• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmosios oficialios spaudos konferencijos metu naujasis Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas su Europos žiniasklaida bendravo lenkų ir anglų kalbomis. „Perduodami savo žinią esame priklausomi nuo jūsų“, – sakė jis žurnalistams maždaug pusvalandį trukusios konferencijos metu, apgailestaudamas, kad politikams ne visuomet pavyksta sudominti piliečius.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas iš mano tikslų – padėti piliečiams suprasti Europos integracijos svarbą“, – sakė naujasis EP pirmininkas, pabrėžęs, kad „keisti Europą neįmanoma neįtraukus 500 mln. jos piliečių“, antradienį pareiškė J. Buzekas.

REKLAMA

Ko galima tikėtis iš naujojo Europarlamento vadovo?

Televizijos žurnalisto paklaustas, kuo bus paženklintas jo pirmininkavimo laikotarpis, J. Buzekas sakė sieksiantis didinti visuomenės susidomėjimą Parlamento gyvenimu. „Tai, kas vyksta plenarinėje sesijoje, yra komitetuose ilgai trukusių diskusijų padarinys“, – priminė jis, išreikšdamas viltį, jog žmonių susidomėjimas didės paaiškinus susitarimų siekimo procesą ir tiesiogiai transliuojant daugiau komitetų posėdžių.

REKLAMA
REKLAMA

„Euroskeptikų skaičiaus Europos Parlamente didėjimas – signalas, kad mūsų žinia nėra pakankamai aiški“, – mano J. Buzekas.

Lisbonos sutarties ir Barroso likimas

Buvęs Lenkijos premjeras šios šalies televizijos žurnalisto paklaustas apie Lisabonos sutarties ateitį sakė, kad ji privalo būti įgyvendinta nedelsiant. „Žmonės tikisi, kad spręsime klimato, energetinio saugumo ir demokratinės krizės klausimus ir palaikysime gerus santykius su užsienio partneriais, tačiau nepriėmus sutarties neturėsime reikiamų instrumentų“, – pabrėžė EP pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, delsimas tvirtinti Europos Komisijos pirmininko kandidatūrą taip pat mažina sprendimų priėmimo efektyvumą.

Santykiai su Rusija ir Kinija

„Lenkija labai gerai pažįsta Rusiją“, – į prancūzų žurnalisto klausimą dėl ES santykių su Rytų kaimyne ateities atsakė politikas. Pripažinęs ES ir Rusijos santykių svarbą ir abipusę „tame pačiame žemyne esančių kaimynių“ priklausomybę, jis prisiminė politinius ir ekonominius skirtumus.

REKLAMA

„Rusiškoji demokratija – jie sakosi turį demokratinę sistemą – skiriasi nuo mūsiškės. Taip pat skiriasi žaidimo taisyklės ekonomikoje“, – skirtumus vardijo EP vadovas, ragindamas nepamiršit žmogaus teisių svarbos.

Apie demokratijos plėtrą kinų žurnalisto paklaustas Parlamento pirmininkas, turėdamas omenyje Tiananmenio žudynes, sakė: „1989-aisiais matėme Europos ir jūsų pasaulio dalies skirtumus. Negalime pamiršti žmogaus teisių aspekto, tai ES ir visos Europos pagrindas.“

REKLAMA

ES plėtra: „taip, bet“

„Plėtros kriterijai turi būti aiškūs ir jų turi būti laikomasi“, – paprašytas atskleisti savo poziciją tolimesnės ES plėtros atžvilgiu sakė J. Buzekas. „Mano šaliai prireikė penkiolikos metų. „Solidarumas“ jautė iš vakarų pučiantį laisvės vėją. Jūsų parama buvo svarbi, tačiau iššūkius turėjome įveikti patys“, – akcentuoja buvęs Lenkijos „Solidarumo“ profsąjungos aktyvistas.

Paklaustas apie Vakarų Balkanų regiono šalių narystės perspektyvas J. Buzekas kalbėjo apie „įdomią ir daug vilčių teikiančią situaciją“. „Praeityje tai buvo sudėtinga, užsiliepsnojanti Europos dalis. Prie narystės ES durų besispiečiančios šalys – mūsų sėkmės simbolis“, – sakė politikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų