REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Alpinistės iš Pakistano ir Irano tapo pirmosiomis moterimis iš savo šalių, įkopusiomis į K2 – vieną aukščiausių ir pavojingiausių pasaulio viršukalnių, penktadienį pranešė vienas pareigūnas.

Alpinistės iš Pakistano ir Irano tapo pirmosiomis moterimis iš savo šalių, įkopusiomis į K2 – vieną aukščiausių ir pavojingiausių pasaulio viršukalnių, penktadienį pranešė vienas pareigūnas.

REKLAMA

32 metų alpinistė Samina Baig iš atokaus šiaurinio Pakistano kaimo penktadienį iškėlė savo šalies žaliai baltą vėliavą ant 8 610 metrų aukščio K2 viršūnės.

Iranietė Afsaneh Hesamifard, pasak Irano žiniasklaidos, tapo trečiąja moterimi, šių metų gegužę įkopusia į Everesto viršūnę. Jos pergalė prieš K2 buvo sveikinama socialinėje žiniasklaidoje paskelbtose žinutėse persų kalba.

Pasak Pakistano alpinistų klubo, kuris padeda koordinuoti alpinistų ir vyriausybės veiksmus nelaimių atveju, taip pat prieš ekspedicijas ir jų metu, vadovo Karraro Haidri, jos buvo tarp kelių moterų, penktadienį sėkmingai pasiekusių K2 viršūnę.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad antroji Pakistano alpinistė Naila Kiyani irgi buvo komandoje, įkopusioje į viršukalnę, tačiau paaiškėjo, kad S. Baig pasiekė kalno viršūnę keliomis minutėmis anksčiau.

REKLAMA

Kinijos ir Pakistano pasienyje, Karakorumo kalnų masyve esanti K2 yra viena pavojingiausių viršukalnių: daugiausia žmonių žūsta leisdamiesi žemyn. Jos viršūnę sėkmingai pasiekė tik keli šimtai žmonių. Tuo metu Everesto viršūnė alpinistų buvo pasiekta daugiau nei 9 000 kartų.

K. Haidri sakė, kad alpinistas iš Afganistano Ali Akbaras Sakki mirė ketvirtadienį patyręs širdies smūgį, bandydamas įkopti į K2. Vyras priklausė alpinistų komandai, kuri penktadienį pasiekė šio kalno viršūnę.

Kalnas laikomas itin sudėtingu įkopti. Jis yra antras pagal aukštį po Everesto, be to, įkopimas į jį bei nusileidimas nuo jo laikomi kur kas sudėtingesniais nei į aukščiausią pasaulio kalną.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriose maršruto vietose alpinistai, tvyrant dideliam šalčiui ir siautėjant vėjui, turi įveikti beveik stačias, 80-čia laipsnių kylančias uolas, vengdami dažnų ir nenuspėjamų lavinų.

Pirmosios alpinistės iš Pakistano ir Irano K2 viršūnę pasiekė praėjus dienai po to, kai Nepalo alpinistas Sanu Sherpa pasiekė naują alpinizmo rekordą – po du kartus įkopė į kiekvieno iš 14 aukščiausių pasaulio kalnų viršūnę.

Anksčiau šį mėnesį Pakistano kariuomenė lėktuvu į saugią vietą išgabeno du pakistaniečius alpinistus, įskaitant vyrą, kuris laikomas jauniausiu, įkopusiu į K2 kalną. Jiedu buvo dingę per ekspediciją į Nanga Parbatą, dėl pavojingų sąlygų vadinamą „Kalnu žudiku“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų