, nes dėl protestų prieš Izraelio ir „Hamas“ karą valdžia pradeda jausti itin didelį spaudimą.  Žmogaus teisių grupė pareiškė, kai toks britų premjero pasisakymas kelia nerimą.
2024-02-29

JK aukcione parduodama kulka iš ginklo, kuriuo buvo nužudytas Lennonas

Kulka, iššauta iš revolverio, kuriuo 1980 metais Niujorke buvo nužudytas Johnas Lennonas, ketvirtadienį bus parduodama Anglijos Niukaslo prie Taino mieste ir už ją tikimasi gauti iki 2 000 svarų sterlingų (2 335 eurų). Aukciono rengėjai „Anderson and Garland“ suvenyrą parduoda britų policininko Briano Tayloro, tarnavusio Nortumbrijos regiono policijoje, šeimos vardu. B. Taylorui buvo leista iššauti iš ginklo 1984 metais, jam lankantis Niujorko policijos departamente.
2024-02-29

JK policija šnipinėjimu Rusijai apkaltino šeštą bulgarą

Jungtinės Karalystės policija antradienį, vykdydama tyrimą dėl įtariamų šnipinėjimo nusikaltimų, susijusių su Rusijos valstybe, apkaltino jau šeštą Bulgarijos pilietį. 37 metų Tihomiras Ivanovas Ivančevas iš vakarų Londono buvo sulaikytas vasario 7 dieną vykdant tyrimą, kuriam vadovauja Londono policijos kovos su terorizmu padalinys. Jam paskirta kardomoji priemonė, o trečiadienį vyras turi atvykti į Londono Vestminsterio magistratų teismą.
2024-02-28

Ukrainos ir Didžiosios Britanijos ekspertų grupės atskleidė amunicijos gamybai skirtų žaliavų importą į Rusiją

Nemenką dalį žaliavų (nitroceliuliozės), Rusijos naudojamų šaudmenų gamybai, tiekia NATO narės ir šalys partnerės, sakoma  Gynybos reformų centro, kartu su Karališkuoju Jungtinių tarnybų institutu (RUSI) įgyvendinančiu projektą „Anaconda“, parengtoje ataskaitoje „Rusijos ginkluotės koalicija: kas ir kaip padeda Rusijai gaminti sprogmenis“. Ataskaitoje matyti, kad svarbiausi tiekėjai yra Taivanas (59 pristatymai už daugiau nei 5,4 mln.
2024-02-26

JK skirs 245 mln. svarų sumą Ukrainos artilerijos atsargoms padidinti

Jungtinė Karalystė (JK) šeštadienį, minint antrąsias Rusijos invazijos į Ukrainą metines, paskelbė apie naują 245 mln. svarų (286,7 mln. eurų) vertės gynybos paketą, skirtą padidinti „skubiai reikalingos artilerijos amunicijos“ gamybą Ukrainai. Britų gynybos sekretorius Grantas Shappsas sakė, kad, „nepaisydamos sunkumų“, Ukrainos ginkluotosios pajėgos sugebėjo atsikovoti dideles per 2022 m. pradėtą invaziją Rusijos užgrobtas teritorijas.
2024-02-24

JK su ES sienų apsaugos agentūra pasirašė susitarimą dėl migracijos

Jungtinė Karalystė penktadienį pasirašė susitarimą su Europos Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos agentūra „Frontex“ dėl bendros kovos su neteisėta imigracija, pranešė vyriausybė Londone. Konservatorių ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) vienu iš prioritetų prieš šiais metais vyksiančius visuotinius rinkimus yra numatęs tai, kad būtų užkirstas kelias migrantams valtimis kirsti Lamanšo sąsiaurį iš Prancūzijos.
2024-02-23

Premjero atstovas: JK remia Rutte kandidatūrą į NATO generalinio sekretoriaus postą

Jungtinė Karalystė tvirtai remia kadenciją baigiančio Nyderlandų ministro pirmininko Marko Rutte kandidatūrą į NATO generalinio sekretoriaus postą, ketvirtadienį pareiškė britų vyriausybės vadovo atstovas. M. Rutte šiuo metu laikomas realiausiu kandidatu tapti Jenso Stoltenbergo įpėdiniu, nors netikėta kraštutinių dešiniųjų pergalė neseniai vykusiuose visuotiniuose rinkimuose jo tėvynėje gali pakenkti jo palikimui.
2024-02-22

Didžioji Britanija perduos Ukrainai dar 200 raketų „Brimstone“

Didžiosios Britanijos gynybos ministras Grantas Shappsas informavo, kad Jungtinė Karalystė perduos Ukrainai dar 200 prieštankinių raketų „Brimstone“ ir parengs dar 10 000 Ukrainos karių. Jis tai pareiškė ketvirtadienį Bendruomenių Rūmuose, praneša „Ukrinform“, remdamasi „Sky News“. „Šiandien galiu pranešti apie naują 200 prieštankinių raketų "Brimstone" paketą, kuris padės stiprinti Ukrainos gynybą. Šios raketos jau padarė didelę poveikį mūšio lauke", - sakė britų pareigūnas.
2024-02-22

JK skelbia naujas sankcijas Rusijai

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį, prieš antrąsias Maskvos invazijos į Ukrainą metines, kurios bus minimos šį savaitgalį, paskelbė naujų sankcijų Rusijai. Sankcijos nukreiptos prieš šaudmenų gamintojus, elektronikos įmones, deimantų ir naftos prekybininkus, ir jomis siekiama pakirsti Rusijos ginklų arsenalą, pranešė Užsienio reikalų ministerija.
2024-02-22

„Coface“: JK automobilių pramonė rodo atsigavimo ženklus

Apžvelgus Jungtinės Karalystės automobilių pramonės 2023 metų duomenis, išryškėja atsigavimo tendencija bei palankios sąlygos tolesnio augimo perspektyvai, sakoma naujoje tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ rizikų apžvalgoje. Atsigavimo ženklus indikuoja JK automobilių gamintojų ir prekybos atstovų organizacijos SMMT (Society of Motor Manufacturers and Traders) paskelbti naudotų automobilių pardavimo šalyje bei automobilių registracijos 2023-iųjų duomenys.
2024-02-21

Gabrielius Landsbergis Miunchene susitiko su JK užsienio reikalų sekretoriumi Davidu Cameronu

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Baltijos kolegomis penktadienį Miunchene susitiko su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Davidu Cameronu. Susitikimo metu ministrai aptarė saugumo situaciją Europoje ir jau beveik dvejus metus trunkantį Rusijos karą prieš Ukrainą. „Jau dvejus metus Ukraina didvyriškai priešinasi barbariškai plataus masto Kremliaus agresijai.

JK ir Lenkija: balsavimas dėl paramos Ukrainai parodys, ar JAV yra patikimos sąjungininkės

Britų užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas ketvirtadienį susitikęs su savo kolega iš Lenkijos dar kartą paragino Jungtinių Valstijų Kongresą priimti karinės paramos Ukrainai paketą. Nepaisant Kyjivo ir jį remiančių Vakarų šalių prašymų, pagalbos Ukrainai teikimas Kongrese stringa jau kelis mėnesius. JAV Senatas antradienį didele balsų persvara pritarė 95 mlrd. dolerių (88 mlrd.
2024-02-15

Šaltiniai: JT Saugumo Taryba surengs skubų posėdį dėl JAV smūgių Irake ir Sirijoje

Pirmadienį Jungtinių Tautų Saugumo Taryba surengs skubų posėdį dėl JAV atsakomųjų smūgių Irake ir Sirijoje, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatiniai šaltiniai. Pasak diplomatinių šaltinių, susitikimas, kurį inicijavo nuolatinė JT Saugumo Tarybos narė Rusija, įvyks pirmadienį 16 val. vietos (23 val. Lietuvos) laiku. Jie pridūrė, kad bus aptartas Vašingtono smūgis Irano remiamoms grupuotėms, kurias JAV kaltina puolant amerikiečių karius regione.
2024-02-03

JK teisėja atmetė Trumpo ieškinį prieš jam pareikštus įtarimus ryšiais su Rusija

Ketvirtadienį Jungtinės Karalystės teisėja atmetė Donaldo Trumpo ieškinį buvusiam šnipui, sudariusiam dosjė, kurioje pateikti įtarimai dėl buvusio JAV prezidento ryšių su Rusija. D. Trumpas ėmėsi teisinių veiksmų prieš Christopherio Steele'o įmonę „Orbis Business Intelligence“, tačiau Aukščiausiojo Teismo teisėja Karen Steyn pareiškė neradusi „įtikinamų priežasčių“ teisme nagrinėti D. Trumpo ieškinį.
2024-02-01
Į viršų