Palygino JAV ir Europos bankų vadovų algas: skirtumas – akivaizdus

Didžiausių JAV bankų („JPMorgan“, „Goldman Sachs“, „Citigroup“, „Wells Fargo“, „Bank of America“ ir „Morgan Stanley“) vadovai uždirba vidutiniškai 2,1 karto daugiau negu didžiausių Europos finansų įstaigų vadovai, parodė britų verslo dienraščio „The Financial Times“ ir konsultacijų įmonės „Equilar“ atliktas tyrimas.

(nuotr. SCANPIX)

Pasak turto valdymo įmonės „Aberdeen Asset Management“ verslo valdymo skyriaus vadovo Paulo Lee (Polo Li), Europoje ir JAV investuotojai laikosi visiškai skirtingo požiūrio generalinio direktoriaus darbo apmokėjimo klausimu.

Europoje vis dar gyvi prisiminimai apie milijardus eurų, kurie buvo skirti iš biudžetų lėšų didžiųjų bankų gelbėjimui, todėl bendrai sutariama, kad darbo užmokestis neturi viršyti tam tikros sumos. O Jungtinėse Valstijose to nėra.

REKLAMA

Be to, JAV investuotojai bankų vadovus dažnai vertina kaip unikalius ir nepakeičiamus specialistus, kuriems visai galima mokėti po daugiau kaip 20 mln. JAV dolerių per metus.

Tyrimas parodė, kad po daugiau kaip 20 mln. JAV dolerių 2016 metais uždirbo keturi JAV bankų generaliniai direktoriai, tuo tarpu Europoje rekordinis banko vadovo užmokestis sudarė 14 mln. JAV dolerių.

Tokius skirtumus iš dalies lemia didesnis JAV bankų pelningumas, palyginti su Europos finansų įstaigomis. 2016 metais bankų grynasis pelnas JAV buvo vidutiniškai 7,5 karto didesnis negu Europos bankų pelnas.

Kaip pavyzdį „The Financial Times“ mini du bankus, kurie daugeliu atžvilgių yra panašūs – „BNP Paribas“ ir „JPMorgan“. Abiejų bankų valdomo turto vertė viršija 2,4 trln. JAV dolerių, jie abu veikia daugiau kaip 60 šalių ir daugiausia įplaukų gauna iš mažmeninės ir investicinės bankininkystės veiklos.

Tačiau „JPMorgan“ grynasis pelnas 2016 metais sudarė 22,6 mlrd. JAV dolerių, o BNP – tik 8,5 mlrd. JAV dolerių.

Taigi „JPMorgan“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Jamie Dimonas (Džeimis Daimonas) pernai uždirbo 24 mln. JAV dolerių daugiau negu BNP vadovas Jeanas Laurentas Bonnafe (Žanas Loranas Bonafė).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų