REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų ginkluotė padėjo Ukrainos pajėgoms sulėtinti Rusijos žingsnius į priekį, o dabar Ukraina vėl turi galimybę pakreipti įvykių eigą savo naudai, rašo „The Washington Post“.

Vakarų ginkluotė padėjo Ukrainos pajėgoms sulėtinti Rusijos žingsnius į priekį, o dabar Ukraina vėl turi galimybę pakreipti įvykių eigą savo naudai, rašo „The Washington Post“.

REKLAMA

Anot leidinio, kariniai duomenys rodo, kad Rusijos pajėgos po Lysyčansko užėmimo nepasiekė didelių teritorinių laimėjimų. Užėmusi paskutinį didelį Luhansko srities miestą Rusija paskelbė „operatyvinę pauzę“ ir esą suteikė kariams galimybę pailsėti bei atgauti pajėgumus.

Vis dėlto Karo studijų instituto analitikas George'as Barrosas mano, kad pauzė neleido rusams atnaujinti savo atakų intensyvumą.

G. Barroso ir kitų Vakarų pareigūnų bei ekspertų manymu, rusai tiesiog yra ties savo galimybių riba ir netrukus turės pripažinti, kad nėra pajėgūs užimti viso Donbaso. Anot G. Barroso, Rusijos pajėgoms gali pavykti užimti daugiau Seversko ir Bachmuto, tačiau toliau žengti į priekį rusai jau nebegalės.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto minėtas leidinys pažymi, kad Rusija vykdo plačią verbavimo kampaniją, kuria siekiama kompensuoti patiriamus didžiulius nuostolius. Tuo tarpu Ukrainos kariuomenė turi galimybę perimti iniciatyvą į savo rankas, nes gauna pažangesnės artilerijos, pavyzdžiui, JAV atsiųstų HIMARS raketų sistemų.

REKLAMA

„Dabar rusai praranda iniciatyvą, o ukrainiečiai arba ją turi, arba netrukus turės. HIMARS yra raktas į tai“, – komentuoja G. Barrosas.

Ukraina ne kartą skelbė HIMARS sistemomis smogusi rusų sandėliams ir vadavietėms. Naudodama šias sistemas Ukraina privertė rusus perkelti savo sandėlius toliau nuo fronto linijos. Taip buvo gerokai apsunkintas rusų dalinių aprūpinimas artilerija.

Anot leidinio, Ukrainos teritorijų deokupacija toliau priklausys nuo to, ar Ukraina sugebės apsirūpinti kariais, artilerija ir pakankamu kiekiu šaudmenų.

Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

REKLAMA
REKLAMA

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybes nares, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilinius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyko aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų. Sjevjerodoneckas ir Lysyčanskas neseniai pateko į rusų rankas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų