ES lyderiai reikalauja „pagarbos“ iš Turkijos

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį pareikalavo, kad Turkija pademonstruotų jiems šiek tiek pagarbos, ir perspėjo, kad jos kėsinimasis į Graikijos vandenis yra „visiškai nepriimtinas“.

Turkijos vadovas (nuotr. SCANPIX)

27 šalių lyderiai surengė vaizdo konferenciją, norėdami aptarti koronaviruso pandemiją, tačiau Europos Vadovų Tarybos vadovas Charles'is Michelis sakė, kad jie taip pat aptarė ginčą Viduržemio jūroje.

Turkija dislokavo savo tyrimų laivą ieškoti dujų vandenyse, į kuriuos pretenzijas reiškia Graikija, o šis žingsnis išprovokavo nuožmų žodžių karą su Europos lyderiais ir privertė Bendriją iškelti galimų sankcijų klausimą.

NATO įsteigė specialią telefono liniją, padedančią Graikijos ir Turkijos kariškiams išvengti atsitiktinių susidūrimų, o Vokietija vadovauja diplomatinėms pastangoms.

Tačiau Prancūzijos tvirtai remiami Graikija ir Kipras ragina imtis griežtesnių veiksmų. ES vadovai turi grįžti prie šio klausimo kitame aukščiausiojo lygio susitikime.

„Mes išreiškėme nusistatymą būti gerbiamiems ir sutarėme dirbti dviem keliais: pozityviu ir ne tokiu pozityviu“, – sakė Ch. Michelis.

„Mes pasiūlėme aiškų būdą siekti pozityvios darbotvarkės su Turkija. Iki šiol Turkija nepasirinko šio kelio“, – pridūrė jis.

„Smerkiame neseniai priimtus vienašališkus veiksmus Viduržemio jūros rytuose, provokacijas ir retoriką, kurios yra visiškai nepriimtinos“, – perspėjo Ch. Michelis.

„Gruodį turėsime progą grįžti prie šios temos“, – sakė jis, kalbėdamas apie kitą suplanuotą ES viršūnių susitikimą, kuriame 27 valstybės narės gali nuspręsti imtis veiksmų.


Rašyti komentarą...
p
pilietis
2020-10-30 12:48:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
ko tie musulmonai taip verziasi i europa jeigu taip blogai cia tegul erdoganas ir priima juos o europai tie atmatos nereikalingi jeigu kanda i juos maitinancia ranka
Atsakyti
0

H
Hmm
2020-10-30 21:30:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne naujiena. SNG šalys irgi pjaunasi, Rusija, su Gruzija ir Ukrainą. Tai kad ne jie pirmi ne jie paskutyniai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų