P. Ryderis pridūrė, kad aparatas buvo paleistas gegužės 16 d. ir šiuo metu skrieja toje pačioje orbitoje, kaip vienas JAV vyriausybės palydovas.
Paklaustas, ar Rusijos palydovas kelia grėsmę JAV palydovui, P. Ryderis pasakė: „Na, tai kosminės gynybos ginklas, skriejantis toje pačioje orbitoje, kaip JAV vyriausybės palydovas“.
Nuomonę, panašią į P. Ryderio, pirmiau yra išsakęs ir Amerikos atstovas JT Robertas Woodas.
Pentagonas nurodė, kad tai ne pirmas kartas, kai Rusija paleidžia tokius kosminius ginklus – panašūs aparatai Žemės orbitoje atsidūrė ir 2019 m. bei 2022 m.
Pirmadienį JT Saugumo Taryboje nepavyko patvirtinti Rusijos pasiūlytos JT rezoliucijos, kuria būtų uždraustos ginklavimosi varžybos kosmose.
Už rezoliucijos projektą balsavo septyni tarybos nariai, tuo tarpu dar septynios šalys, tarp jų ir JAV, balsavo prieš.
JAV atstovas Robertas Woodas apkaltino Maskvą naudojant manipuliavimu pagrįstą taktiką, mat Rusija praėjusį mėnesį vetavo JAV rezoliuciją prieš branduolinių ginklų dislokavimą kosmose.
Vasarį JAV pasirodė pranešimų, kuriuose buvo perspėjama, kad Rusija kosmose turi branduolinių ambicijų, nurodant, kad branduolinis prieš palydovus nukreiptų ginklų potencialas galėtų kelti grėsmę nacionaliniam ir tarptautiniam saugumui.
JAV vyriausybė į šiuos pranešimus atsakė apkaltindama Rusiją kuriant karinius pajėgumus, skirtus naudoti prieš palydovus, o prezidentas Joe Bidenas patikino, kad joks branduolinis pavojus nei amerikiečiams, nei kitų pasaulio šalių gyventojams negresia.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas į tokius pranešimus sureagavo sakydamas, kad Rusija yra prieš branduolinių ginklų dislokavimą kosmose.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!